Janusz CZARNECKI
Nr katalogowy101
W stoczni, III ćw. XX w.
fotografia czarno-biała, brom, papier,
36 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrcie pieczątka autorska;
Cena wywoławcza.
400 zł
Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)
Nr katalogowy103
Akt, l. 60? XX w.
fotografia czarno-biała, brom, papier, 31 x 17,5 cm
(w świetle passe-partout); sygn. p.d.: Dorys (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Zofia STRYJEŃKA (1894 - 1976)
Nr katalogowy105
Tańce Polskie: Góralski, Kołomyjka,
Kujawiak, Mazur, Oberek, Polka, Żydowski;
rotograwiura barwna, papier,
39,8 x 21 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
5 500 zł
Pablo PICASSO (1881 - 1973)
Nr katalogowy107
Kompozycja, l. 50-te XX w.
litografia, papier, 22 x 16,5 cm (w świetle oprawy)
na odwrocie nalepka z informacją
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Leon WYCZÓŁOWSKI (1852 - 1936)
Nr katalogowy109
Widok na katedrę na Wawelu
litografia, papier, 27,8 x 18,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na płycie)
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Stanisław Feliks JASIŃKI (1862 - 1901)
Nr katalogowy111
Primavera wg Sandro Botticellego, 1892
akwaforta i miedzioryt, papier,
39,2 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: GRAVÉ PAR JASIŃKI;
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Giovanni Battista PIRANESI (1720 - 1778)
Nr katalogowy113
Piramida Gajusza Cestiusza w Rzymie;
z cyklu: Le Antichita Romane;
akwaforta, papier, 53 x 74 cm (arkusz);
Cena wywoławcza.
3 900 zł
Bronisław DYBCZYŃKI (1887 - ?)
Nr katalogowy115
Portret Stanisława Żurawskiego, 1909
ołówek, papier , 55 x 47 cm;
napis p. d.: rys. Dybczyńkiego /
St. Żurawski w Akad. Szt. Pięk. / r. 1909.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Stanisław JANOWSKI (1866 - 1942)
Nr katalogowy117
Fragment dzwonnicy kościelnej w Łotwicze
ołówek, papier, 25,7 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Janowski/ Łotwicze.
w październiku 1916.
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Jan MATEJKO (1838 - 1893)
Nr katalogowy119
Szkic sceny historycznej
na drugiej stronie leżąca postać męska
ołówek, papier, 17 x 23,5 cm;
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)
Nr katalogowy201
Drużba krakowski
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier żeberkowy; 15 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878 - 1954)
Nr katalogowy203
Rozminowanie
akwarela, papier, 23,8 x 48,8 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nr inwentarzowy: St.Cz. / inw. 449;
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Stefania ŁAZARSKA (1887 - ?)
Nr katalogowy205
Głowa atlanta
akwarela, gwasz, papier, 63,5 x 44,5 cm
(w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Malarz nieokreślony, polski, XX w.
Nr katalogowy207
Wnętrze lasu
akwarela, papier, 34,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Dr Suster (?)
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887 - 1952)
Nr katalogowy209
Nad brzegiem morza, 1936
akwarela, gwasz, papier, 35 x 51 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1936
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)
Nr katalogowy211
Drużbowie
papier, 14,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA
Nr katalogowy213
Zaloty huculskie, po 1935
gwasz, papier naklejony na tekturę, 98 x 75 cm;
sygn. u do u po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
64 000 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883 - 1934)
Nr katalogowy215
W podcieniach - Kazimierz Dolny
akwarela, papier, 70 x 100 cm;
sygn. u dołu: W. SKOCZYLAS
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY
Nr katalogowy217
Para portretów Aleksandra Lednickiego
1. pastel, papier, 61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Witkacy TC + b (w owalu) / 1923;
2. węgiel, papier, 61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
75 000 zł
Stefan BAKAŁOWICZ (1857 - 1947)
Nr katalogowy219
Szebeki na Nilu, 1904
płótno, naklejone na tekturę, 22,5 x 35,5 cm;
napis. l. d.: S. Bakałowicz/ Cairo 1904;
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)
Nr katalogowy221
Chaty i susznie
olej, płótno naklejone na tekturę, 32 x 37,5 cm;
napis ołówkiem p. g.: 65
Cena wywoławcza.
44 000 zł
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Nr katalogowy223
Pejzaż z Normandii
olej, płótno, 33 x 55 cm;
sygn. p.d.: T. Makowski
Cena wywoławcza.
120 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)
Nr katalogowy225
Lato - z cyklu „Idylla”
olej, tektura, 30 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1929
Cena wywoławcza.
23 000 zł