24 stycznia 2024

INTERNETOWA AUKCJA - Fauna i Flora

24 stycznia 2024, godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Regulamin aukcji

Kontakt:

Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

1
Pejzaż akwaforta, karton; 19 x 23,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: A.U. (na płycie).
estymacja: 700 - 800 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

2
Przejażdżka ołówek, piórko, tusz, papier, 23 x 31,3 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: TRybk (tuszem); napis wzdłuż lewej krawędzi u dołu: 24 Zboże (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

3
W stajni, 1953 akwarela, ołówek, gwasz, papier; 33 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: … 1953r (ołówkiem, nieczytelnie).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Jan Bogumił SOKOŁOWSKI (1899-1982)

4
Zwózka siana akwarela, gwasz, papier; 28,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Sokołowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

MAZURKIEWICZ, XX w.

5
Pejzaż górski ze snopami akwarela na podrysowaniu ołówkiem, pastel, papier; 24 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Mazurkiewicz 98 (? słabo czytelnie, ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Borys PETRYŃSKI (1891-1942 AUSCHWITZ)

6
Mimozy w błękitnym wazonie, lata 30. XX w. pastel, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: BPetryński.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Wiktor KORECKI (1890 - 1980)

7
Pejzaż zimowy, ok. 1960-1970 olej, tektura; 50 x 66 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1872-1927)

8
Słoneczny dzień - W podgórskim plenerze olej, tektura; 22 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: L. Winterowski.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

9
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 75 x 55 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

10
Trójka w burzy olej, tektura; 68 x 89,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Francesco ZUCCARELLI (1702-1788) krąg

11
Pasterze olej, płótno dublowane; 82,5 x 65 cm.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Yuliy Yulevich II KLEVER (1882-1942)

12
Bukiet jesiennych kwiatów w wazonie olej, płótno; 50 x 40,5 cm;
sygn. z prawej strony cyrylicą: Ju. Klever (mart??) 90... [nieczytelne].
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

13
Zima - Roztopy olej, tektura; 69,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: LMisky.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Włodzimierz WILKANOWICZ (1904-1964)

14
Bukiet kwiatów w wazonie olej, tektura; 52 x 37 cm;
sygn. p. d.: W. WILKANOWICZ.
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

15
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, płótno;
64 x 52 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Stanisław WASILEWICZ (1909-1967)

16
Zimą w parku olej, płótno; 45 x 60 cm;
sygn. l. d.: St. WASILEWICZ.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Feliks SZEWCZYK (1863-1932)

17
Roztopy olej, płótno naklejone na tekturę; 27,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Szewczyk.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

RUTKOWSKI, XX w. [Karol Juliusz RUTKOWSKI ?]

18
Pejzaż z bieloną chatą olej, płótno naklejone na płytę; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rutkowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

19
Pejzaż górski olej, sklejka; 24,2 x 38,2 cm;
na odwrocie zarys kompozycji pejzażowej - górskiej w technice olejnej.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Franciszek REMBERTOWSKI, XIX/XX w.

20
Pejzaż olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: F. Rembertowski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

21
Dojeżdżacz z chartami olej, tektura; 35,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
estymacja: 3 800 - 4 400 zł

Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)

22
sygn., dat. i opisany p. d.: Rafał Wąsowicz 1932 / Winiary (słabo czytelnie).
estymacja: 7 000 - 8 400 zł

Henri LECHESNE (ur. 1869)

201
Mewy kompozycja metali, brązowiona; wys. całkowita 79 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 200 zł

601
Para wazonów tykwowych porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia; wys. 31,6 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: kwadratowy ideogram.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

WYTWÓRNIA ROSENTHAL W SELB - STUDIO LINIE

602
Zakochani porcelana, farby naszkliwne; wys.22 cm;
sygn. zielenią chromu druk: korona/ Rosenthal/ G E R M A N Y.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

603
Kawaler z sercem (Kavalier mit Herz) porcelana, farby naszkliwne; wys.16,5 cm.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

MIŚNIA, KÖNIGLICHE PORZELLANMANUFAKTUR

604
Talerz serwisowy (miska) porcelana, farby naszkliwne; wyszczerbienie przy krawędzi oraz pięć nitkowych pęknięć od krawędzi ku lustru (dwa większe, trzy mniejsze).
estymacja: 600 - 700 zł

MIŚNIA, CHURFÜRSTLICHE PORCELLAIN FABRIQUE

605
Dwa talerze ze szlakiem gałązki bluszczu porcelana (z drobnymi skazami w masie), farby naszkliwne; przy krawędzi jednego talerza muszlowy odprysk;
wys. 2,3-2,5 cm, średn. 24-24,4 cm.
estymacja: 600 - 700 zł

606
Para kinkietów (aplik) 3 - świecowych fajans, szkliwo cynowe, dekoracja barwna farbami wysokich temperatur, oprawa mosiężna(?).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

607
Konsolka z uskrzydlonym puttem porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
drobne ubytki dekoracji plastycznej, odprysk przy lewej stopie putta, wyszczerbienia krawędzi podstawy.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

608
Lustro w porcelanowej oprawie, XX w. porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
drobne ubytki dekoracji plastycznej ramy (jedno skrzydełko putta, płatki kwiatów).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

609
Dekoracyjny wazon huculski glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty, niebieski), szkliwo ołowiowe;
wys. 74 cm; niesygnowany.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kazimierz WOŹNIAK (1909-1991)

610
Wazonik - butlik huculski glina garncarska, pobiałka (angoba) jasnokremowa, farby ceramiczne na bazie tlenków metali, szkliwo ołowiowe.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

701
Filiżanka z spodkiem srebro cechowane;
filiżanka - wys. 6,2 cm, szer. 9,55 cm, głęb. 7 cm.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

702
Cukierniczka neorokokowa srebro próby 800; wys. 7 cm, szer. 11 cm, głęb. 9 cm; waga 142 g.
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

703
Sztućce środka stołu do ryb - widelec i łopatka w etui srebro próby 1 (950/1000) cechowane (cecha probierni z próbą i głową Minerwy, znak złotnika w rombie nieczytelny), plater niecechowany; dł. 26,5 cm i 29 cm.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

704
Kielich z dekoracją floralną srebro pr. 84?; wys. 14,5 cm, średn. 7 cm; waga: 110 g;
cechowanie u brzegu czary - rosyjskie (wtórne?) z próbą 84 i datą 1895.
estymacja: 600 - 700 zł

J. FRAGET FABRYKA WYROBÓW SREBRNYCH I PLATERO

705
Postument do patery na owoce plater cechowany (dwugłowy orzeł, FRAGET /N/ PLAQUE, znak warsztatowy i numer 2753); wys. 29 cm, szer. 21 cm, głęb. 18 cm.
Warszawa, 1896-1915.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

706
Papierośnica z dekoracją niello srebro pr. 2, niello, wnętrze pozłacane; 9 x 8,1 x 1,8 cm, waga: 108 g;
oznaczenia: cecha złotnika nieczytelna, cecha urzędu probierczego Austro-Węgier.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

707
Para jamników siedzących na owalnej podstawie osadzonej na niskim cokoliku
plater, cokół kamienny; 8,5 x 12,7 x 8,5 cm.
estymacja: 550 - 600 zł

FIRMA VINCENTI ORAZ RICHOUD

801
Zegar ścienny typu kartel brąz złocony, mosiądz, szkło; wys. ca 50 cm, szer. 24 cm, głęb. 11,5 cm.
Francja, Paryż, firma VINCENTI oraz RICHOUD, po poł. XIX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

802
Pojemnik z jadeitu, z pokrywką jadeit, drewno rzeźbione, barwione; 14 x 20 x 7 cm; podstawka 3 x 11 x 7,5 cm.
Chiny, dynastia Ching (Qing); przed 1912.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

803
Tkanina z motywami kwiatowymi wątek i osnowa wełna (+ jedwab?); tkana ręcznie, płasko; 274 x 184 cm.
Francja, Aubusson, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

804
Tkanina kultowa - judaicum z parą lwów wełna na wełnie; 138 x 215 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł