25 maja 2023

Aukcja: 25 maja 2023 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Piotr KUNCE (ur. 1947)

352
Powiedzmy - Alicja w krainie czarów III własna technika graficzna, papier; 47,5 x 67,5 cm (wymiar odbitki), 58 x 76 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygnatura wraz z dedykacją: Piotr Kunce / z u
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Edmund PIOTROWICZ (1915-1991)

353
Zmierzch, 1987 mieszana technika graficzna (płyta metalowa), papier; 40 x 57 cm (wymiar kompozycji), 50 x 70 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. Piot
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1930-2009)

354
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 21,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć autorska: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Andrzej BIELAWSKI (ur. 1949)

355
Bez tytułu, 2001 pastel olejny, sucha igła, wosk, bibuła; 48 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: AB. 27.3.01;
estymacja: 2 500 - 2 900 zł

Marek OBERLANDER (1922-1978)

356
Bez tytułu, 1964 technika własna, papier; 36,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: M.Oberlander (podkreślone) / Paris 1964.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

357
Pejzaż, 1960 drzeworyt barwny, papier; 23 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d: TDominik 60 (ołówkiem), opisany p. d.: 45 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

358
Leżące, lata 50./60. XX w. tempera, papier; 41 x 28 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie papierowa nalepka: 130. LEŻĄCE tempera (pismo maszynowe).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Halina CHROSTOWSKA-PIOTROWICZ (1929-1990)

359
Głowa I, 1987 własna technika graficzna, barwna (litografia?), papier, 45 x 58,5 cm (kompozycja), 47 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu:
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

360
Byk, 1987 technika mieszana, papier; 42,5 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 87 (ołówkiem), opisana l. d.: BYK (ołówkiem), nakład
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

361
Ilustracja do Eugenio Montale "Cinquante ans de poesie" litografia, papier; 32 x 22 cm;
sygn. i numerowana p. d. Lebenstein (ołówkiem), l. d. 80/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

362
Antenat, 1993 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 50 x 32,5 cm (wymiar kompozycji), 57 x 38 cm (wymiar arkusza w świetle opraw);
sygn. i dat. p. d.: SROKA 1993 (ołówkiem),
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

363
Spacer, 1996 akwarela, papier; 60 x 48 cm;
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

364
Bez tytułu, 1994 akwarela, papier; 60 x 48 cm;
sygn. i dat. p. g.: FranciszekMaśluszczak1994.
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

365
Relaks psychiczny, 1988 akryl, płótno naklejone na płytę; 20,5 x 17 cm;
sygn. i dat. u góry: Franciszek Maśluszczak 1988.;
estymacja: 4 600 - 5 600 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

366
Kuchnia oceaniczna serigrafia, papier; 20 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany u dołu kompozycji: E.A. >>KUCHNIA OCEANICZNA<< Yerka (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

367
VII-VIII gwasz, papier; 54x45 cm;
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC, u góry napis: VII-VIII.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

368
Motyle gwasz, papier; 48 x 35 cm;
sygn. l. d.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Katarzyna KOPAŃSKA-BŁASZCZYK (ur. 1967)

369
Zawirowanie, 1994 technika własna, papier; 37,5 x 57 cm (wymiar kompozycji), 41 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Kopańska-Błaszczyk (tuszem), opisana i
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Wojciech PĄKOWSKI (ur. 1958)

370
Between, 1985 akwaforta, akwatinta, papier; 53 x 42 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy), 49,5 x 40 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: Pąkowski 85 (ołówkiem), tytuł l. d
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Wojciech PĄKOWSKI (ur. 1958)

371
Shining, 1984 akwaforta, akwatinta, papier; 68 x 49,5 cm (wymiar kompozycji), 73 x 51 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WPąkowski 84 (ołówkiem), obok
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Mariusz WOSZCZYŃSKI (ur. 1965)

372
Cyrkowa grupa zjazdowa, 1995 akryl, pastel, papier; 32 x 49 cm;
opisany l. d.: CYRK, napis p. d.: Cyrkowcy. Grupa zjazdowa;
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

373
Przejazdy w naturze (koło lasu) akryl, pastel, papier; 33 x 48 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opisany: M. Woszczyński / Akryl, pastel / 48 x 33 / 1995
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Jerzy ZNAMIEROWSKI (1948 - 1999)

374
Zestaw 4 rysunków tusz, piórko, papier; 31 x 25 cm (wymiar każdego z arkusza)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

375
Rytm życia, 1994 piórko, tusz, papier; 28 x 22 cm (w swietle passe-partout)
sygn. p. d.: JZnamierowski 94
estymacja: 600 - 700 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

376
3°°, 2013 linoryt, papier; 30 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji: MS. (inicjał wiązany);
estymacja: 800 - 1 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

377
2°°, 2013 linoryt, papier: 30 x 30 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 800 - 1 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

378
Obiekt linoryt, papier; 30 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany u dołu: "Objekt"/Linoryt/ / 6/50 / M.Sierpiński.
estymacja: 800 - 1 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

379
Spotkanie linoryt, papier; 30 x 30 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 800 - 1 000 zł

Teresa ROSZKOWSKA (1904-1992)

380
Parasole - Targ włoski, 1962 akwarela, papier; 70 x 101 cm;
sygn. i dat. śr. d.: TERESA/ ROSZKOWSKA/ 1962.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Ryszard TOMCZYK (ur. 1931)

381
Bez tytułu (Biomy), 1983 akwarela, papier; 51 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: R.Tomczyk 83.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jerzy GNATOWSKI (1928-2012)

382
Pejzaż jesienny, 1989 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Gnatowski 1989.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Jerzy GNATOWSKI (1928-2012)

383
Wnętrze lasu, 1991 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Gnatowski 1991.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Paweł STELLER (1895-1974)

384
Wiatraki w Izbicy Kujawskiej, 1958 drzeworyt, papier; 20,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: P. Steller 1958. opisany l. d.: Drzeworyt Wiatraki w Izbicy Kujawskiej.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

385
W kawiarni, 1985 piórko, tusz, ołówek, papier; 23,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: J. KRAJEWSKI / WARSZAWA 1985 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Monika WĄS

501
Patera szkło artystyczne; śr. 59 cm.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

Stanisław ZAGAJEWSKI (1927 - 2008)

502
Bez tytułu ceramika; wys. 46 cm; podstawa 15 x 15 cm.
estymacja: 4 500 - 5 400 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

503
Paw brąz, kamień; 39 x 102 x 16 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 800 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

504
Sowa brąz; wys. 54 cm.
estymacja: 5 000 - 5 800 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

505
Kaczka brąz patynowany, kamień; wymiary: 57 x 37,5 x 20 cm.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

506
Zwycięstwo brąz niklowany; 62,5 x 12 x 10 cm;
sygn. u dołu : monogram wiązany "MS", M. SIERPIŃSKI / W WA.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

507
Ona (wiosenne) brąz patynowany; 56,5 x 9,5 x 8 cm;
sygn. u dołu : monogram wiązany "MS", SIERPIŃSKI / W WA;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

508
Skrzydło brąz, marmur; 38,5 x 8 x 7,8 cm;
estymacja: 3 800 - 4 500 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

509
Trzy gracje brąz patynowany, marmur; 35 x 19,5 x 10 cm;
sygn. u dołu : monogram wiązany "MS";
estymacja: 5 500 - 6 500 zł