D. MAZUR

101
Portret grupowy - Sokolnicy, ? fotografia czarno-biała, albumin?, 25 x 30 cm; p.d. suchy wytłok: D. Mazur / WE LWOWIE;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

W. BARANOWSKI

102
Portret Józefa Piłsudskiego i Kazimierza Bartla, ok. 1925; Fotografia czarno-biała, brom, papier, 27 x 19 cm (w świetle passe-partout)
Cena wywoławcza. 900 zł

103
Portret Stanisława Gałka w pracowni fotografia czarno-biała, brom, papier, 18 x 23,5 (arkusz) ok. 1915 r.
Cena wywoławcza. 300 zł

Felicja POTYŃSKA (1908 - 1944)

104
Dolny Śląsk teka 16 autolitografii; litografia, papier, 35,5 x 27 cm (wymiary arkusza);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Friedrich Georg SCHMIDT (1712-1775)

105
Książę Piotr Szuwałow miedzioryt, papier, 36,5 x 27 cm; sygn. u dołu: G.F. Schmidt ad... fecit Petrop.1760;
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

106
Lwów - Cerkiew św. Jura litografia barwna, papier, 28,5 x 38,7 cm; sygn. l. d.: Odo Dobrowolski
Cena wywoławcza. 700 zł

Władysław WITWICKI (1878 - 1948)

107
Teka grafik zawierająca 25 prac graficznych-różnych stanów rycin - wersji autorskich, podpisanych post factum przez autora
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903 - 1982)

108
Teka pięciu grafik z widokami Krakowa: Kościół św. Idziego, Barbakan, Collegium Maius, Dziedziniec wawelski, Ołtarz Wita Stwosza; drzeworyt, papier, różne wymiary ok. 16 x 12 cm
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Artysta nieokreślony, poł. XVII w.

109
Volumen z 70 miedziorytami ilustrującymi wybrane epizody z dziejów Europy z lat 1580 -1636;
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)

110
Zestaw pięciu rysunków z wizerunkami świętych; ołówek, papier, wymiary różne, zbliżone do 7,5 x 6,5 cm
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

111
Amazonka, 1974 czarny długopis, tusz lawowany, papier, 35 x 35 cm; sygn. l. d.: Maja berezowska / 74;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

112
Para portretów kredka, tektura, 10 x 9,2 cm i 12 x 8,8 cm; na odwrocie: napisy autorskie oraz pieczęć
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1801 - 1855)

113
Szkice koni i ułana na pędzącym koniu ołówek, papier żeberkowy, 26 x 41 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826 - 1911)

114
Winciarze warszawscy tusz, papier, 19,5 x 24,5 cm ( w świetle oprawy); sygn. z prawej u dołu F. K. [18]98;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883 - 1966)

115
Portret mężczyzny ołówek papier, 62 x 44,5 cm (w świetle oprawy); napis p. d.: Tadeusz Waśkowski
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866 - 1940)

116
Portret młodej kobiety ołówek, papier, 33,5 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: W. Wodzinowski / Maków 27 - VII 919.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Zygmunt MENKES (1896 - 1986)

117
Motyw z Sanary ołówek, papier, 13 x 20 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Sanary S Muer / Menkes
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Wojciech GERSON (1831 - 1901)

118
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895 - 1987)

119
Na plaży kredki, papier, 27,8 x 39,4 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Eib... (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894 - 1975)

120
Pejzaż z Terraciny ołówek, papier, 31 x 43 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: St Mrożewski / Terracina 38
Cena wywoławcza. 800 zł

201
Widok kościoła gwasz, papier, 17 x 25 cm; napisy autorski u dołu: PAMTAPWIESROSNTAPOWIASTSEŁO
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878 - 1954)

202
Góral i góralka akwarela, papier, 30 x 22,3 cm (w świetle oprawy); na odwrocie nr inw. St.Cz. / inw. 441
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Bronisław Ludwik OLSZEWSKI (1874 - 1959)

203
Przybrzeżne skały akwarela, gwasz, papier, 24,7 x 35 cm; na odwrocie napisy
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław PRAUSS (1902 - 1967)

204
Kostiumologia. Mundury piechoty polskiej Pięć plansz z mundurami: z lat 1794; akwarela na podrysowaniu ołówkiem
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

205
Praca w polu akwarela, papier, 24 x 35 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Stanisław GÓRSKI (1887 - 1955)

206
Góralka pastel, papier, 47 x 33 cm (w świetle oprawy); sygn. z prawej: St. Górski
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

207
Św. Józef olej, płótno naklejone na tekturę, 55 x 35 cm; sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Ludomir ŚLENDZIŃSKI (1889 - 1980)

208
Pożegnanie, 1969 technika własna, podłoże gruntowane na biało, 36 x 51 cm; sygn. wzdłuż lewej krawędzi
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)

209
Strumień zimą akwarela, papier, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Józef RAPACKI (1871 - 1929)

210
Brzoza akwarela, papier, 142,5 x 50 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: JÓZEF RAPACKI 1909 rok
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

211
Studium drzewa akwarela, papier, 21 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 5 700 zł

212
Malarz scen historycznych akwarela, papier, 21 x 14,3 cm; sygn. p. d.: F. Kost
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Wojciech GERSON (1831 - 1901)

213
Rajtar akwarela, papier, 48 x 27 cm; sygn. p. d.: WG 1872
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Roman SIELSKI (1903 - 1990)

214
Pejzaż morski olej, płótno, 42,5 x 71 cm; sygn. p. d.: R.S. (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Zbigniew GOSTWICKI (1906 - 2003)

215
Martwa natura olej, płótno, 57 x 90 ; sygn. p. d.: JaroszGostwicki
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

216
Martwa natura z krzesłem i kwiatami olej, płótno, 55 x 36 cm; sygn. na odwrocie: A.Marczyński 1929
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916 - 1992)

217
Wierzby olej, płótno, 65 x 81 cm; sygn. p. d.: 1975 W. Zakrzewski
Cena wywoławcza. 14 000 zł

F. Max RICHTER-REICH (1896 - 1950)

218
Targ kwiatowy na nabrzeżu olej, płótno, sygn. p. d.: F.M.RICHTER-REICH
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

219
Tatry olej, tektura, 24 x 33 cm; sygn. na odwrocie
Cena wywoławcza. 9 200 zł

Iwan TRUSZ (1869 - 1941)

220
Łąka z ruinami zamku w tle olej, tektura, 33 x 42,5 cm; sygn. p. d.: Iw. Trusz
Cena wywoławcza. 31 000 zł

George COLE VICAT (1833 - 1893)

221
Pejzaż z rzeką olej, płótno, 30 x 51 cm; sygn. p. d.: CV (monogram wiązany);
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879 - 1949)

222
Polesie - Pejzaż z łódkami akwarela, papier, 34,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Władysław Aleksander MALECKI (1836 - 1900)

223
Pejzaż z kapliczką, przed 1869 olej, płótno dublowane, 44 x 59 cm; sygn. u dołu: A. Malecki
Cena wywoławcza. 55 000 zł

224
Kobiety przy ognisku olej, tektura, 68 x 100 cm; sygn. l.d.: W.Wodzinowski
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Hans Christian HANSEN (VANTORE)(1861-1928)

225
Dziewczynka nad wodą olej, płótno, 39 x 30 cm; sygn. l. d.: Han Hansin; napis autorski p. g.: Ina
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Wacław SZYMANOWSKI (1859 - 1930)

226
Portret mężczyzny olej, płótno, 68 x 49,5 cm; dedykacja p. d.: Pani Michalskiej / 1881 r Wacław Szymanowski / 1918 r.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

227
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jerzy KOŻUCHOWSKI (1893 - 19677)

228
Kirasjer na koniu akwarela, papier, 24 x 18,7 cm; sygn. l. d.: JKożuchowski
Cena wywoławcza. 2 000 zł