21 czerwca 2023

Aukcja: 21 czerwca 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

98
Wenecja olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. g.: Mendoly
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Józef MULARCZYK (1916-2009)

99
Morski nastrój olej, płótno; 50,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: J. MULARCZYK
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

100
Łodzie na morzu olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 41 cm;
sygn. p. d.: Korecki
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Bernard FIEDLER (1816-1904)

101
Stromy brzeg morski olej, płótno; 33 x 43 cm;
sygn. l. d: B. Fiedler
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

102
Wczesna wiosna w górach olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO / 1990 R.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Józef MULARCZYK (1916-2009)

103
Wisła pod Kazimierzem olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: J. MULARCZYK
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

104
Zachód, lata 20. XX w. olej, tektura; 15 x 19,5 cm;
na odwrocie napis ołówkiem: S. Domaradzki / Zachód
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

105
Na skraju lasu, 1922 olej, sklejka; 21,5 x 15,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Reyzner / 1922.
estymacja: 4 300 - 5 200 zł
Cena oferowana 4 000 zł

BURSKA-SZUBARGA (XX w.)

106
Pejzaż olej, płótno; 36 x 44 cm;
sygn. l. d.: [Burska] Szubarga
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

107
Pejzaż olej, tektura; 24,5 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: K.P.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Tadeusz KUCIK (1902-1962)

108
Pejzaż ze snopami akwarela, papier; 20 x 28,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Kucik (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Kazimierz SZMYT (1860-1941)

109
Zima w Tatrach olej, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. p. d.: K Szmyt
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

110
Dolina słoneczka, ok. 1937 olej, płótno; 60 x 80 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z T.P.S.P. we Lwowie
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Otton Edward BORZEMSKI (? - 1978)

111
Pejzaż z okolic Hrebenowa w Bieszczadach Wschodnich olej, tektura; 15 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: BORZEM
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

112
Jesienna szaruga, 1944 olej, tektura; 25 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JP / 10.1944
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Anna CASPARY (1870-?)

113
Jezioro Ełckie olej, tektura fakturowana; 47,5 x 72,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Caspary.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Felicjan Szczęsny KOWARSKI (1890-1948)

114
Pejzaż z Poronina olej, płótno; 59 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: F.Kowarski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Józef MULARCZYK (1916-2009)

115
Pejzaż olej, płótno; 110,5 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: J MULARCZYK 80
estymacja: 5 400 - 6 000 zł

Zygmunt KACZÓWKA (1915-1996)

116
Las olej, płyta; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Z. Kaczówka.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Stanisław BIECHOŃSKI (1902-1975)

117
Tatry - Staw Gąsienicowy olej, tektura; 52,8 x 63,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Biechoński / 73 r.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Martenn DE VOS - krąg?

118
Św. Franciszek olej płótno dublowane ,112 x 84 cm.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

119
Św. Karol Boromeusz olej, płótno; 113,5 x 94 cm.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Malarz nieokreślony, pomorski (?), XVII w.

120
Chrystus ukrzyżowany olej, deska; 87,5 x 70 cm.
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Jan WIJNANTS (1631/32-1684)

121
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno; 65 x 52 cm.
estymacja: 38 000 - 44 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

122
Pejzaż ze sceną rodzajową olej, płótno dublowane; 58,5 x 78 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Moyses van UYTTENBROECK (ok.1590-1648) - przypisywany

123
Panny w kąpieli, ok. 1620 olej, deska; 40 x 55 cm.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Gaspard DUGHET (1615-1675) - przypisywany

124
Pejzaż ze świętym Hieronimem olej, płótno dublowane; 123 x 173 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

125
Królowa Jadwiga, 1876 drzeworyt, papier; 32 x 25 cm w świetle passe-partout,
sygn. monogramem wiązanym „JM” na płycie l. d.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

126
Cztery portrety, 1876 1. Jan Tęczyński, 2. Cecylia Renata, 3. Mikołaj z Gorzkowa, biskup Wileński, 4. Jan Szczęsny Herburt
drzeworyt, papier; 48 x 42 cm (we wspólnej oprawie)
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

127
Syzyf, 1928 autolitografia barwna, papier; 12,5 x 12,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: WH (monogram wiązany).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

128
Zestaw trzech autolitografii - Dziecko, Chrystus przy słupie, Autoportret autolitografie, papier; 17 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Samuel CYGLER (1898-1945)

129
Pejzaż, 1924 akwaforta, papier; 19,5 x 24,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: S. Cygler 1924. (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1900-1947)

130
Zestaw trzech drzeworytów drzeworyty, papier; 24 x 17 cm (w świetle passe-partout);
wszystkie prace sygnowane na klocku.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

131
Legioniści -zestaw 4 autolitografii,1934 Autolitografie pochodzą z teki „Artystów Legionistów”
wydanej w Krakowie w roku 1934
z okazji 20-lecia powstania Legionów Piłsudskiego.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Hieronim SKURPSKI (1914-2006)

132
Teka 9 ilustracji do Fraszek Jana Kochanowskiego, 1947 Nakład autorski 5 egzemplarzy; kwasoryty, papier; 20 x 17 cm;
każdy sygn. i dat. ołówkiem przez autora
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

133
Sztuka Polska - Malarstwo pod kierownictwem Feliksa Jasieńskiego i Adama Łady Cybulskiego.
Pięćdziesiąt dwie reprodukcye dzieł najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa polskiego
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934), Stefan ŻEROMSKI (1864-1925)

134
Puszcza Jodłowa, 1926 oprawa broszurowa; 30 x 23 cm; Warszawa - Kraków 1926.
Wydawnictwo J. Mortkowicza Towarzystwo Wydawnicze w Warszawie.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

M. LEPECKI (1897-1969), Z. CZERMAŃSKI (1900-1970), S. OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

135
Józef Piłsudski na Syberji wyd. Główna Księgarnia Wojskowa, Warszawa 1936
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Zdzisław KAMIŃSKI (1988-1969), Stefan ŻEROMSKI (1864-1925)

136
Zestaw dwóch wydawnictw z drzeworytami Z. Kamińskiego 1. „Wisła”. Warszawa - Kraków 1926.
2. „Powieść o udałym Walgierzu". Warszawa - Kraków 1926.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934), Stanisław WASYLEWSKI (1885-1953)

137
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. Lwów - Poznań 1923.
29 x 21 cm; oprawa płótno, na licu i grzbiecie tytulatura tłoczona złotem.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950) i inni

138
Polska w krajobrazie i zabytkach, 1930 komplet 2 tomów, oprawa wydawnicza twarda, płótno; 36 x 24 cm;
sygn. suchym tłokiem na tylnym licu: F.J.RADZISZEWSKI WARSZAWA.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 200 zł

201
Figura anioła drewno polichromowane, wys. ca 97 cm, szer. ca 64 cm, głęb. ca 44 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

SZKOŁA ZAKOPAŃSKA

202
Półnaga kobieta drewno, jesion; wys. 75 cm, szer. ca 26 cm, głęb. ca 17 cm.
Polska, Zakopane, 1 poł. XX w.
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

203
Madonna Immaculata drewno jesionowe; wys. 34,5 cm, średnica podstawy 8 cm.
Polska, Zakopane, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Autor nieokreślony

204
Figurka kobiety drewno podbarwiane; wys. 23,5 cm; szer. 6,5 cm;
Polska?, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

Autor nieokreślony

205
Popiersie dziewczynki z piłką drewno polichromowane; 49 x 37 x 22 cm.
Niemcy?, 1-2 dekada XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Paweł (Paul Ludwig) KOWALCZEWSKI (1865-1910)

206
Chłopiec z rękami w kieszeniach brąz, podstawa - marmur; wys. 10 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Autor nieokreślony

207
Herakles brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 43 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł