25 maja 2023

Aukcja: 25 maja 2023 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Edward DWURNIK (1943 - 2018)

301
Kościół św. Anny w Warszawie, 2012 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2012 / WARSZAWA E. DWURNIK;
estymacja: 110 000 - 130 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Edward DWURNIK (1943-2018)

302
Wiejski Chrystus, 1990 olej, płótno; 50 x 73 cm;
estymacja: 92 000 - 111 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

303
Darłówek, 1993 gwasz, papier; 40 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: DARŁÓWEK / E.DWURNIK 93.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

304
Nienazwany rejestr I, 1985 olej, płótno; 110 x 127 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 85;
estymacja: 270 000 - 320 000 zł
Cena sprzedaży 300 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

305
Ostrza [Potrzask], 1961 olej, płótno; 65 x 95 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 61.
estymacja: 200 000 - 240 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

306
Drzewo i kobieta, 1955 gwasz, papier; 34,5 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: J.Tchórzewski 55.
estymacja: 44 000 - 52 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

307
Bez tytułu, 1993 akryl, papier; 70 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: JTchórzewski 93.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

308
Morski anioł 6C/65, 1965 ołówek, papier; 42,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: S. Fijałkowski (ołówkiem), dat. l. d.: 21 VII 65 (ołówkiem), poniżej napis p. d.: Morski Anioł 6c/65 (ołówkiem).
estymacja: 35 000 - 42 000 zł

Andrzej DUDZIŃSKI (1945-2023)

309
Tato! olej, płótno; 61 x 45 cm;
sygn. p. d.: Dudi;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Andrzej DUDZIŃSKI (1945-2023)

310
Po ptakach 5, 1987 olej, pastel, karton; 76 x 101 cm;
sygn. p. g.: A. DUDZINSKI
estymacja: 8 000 - 9 500 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Barbara SZUBIŃSKA (ur. 1934)

311
Krajobraz z moich stron olej, płótno; 135 x 120 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi, po środku: B. Szubińska 84;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Barbara SZUBIŃSKA (ur. 1934)

312
Bez tytułu akwarela, ołówek, papier; 76 x 56 cm;
sygn. p. d.: B. Szubińska (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

316
Limany, 1973 olej, płótno; 104 x 73 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński / '73 / limany.
estymacja: 31 000 - 38 000 zł
Cena oferowana 28 000 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

317
Kompozycja olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. na odwrocie: Aberdam;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Nastazja STANISZEWSKA (ur. 1996)

318
Z cyklu: Pone me ut, 2022 technika mieszana, akryl, olej, płótno; 150 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: Z cyklu "Pone me ut" / 03.2022, Kraków / Nastazja Staniszewska / monogram wiąz
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Andrzej FOLFAS (ur. 1948)

319
Pejzaż, 1991 olej, płótno; 150 x 134,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: FOLFAS 91.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Andrzej KAPUSTA (ur. 1956)

320
Grand Piano XXIII, 2012 olej, technika własna, płótno; 50 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ / KAPUSTA / "GRAND / PIANO XXIII" / 2012.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Andrzej KAPUSTA (ur. 1956)

321
Grand Piano XIX, 2012 olej, technika własna, płótno; 50 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ KAPUSTA / GRAND PIANO XIX / 2012.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

322
Pejzaż, 1961 gwasz, papier; 31 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: H.Hayden / 61.
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Jan ŚWIDERSKI (ur. 1913)

323
Kompozycja olej, płótno; 50,5 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Świderski;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

324
Bagażowy - Lagueman, 2019 olej, collage, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cz. Romanowski 2019;
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Elżbieta TERLIKOWSKA (ur. 1947)

325
Kobieta wamp i tygrys olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: TERLIKOWSKA.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Andrzej KASPRZAK (ur. 1963)

326
Para, 2015 olej, akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. p. d.: Andrzej / KASPRZAK, dat. i opisany l. g.: PARA / 2015;
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

Andrzej KASPRZAK (ur. 1963)

327
Magic Landscape III, 2013 olej, akryl, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. KASPRZAK, dat. i opisany l. g.: Magic Landscape III / 2013;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

328
Kompozycja dnia 7 - ego, 2023 olej, płótno; 100 x 120 cm;
opisany na odwrocie: JAN ANTOSZCZYK / KOMPOZYCJA DNIA 7 - EGO'2023 / OLEJ/PŁÓTNO / 100/120CM.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

329
Opowieść oczywista, 2023 olej, płótno; 120 x 120 cm;
opisany na odwrocie: J.ANTOSZCZYK / OPOWIEŚĆ OCZYWISTA'2023 / OLEJ/PŁÓTNO / 120/120 CM.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

330
Bez tytułu, 2023 olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. p. d.: WR (monogramem w kole);
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

331
Bez tytułu, 2021 olej, płótno; 100 x 100 cm;
estymacja: 3 700 - 4 500 zł

Jacek RYKAŁA (ur. 1950)

332
Brama pod 8, 1988 olej, płótno; 122 x 85,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jacek Rykała 1988 / „Brama pod 8”, na krośnie malarskim dane adresowe.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Jacek RYKAŁA (ur. 1950)

333
Dom ciotek, 1994 olej, collage, płótno; 46 x 71 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jacek Rykała / 94, na krośnie malarskim, na dolnej listwie: „Dom ciotek” oraz oil + colla
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Jacek RYKAŁA (ur. 1950)

334
Oleńka, 1989 olej, collage, płótno; 38,5 x 96 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
estymacja: 4 600 - 5 600 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Agnieszka CIEŚLIŃSKA-KAWECKA (ur. 1964)

335
Bez tytułu, 1990 olej, płótno; 110 x 85 cm;
sygn. p. d.: A.CIESLIŃSKA;
estymacja: 2 700 - 3 500 zł

Andrzej WIŚNIEWSKI (ur. 1942)

336
Bez tytułu, 1987 olej, płótno; 66 x 94 cm;
sygn. i dat. p. d.: AWiśniewski / 87.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Zenon WINDAK (ur. 1954)

337
Rose Room, 1988 akryl, technika własna, płyta; 48 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie m.in. Zenon / Windak / acryl / 1988.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Henryk ZIEMBICKI - FANTAZOS (ur. 1944)

338
Martwa natura z orzechami, 1975 olej, sklejka; 42 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fantazos 75;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Grzegorz ZIÓŁKOWSKI (ur. 1950)

339
Letni dzień, 2003 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZIOLKOWSKI 2003;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Bartłomiej KOWNACKI (ur. 1978)

340
Lady w aucie, 2010 olej, płótno; 91 x 61 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Bartłomiej / Kownacki 2010.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Janusz MULAK (ur. 1939)

341
Galeryjna witryna olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. l. g.: Mulak.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

342
Podhale, 1976 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Krzyształowski 1976;
estymacja: 3 000 - 3 200 zł

343
Motyw z Vence, 1961 olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: S. Krzyształowski / VENCE 961.
estymacja: 3 000 - 3 200 zł

Krzysztof KUCIŚ, XX w.

344
Obraz plenerowy I, ok. 1985 olej, płyta; 25 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kuciś;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

345
Martwa natura olej, płótno; 61 x 51 cm;
sygn. p. d.: H.A. SON.
estymacja: 2 500 - 2 900 zł

Janina PAWLUK-NOWAKOWSKA (1914-1986)

346
Sarajewo (Jugosławia), 1966 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Janina Pawluk Nowakowska 1966 / Sarajewo/ Jugosławia;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Marcin KOTARSKI (1952-2013)

347
sygn. p. d.: Kotarski.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Barbara LAWENDA

348
Z cyklu: Akty, 2023 akryl, technika mieszana, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: B. Lawenda;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Lucjan KOWALEWSKI (ur. 1950)

349
Wielka radość, 1999 olej, technika własna, płyta; 59,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Kowalewski 1999;
estymacja: 6 600 - 7 900 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

350
Grasse - Place du Petit Puy, 2012 olej, płótno lniane; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: SV. (monogramem wiązanym ujętym w romb);
estymacja: 3 900 - 4 700 zł

Aneta GRZESZYKOWSKA (ur. 1974)

351
Bez tytułu, 2015 fotografia barwna, tusz pigmentowy na papierze bawełnianym; 22 x 18 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Grzeszykowska / AP / 2015 (ołówkiem), wydruk autorsk
estymacja: 2 400 - 2 900 zł