13 czerwca 2023

1. Aukcja Dużych Form.

Wtorek, 13 czerwca, godz. 19:00.

Jest to szczególne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy wystawamy na sprzedaż kilkadziesiąt wielkoformatowych prac, a wśród nich dzieła:
E. DWURNIKA, A. ZWIERZCHOWSKIEGO, Z. SPRYCHY, P. KORABA, Z. DOWGIAŁŁO, K. WIENIAWY, A. GRUSZCZYŃSKIEJ, G. WORPUSA-BUDZIEJEWSKIEGO, czy B. CHROMEGO.

Wszystkie prace wyeksponowane są w przestrzeni artystycznej REMPEXU w Warszawie, ul. Karowa 31.

Zapraszamy do oglądania wystawy, rozmowy z marszandami, a przede wszystkim doświadczania artystycznych wrażeń.

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Zlecenia aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
 k.marciniak@rempex.pl

             Dorota Bułakowska
               tel.: +48 605 325 918
  d.bulakowska@rempex.pl

Edward DWURNIK (1943 - 2018)

301
Błękitne pogo na błękitnym moście, 1995 olej, płótno; 97 x 146 cm;
sygn. l. d.: E.DWURNIK 95
estymacja: 120 000 - 160 000 zł
Cena oferowana 110 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jan WODYŃSKI (1903 - 1988)

302
Targ na kwiaty, 1971 olej, płótno; 97 x 195 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: JAN WODYŃSKI / targ na kwiaty ol. / 97x195 / 1971 R.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Grzegorz WORPUS-BUDZIEJEWSKI (ur. 1986)

303
Sensual Landscapce olej, płótno; 195 x 140 cm;
opisany na odwrocie na blejtramie: G W BUDZIEJEWSKI 2023 „Sensual landscape”
estymacja: 10 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Misha WAKS

304
Underground und fucking rich, 2021 akryl, kolaż, płótno; 150 x 120 cm;
sygn. na odwrocie: MishaWaks / Underground und fucking rich / ACRILIC ON CANVAS / 120/150 cm.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Konrad WIENIAWA-NARKIEWICZ

305
Dziwny zbieg okoliczności w szczerym polu, 2016 technika własna, akryl, płótno; 120 x 200 cm;
estymacja: 10 500 - 12 000 zł

Wojciech GÓRSKI (ur. 1958)

306
Z cyklu "Androgyne", 1999 technika własna, 100 x 140 cm;
sygn. p. d. : GÓRSKI;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Bogumiła TWARDOWSKA-ROGACEWICZ

307
Zielona energia, 2021-2022 akryl, płótno; 150 x 120 cm
sygn. l. d.: B.Tw.Rm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Ziemowit FINCEK (ur. 1988)

308
Fantastyczny wirus, 2021 olej, płyta; 122 x 115 cm;
sygn. na odwrocie: 96/114/1,5cm / Ziemowit Fincek / 2021 / "Fantastyczny wirus 12224"
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Bożena KNECHT

309
Bez tytułu, z cyklu "Kiss me kiss", 2014 akryl, płótno; 130 x 130 cm;
opisany na odwrocie: Bożena Knecht / Kraków 2014
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Paweł KOZŁOWSKI-SWANSKI (ur. 1980)

310
Bez tytułu, 2009 akryl, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. p. d.: S.IX
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)

311
Białe bałwany przed arcydziełem malarstwa europejskiego, 1990 olej, płótno; 200 x 140 cm;
sygn. l. d. ryte w obrazie: AZ (monogram)
estymacja: 35 800 - 43 000 zł

Wojciech CIEŚNIEWSKI (ur. 1958)

313
Zapach kobiety, 2023 olej, płótno; 180 x 101,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Autor: WOJCIECH CIEŚNIEWSKI / Tytuł: O PIĘKNIE - ZAPACH KOBIETY / Cykl.: / Techn. Wym.: OL. PŁ
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

314
Kompozycja. Wspomnienia. Biały olej, płótno; 154 x 130 cm;
opisany na odwrocie: 19 (w kole) oraz stempel
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

315
Oczekiwanie na bohatera, 1989 olej, płótno; 170 x 200 cm;
sygn. l. d.: Z.SPRYCHA 89,
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

316
Sen o zapachu mandarynek, 1988 olej, płótno; 170 x 200 cm;
opisany na odwrocie: GÓRA / "SEN O ZAPACHU MANDARYNEK" (w prostokącie); ZBIGNIEW SPRYCHA / 1988 / ul. DZIERŻYŃSKIEGO 37/29 / 30-05
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Zbigniew Maciej DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

317
Potrawę przygotować bezpośrednio przed spożyciem, 1981 olej, płótno; 115 x 145 cm;
sygn. p. d.: sabat Dowgiałło, u góry napis: Potrawę przygotować bezpośrednio przed spożyciem;
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Paweł KORAB KOWALSKI (ur. 1974)

318
Sunset session, 2021 akryl, płótno; 110 x 140 cm
opisany na odwrocie: 2021 / PK (monogram) / PAWEŁ KORAB KOWALSKI / "SUNSET SESSION" / 110 X 140 CM , ACRYLIC ON CANVAS
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

319
Far-Infrared radiation, 2021 akry, płótno; 100 x 200 cm;
sygn. na odwrocie: 2021 / PK (monogram) / PAWEŁ KORAB KOWALSKI / 100 X 200 CM, ACRYLIC ON CANVAS / "Far-Infrared radiation"
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Arkadiusz RUCHOMSKI (ur. 1978)

320
Dialog IX, z cyklu: „Okrycia”, 2008 olej, grafit, deska, enkaustyka; 132 x 76 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ARuchomski 2008;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

321
Dialog IV, 2007 olej, enkaustyka, płótno, deska; 132 x 86 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ARuchomski / Dialog IV z cyklu Okrycia / 2007.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Gabriela STASZAK (ur. 1992)

322
Dom, 2018 olej, płótno; 110 x 136 cm;
sygn. na odwrocie, blejtramie: Gabriela Staszak.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Gabriela STASZAK (ur. 1992)

323
Portret, 2019 olej, płyta; 170 x 120 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)

324
Żółta piłka, 2007 tempera, płótno; 180 x 140 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: "Żółta piłka” / Agnieszka / Sandomierz / 2007.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Anna LITWIN

325
Syn Człowieczy, 2022 olej, płótno; 120 x 160 cm;
opisany na odwrocie na blejtramie: ANNA LITWIN
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Weronika ADAMSKA

326
Basen VI, 2017 olej, płótno; 190 x 190 cm;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Lucyna PACH

327
Ucieczka technika mieszana, płótno; 146 x 194 cm;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Damian BĄK (ur. 1991)

328
David Javorsky (Topolowa 23/5), 2016 olej, płótno; 200 x 130 cm;
opisany na odwrocie: DAMIAN BĄK 2016;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

329
Bez tytułu (13), 1990 akryl, płótno; 150 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz'90
estymacja: 6 500 - 7 800 zł

Piotr STACHLEWSKI (ur. 1964)

330
Pomarańczowa alternatywa, 2003 olej, płótno; 146 x 118 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: P. Stachlewski 2003
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

331
Mur, 2011-2021 olej, płótno; 100 x 115 cm;
sygn. l. d.: Cz. Romanowski 2021;
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Andrzej FOLFAS (ur.1948)

332
Pejzaż abstrakcyjny, 1990 olej, płótno; 146 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: FOLFAS 90
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Anna GRUSZCZYŃSKA (ur. 1964)

333
Nakładająca się rzeczywistość, 1997 olej, płótno; 180 x 220 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Nakładająca się / rzeczywistość / Anna / Gruszczyńska / 1997.
estymacja: 19 000 - 22 800 zł

334
Zagięcie światła 2061, 2006 olej, płótno, 195 x 240 cm;
sygn. p. d.: 2061 Z.M.DOWGIAŁŁO
estymacja: 44 000 - 50 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

335
Na Balkonie olej, płótno; 140 x 180 cm;
na odwrocie na blejtramie napisy autorskie
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Aleksandra SUPIŃSKA (ur. 1989)

336
Rotterdam, 2019 sitodruk, papier; 70 x 165 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Ryszard WAŚKO (ur. 1947)

337
Krzesła, 2006 fotografia barwna, druk solwetowy, folia na PCV grubości 5 mm, 119 x 249 cm;
sygn. dat. i opisana na odwrocie: wydruk autorski, nakład: 2/2;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Grzegorz WNĘK (ur. 1974)

338
Maszyna 4, 2004 olej, płótno; 200 x 150 cm;
sygn. p. d.: Grzegorz Wnęk 2004
estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Artur (ARTÓR) TROJANOWSKI (ur. 1968)

339
Opalanie. Obojętność, 2007 akryl, płyta; 140 x 102,5 cm;
opis autorski na odwrocie: (ARTÓR) TROJANOWSKI OPALANIE. 2007 / ARTUR OBOJĘTNOŚĆ / DIALOG Z MISTRZAMI / (ANDRZEJ WRÓBLEWSKI-ROZST
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

501
Żuraw brąz patynowany, 185 x 110 x 50 cm.
estymacja: 64 000 - 76 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

502
Jan Paweł II brąz patynowany; wymiar rzeźby: wys. 115 cm, szer. 48 cm, gł. 42 cm; wymiary podstawy: 50 x 50 x 20 cm;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł