Włodzimierz PUCHALSKI, Roman PUCHALSKI

101
Huculszczyzna - zbiór 11 fotografii przedstawiajacych typy postaci, motywy krajobrazowe, sceny rodzajowe, ok. 1955-60
Cena wywoławcza. 6 800 zł

Stanisław MUCHA (1895-1976)

102
Kraków i jego zabytki - zestaw 20 fotografii, przed 1939 fotografia czarno-biała, brom, papier, ok. 6 x 9 cm;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Roman SERAFIN (1912-1992)

103
Zestaw ośmiu fotografii fotografia czarno-biała, brom, papier, ok. 30 x 40 cm; część fotografii sygn.: Fot R Serafin (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Beatius Adams BOLSWERT (1580-1633)

104
Pejzaż z wiejską chatą i wędrowcem wg Abraham BLOEMAERT (1564-1651) miedzioryt, papier, 15,6 x 24,5 cm (odcisk płyty)
Cena wywoławcza. 1 100 zł

MRASNE? wg Simon VOUET (1590-1649)

105
Abstine,Venator, sancti venerator, Asyli miedzioryt, papier, 25,3 x 26,1 cm (wymiar arkusza, obcięty z czterech stron);
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Staphano MULINARI (1741-1790)

106
Scena bitewna wg Giulio ROMANO (ok. 1499-1546) miedzioryt, tinta sangwina, papier żeberkowy, ok. 28 x 40,6 cm (odcisk płyty)
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Artysta nieokreślony (XVII w.)

107
Widok Wiednia - Vue generale de la Ville de Vienne, 1641 miedzioryt podmalowany akwarelą, papier, 27,3 x 43,4 cm
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Leopold LEWICKI (1906-1973)

108
Jazz akwaforta, akwatinta, papier, 13 x 26,4 cm (wymiary odbicia)
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Zygmunt RADNICKI (1894-1969)

109
Postacie na rynku drzeworyt, papier, 23 x 25 cm; sygn. p. d.: Radnicki
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Michał PŁOŃSKI (1782-1812)

110
Koszykarz, 1805 akwaforta, papier, 30 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie M. Płoński f 1805
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Włodzimierz KONIECZNY (1886-1916)

111
Teka graficzna I, 1916 zawierająca 11 plansz, papier czerpany, 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

112
Pokłon pasterzy - górali drzeworyt, papier czerpany, 14,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu: M (na klocku);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

113
Zwiad, 1897 ołówek podmalowany akwarelą i tuszem, papier, 18,2 x 13,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

114
Przed dworem - scena alegoryczna tusz lawowany, papier kremowy, 12,7 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

115
Łazienki ołówek, papier, 10,5 x 15 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Teodor Grott; oraz napis: Łazienki
Cena wywoławcza. 900 zł

Włodzimierz TETMAJER (1864-1923)

116
Zestaw sześciu szkiców kompozycji (ujęte w jedną oprawę) ołówek, piórko, tusz lawowany, papier, sygnowane
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

117
Motyw miejski z kanałem tusz lawowany, gwasz, karton jasnobrązowy,37 x 24 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 26 000 zł

Stanisław BERGMAN (1882-1930)

201
Drzewa akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 49,5 x 26 cm; sygn. p. d.: St. Bergman
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Władysław STACHOWICZ (XX w.)

202
Wnętrze pałacu w Wilanowie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 48,5 x 33,5 cm; sygn. p. d.: Wł. Stachowicz.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

August NAJMARK (XIX w)

203
Dama z czasów Ludwika XV, II ćw. XIX w ołówek, akwarela, papier, 28,5 x 21,5; sygn. p. d.: August Najmark
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887-1952)

204
Łodzie rybaków z Helu, 1941 gwasz, tektura, 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: S. Jaxa / 1941
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

205
Pociąg w górskim pejzażu - motyw z Kanady akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 59 x 45,5 cm; sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Feliks TOPOLSKI (1907-1989)

206
W drodze na bal, 1946 piórko, tusz, akwarela, papier, 34,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

207
Profil mężczyzny z bliznami, 1916 pastel, papier jasnobrązowy, 50 x 39 cm;sygn. l. d.: H. Berlewi/ 1916 ?
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Zofia DEMBOWSKA ROMER (1885-1972)

208
Wróżba, 1926 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy naklejony na tekturę, 56,5 x 77 cm;
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

209
Martwa natura z kwiatami i porcelanowymi świecznikami akwarela, gwasz, pastel, papier, 69 x 97,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

210
Dziewczyna zbierająca kaczeńce, 1925 pastel, papier naklejony na tekturę, 49,5 x 40 cm; sygn. p. d.: JÓZEF RAPACKI 1925
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

211
Pejzaż nadwodny z lecącymi kaczkami,1921 akwarela, papier, 66 x 96 cm; sygn. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI/ WOLA 1921
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

212
Pejzaż górski z Kanady akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton, 62 x 49,5 cm; sygn. p. d.: Rafał Malczewski (długopisem)
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

213
Cherubin Gniewosz w bitwie pod Suczawą w 1497 r., 1890 Bitwa pod Suczawą w 1497 r. akwarela, papier, 43,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

214
Dziewucha olej, tektura, 69 x 49 cm; sygn. p. d.: LKowalski
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Lila Henryka PINKAS (1884-1965)

215
Zima w Tatrach olej, płótno, 58,5 x 70,5 cm; sygn. p. d.: Lila Pinkasówna
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

216
Na Gromniczną olej, tektura, 39,5 x 39,5 cm; sygn. l. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

217
Katedra, 1947 olej, płyta, 55 x 46 cm;sygn. p. d.: W de Terlikowski 1947
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

218
Capri - altana w słońcu, 1929 olej, płótno, 61 x 81 cm;sygn. l. d.: Bratkowski / Capri 1929
Cena wywoławcza. 9 600 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

219
Pagórki w Chaumont olej, płótno, 81 x 54 cm;sygn. p. g.: Halicka
Cena wywoławcza. 46 000 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

220
W lesie, po 1893 olej, papier naklejony na sklejkę, 17,8 x 21,5 cm
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

221
Wycieczka górska, ok. 1894 olej, papier naklejony na sklejkę, 16,5 x 14,3 cm; sygn. u dołu po środku: A W. Malecki
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Konrad KRZYŻANOWSKI (1872-1922)

222
Studium plenerowe, ok. 1906 olej, deska, 17,4 x 24 cm;sygn. u dołu: Skała K Krzyżanowski
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Franciszek MOLLO (1897-1967)

223
Pejzaż letni z okolic Bochni, 1939 olej, tektura, 36,5 x 44,7 cm (w świetle ramy);sygn. l. d.: Fr. Mollo/ 1939.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

224
Przekupki z jarzynami olej, sklejka, 26 x 36 cm; sygn. p.d.: EErb
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

225
Przystań, 1931 olej, płótno, 72 x 82 cm; sygn. p. d.: Jan Cybis 1931
Cena wywoławcza. 95 000 zł

226
Pejzaż, 1930 olej, płótno, 47 x 60 cm; sygn. pośrodku u dołu: W. de Terlikowski 1930
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

227
Pejzaż olej, tektura, 23 x 31 cm (w świetle ramy); sygn. p. d.: Jahl
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

228
Wariacja paryska olej, płótno, 41 x 33 cm;sygn. p. g.: Halicka
Cena wywoławcza. 35 000 zł

229
Brunetka olej, tektura, 60 x 49sygn. p. d.: WW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

230
Lato w Nohant olej, tektura, 23,5 x 33,5 cm;sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

231
Stary góral i anioł, ok. 1930 olej, tektura, 45 x 65 cm; sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 25 000 zł