21 czerwca 2023

Aukcja: 21 czerwca 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

1
Girlanda, 1917 akwarela na podrysowaniu czerwoną kredką, papier naklejony na tekturę; 61,5 x 71,5 cm;
sygn. ołówkiem śr. d.: LWyczół/1917
estymacja: 130 000 - 160 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

2
Wspinaczka akwarela, ołówek, papier; 66,5 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

3
Portret siostry artysty, Bronisławy, 1928 akwarela, papier; 49 x 34,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Lusławice / […] / Jacek Malczewski 1928.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

4
Zabudowania akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Skoczylas
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

5
Jeździec wschodni na koniu pastel, gwasz, papier; 42 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na zadzie konia: AO (monogram wiązany).
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

January SUCHODOLSKI (1797-1875) - przypisywany

6
Spotkanie akwarela, piórko, papier; 11 x 15 cm;
na odwrocie list odręcznie pisany
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

7
Krakowskie wesele, 1930 olej, płótno; 56 x 105 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1930
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

8
Odpoczynek w kalwaryjskim ogrodzie, 1913 wraz z 5 rysunkami - studia do obrazu;
Studium gruszy; Widok z altany na gruszę; Studium kompozycji z żoną na leżaku; I. Weiss czytająca książkę;Zbiór jabłek
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

9
Pożegnanie, 1925 olej, tektura; 19,7 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1925
estymacja: 33 000 - 40 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jerzy Andrzej MNISZECH (1823-1905)

10
Martwa natura z winogronami, 1876 olej, deska; 75 x 49 cm;
sygn. i dat. po środku, pod blatem stołu, na nodze: 18 AM [monogram wiązany] 76
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

11
Portret dziewczynki ołówek, papier; 26 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Tadé / Makowski
estymacja: 17 000 - 21 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

12
Dziewczynka w kapelusiku ołówek, papier; 24,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie szkic główki dziewczynki oraz z prawej strony fantazyjna sygnatura
estymacja: 17 000 - 21 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

13
Pejzaż, 1943 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 31 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Hayden / 43
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

14
Co mi tam wojna. Kontuszówka to grunt, 1918 piórko, tusz, akwarela, papier; 28,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Rybkowski / 1918 -,
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Monogramista J.K., XX w.

15
Ujarzmianie, 1942 piórko, tusz, tusz lawowany na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. JK 1942.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

17
Szkicownik - Szkice koni, bydła i in. 10 kart z rysunkami wykonanymi ołówkiem, spiętych w zeszyt; 20,5 x 27,5 cm.
Zestaw przed konserwacją.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

18
Krowy - dwa rysunki 1. Krowa przy korycie: ołówek, papier; 20,3 x 25,2 cm;
2. Dwie krowy przy korycie: ołówek, papier; 20,3 x 25,2 cm.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

19
Jeźdźcy na koniach - szkice na dwu stronach arkusza ołówek, papier;
42 x 27 cm;
na odwrocie analogiczne szkice.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

20
Studium głów końskich ołówek, akwarela, papier; 11,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. Juliusz Holzmüller
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

21
Wyjazd na polowanie akwarela, papier; 14,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

22
Kowboje olej, tektura; 50 x 36 cm;
sygn. l. d.: Jan Kotowski
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jan KONARSKI (1850-1918)

23
Na postoju olej, karton (?) naklejony na sklejkę;
27 x 25 cm;
sygn. u dołu.:
JKonarski
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Władysław GOŚCIMSKI (1904-1979)

24
Dyliżans pędzi olej, sklejka; 60 x 70 cm;
sygn. p. d.: W. Gościmski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

25
Patrol Ułanów Wołyńskich, 1961 olej, płótno; 48 x 71 cm;
sygn. i dat. l. d. Mesjasz 1961.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Paul THOMAS (1868-1910)

26
Polowanie na dzika olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Paul Thomas.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Malarz nieokreślony, węgierski (?), XIX w.

27
Obozowisko olej, płótno dublowane; 26,5 x 39 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Szczęsny RUTKOWSKI (1887- zginął w trakcie II wojny św.)

28
Praczki olej, płótno; 84,5 x 120 cm;
sygn. p. d.: SZ RUTKOWSKI;
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Willem II VAN DORT (1905-c.1995)

29
We wsi olej, płótno; 59,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: W v Dort.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

30
Jesień na polach, 1931 olej, tektura; 25 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1931
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

William SMITH-COLLINGWOOD (1815-1887)

31
Żniwa akwarela, papier; 21 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Collingwood Smith
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

32
Pejzaż wiejski akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 19 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Bieszczad
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

33
Portret Anielki, ok. 1905 pastel, papier; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Paweł GAJEWSKI (1889-1950)

34
Portret kobiety ołówek, brązowy papier; 32 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gajewski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

35
Bezdomni, 1915 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 29,5 x 43,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: "Bezdomni" / szkic z r. 1915 / Tadeusz Rybkowski.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Guido RECK (1919-1981)

36
Kazimierz Podsadecki z żoną piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 28,5 x 21 cm;
oznaczenie p. d.: GR
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Kazimierz SZMYT (1860-1941) - przypisywany

37
Portret kobiety ołówek, węgiel, biała pastel, papier brązowy;
49 x 36 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Franciszek TEPA (1829-1889)

38
Portret ojca ołówek, papier; 25 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu wraz z sygnaturą
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Monogramista JG, XIX w.

39
Góral grający na kobzie ołówek, papier;
25,2 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i data l. d.:
JG 1865.

estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Jan REMBOWSKI (1879-1923)

40
Portret młodego mężczyzny ołówek, akwarela, gwasz, papier; 24 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Rembowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

41
Chłopiec z koszem, 1916 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
44 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.:
JÓZEF RAPACKI 1916 r.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

42
Rybak olej, sklejka; 29 x 21 cm;
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 2 300 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

43
Żyd nosiwoda gwasz, papier; 45 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: NGutman
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

44
Kraków: Motyw z Plant, 1923 olej, tektura fakturowana; 48 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1923
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Stanisław FABIAŃSKI (1865-1947)

45
Widok na Kurzą Stopkę zimą, 1923 akwarela, papier; 46 x 30,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Fabijański 1923.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Zygmunt BRUNNER (1878-1961?)

46
Para prac - Motywy Krakowa 1. Wejście na Mały Rynek
2. Na dziedzińcu Collegium Juridicum
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

47
Przed drewnianym kościółkiem akwarela, papier; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Aleksander GRYGLEWSKI (1833-1879)

48
Pejzaż z pałacem, 1850 akwarela, ołówek, papier; 16 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat i opisana p. d.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 300 zł

49
Portret kobiety - fragment obrazu olej, płótno naklejone na tekturę;
20,5 x 18 cm.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł