21 czerwca 2023

Aukcja: 21 czerwca 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Kazimierz BORZYM (1884-1968)

50
Typ z Ukrainy, 1914 olej, płótno; 67 x 53 cm;
sygn. p. d. K. Borzym. 1914
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Szymon BUCHBINDER (1853-1908?)

51
Portret sędziwego mężczyzny olej, płótno; 45 x 35,5 cm;
sygn. p. g.: S. Buchbinder
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

F. KOVACS, XX w.

52
Kobieta nad robótką olej, tektura; 35 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: KOVACS F.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

53
Autoportret, 1953-1954 olej, płótno; 77 x 62 cm;
na odwrocie na blejtramie u dołu napisy inwentaryzacyjne: St.Cz. / inw. / 253
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Ludwik STASIAK (1858-1924)

54
Autoportret z rycerzem w tle olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: Ludwik Stasiak
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Stanisław STÜCKGOLD (1868-1933)

55
Portret mężczyzny olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: St
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

56
Autoportret olej, płótno, tektura; 41 x 31 cm;
sygn. p. d. St st
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Eliasz KANAREK (1902-1969)

57
Sztukmistrz technika własna, enkaustyka, płyta; 57 x 44 cm;
sygn. p. d.: E. Kanarek
estymacja: 32 000 - 37 000 zł
Cena oferowana 29 000 zł

Artur KOLNIK (1890-1971)

58
Arab z osiołkiem olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. p. d.: Kolnik
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

59
Pierrot i gitara olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

60
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p. d.: Landau
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Adam BANDROWSKI (1881-1966)

61
Róże w wazonie, 1913 olej, płótno; 50,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. u dołu z lewej: AB 1913.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)

62
Kwiaty w niebieskim wazonie olej, płótno; 70 x 95 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

63
Martwa natura z kwiatami olej, tektura; 63,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: J. Świderski.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

64
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 47,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: FEDKOWICZ
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

65
Kwiaty olej, płyta; 26,5 x 20 cm;
sygn. l. d.: Woj. Fleck
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

66
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 49 x 33 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Seweryn SZRAJER (1899-1947)

67
Kwiaty olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: SZRAJER.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

68
Kwiaty w dzbanku, 1931 pastel, papier; 44 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: … 1931 (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 400 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

69
Mimozy pastel, papier czarny; 48 x 68 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: MSZERBIŃSKI
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Romuald WYPYCHOWSKI (1901-1981)

70
Bzy w wazonie, 1971 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 59 x 45 cm;
sygn. i dat. z lewej pośrodku: R. Wypychowski / 71.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Jakub GLASNER (1879-1942)

71
Kwiaty akwarela, papier;
68 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.:
JGlasner.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

72
Kwiaty w wazonie, 1984 pastel, tektura; 68 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: ASiwecki / 17.IV 84 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Maria GIŻBERT-STUDNICKA (1868-1955)

73
Martwa natura olej, tektura; 45 x 32 cm;
sygn. p. d.: Giżbert (ołówkiem, słabo czytelnie).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Zbigniew GOSTWICKI (1906-2003)

74
Martwa natura olej, płótno; 47 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Jarosz Gostwicki
estymacja: 9 800 - 11 000 zł

Kazimierz KRÓLIKOWSKI (1921-1994)

75
Martwa natura olej, płótno; 46 x 54,5 cm;
na odwrocie nalepka z informacjami o autorze wraz z tytułem i datą
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Janusz STRZAŁECKI - JAST (1902-1983)

76
Martwa natura / portret - obraz dwustronny olej, tektura; 58 x 48 cm;
sygn. p. d.: Jast
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

77
Martwa natura olej, płótno; 38,5 x 31,5 cm;
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)

78
Martwa natura z bukietem kwiatów olej, płótno naklejone na tekturę; 64 x 53,5 cm;
sygn. p. d.: K. Dzieliński.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

79
Brooklyn akwarela, węgiel, karton; 48 x 61 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL (flamastrem).
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Wilhelm TRÜBNER (1851-1917)

80
Pejzaż z mokradłami, 1880 akwarela, papier; 20 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: W. Trubner 1880.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Bogusław SERWIN (1887-1956)

81
Wiśnicz olej, tektura fakturowana; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. SERWIN.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

82
Krupówki w Zakopanem olej, płótno; 40 x 60 cm;
na odwrocie drukowana nalepka
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

83
Katowicki Rynek nocą, 1929 olej, tektura;
20,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie dedykacja

estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

84
Kościół w Rabce, 1972 olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: I. NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA 1972
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Maria OSTROWSKA (1875-1952)

85
Łazienki Królewskie w Warszawie, 1932 olej, tektura; 24 x 31,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Ostrowska 1932 r
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Józef CHLEBUS (1893-1945)

86
Pejzaż jesienny olej, płótno; 67,5 x 99 cm;
sygn. p. d.: J. Chlebus
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Jerzy Ryszard KRAUZE (1903-1978)

87
Studium pejzażowe, 1924 olej, tektura; 23,5 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Krauze / 1924
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Herbert KURON (1888-1951)

88
Pejzaż podgórski olej, tektura; 64 x 49 cm;
sygn. p. d.: H. Kuron.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Ernst BLEY, XX w.

89
Pustać Lüneburska [Lüneburger Heide], 1936 olej, płótno; 61 x 91 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: E. Bley / Hamburg / 1936
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Georg MAJEWICZ (1897-1965)

90
Na leśnej polanie olej, płótno; 60,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: G. Majewicz
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Tadeusz KOROTKIEWICZ (1904-1943)

91
Akt - Plecy olej, płótno; 80,5 x 60 cm;
sygn. p. g.: Korotkiewicz.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

92
Akt kobiety olej, płótno naklejone na płytę; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: … źniński 1970
estymacja: 3 400 - 3 800 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

93
Akt kobiety olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 4 000 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

Walter SPITZER (1927- 2021)

94
Dla Isis akwarela, gwasz, papier; 65 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Spitzer
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

95
Poeta, księga i Amor, 1958 gwasz, papier; 32 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. pośrodku u dołu: Kasper Pochwalski 1958.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

96
Beczki na plaży tempera, papier; 25 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

97
Capri olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski
estymacja: 2 200 - 2 400 zł