20 kwietnia 2023

Aukcja: 20 kwietnia 2023 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

301
Bez tytułu, 2014 akryl, płótno; 18 x 24 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2014.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

302
Bez tytułu, 2022 akryl, płótno; 30 x 30 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: l. Tarasewicz / acrylic on canvas / 30 x 30.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Cena sprzedaży 26 000 zł

Wojciech FANGOR (1922-2015)

303
Portret kobiety, 1991 olej, drewno (drzwi); 137 x 92 cm;
sygn. p. d.: Fangor;
estymacja: 900 000 - 1 200 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 - 1999)

304
Bez tytułu, 1984 olej, płótno; 79 x 43,5 cm;
estymacja: 150 000 - 170 000 zł

305
Lęk, 1989 gwasz, papier; 64,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tchórzewski 89;
estymacja: 29 000 - 35 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

306
Szkic do linorytu, 1977 tusz, papier żeberkowy; 61 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. śr. d.: S. Fijałkowski (ołówkiem), p. d.: 1b/77 G (ołówkiem), l. d.: Szkic do linorytu (ołó
estymacja: 22 000 - 27 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

307
Zemsta hiszpańskiej sługi, 1985/1986 olej, płótno; 125,5 x 180 cm;
sygn. w kompozycji l. d.: 1985 ' 86 SROKA.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

308
Pięć dobrych uczynków,1993 olej, płótno; 200 x 120 cm
sygn. i dat. p. d.: 1993 SROKA;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Zbigniew Maciej DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

309
Ludzie skowrony, 1983 olej, płótno; 196 x 233 cm;
sygn. p. d.: 83 Z. M. Dowgiałło
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

310
Taniec dziewic, 1986 olej, płótno; 157 x 118 cm;
sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

311
Welcome to the Jungle [Tygrys król dżungli], 2005 olej, płótno; 92 x 102 cm;
sygn. p. d.: MDowgiałło;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Łukasz ZBROJA (ur. 1985)

312
Anselm Kiefer jako K., 2022 olej, akryl, spray, kreda, tusz, płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Łukasz Zbroja / „Anselm Kiefer jako K” / ’22.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

313
Kompozycja, 2012 olej, płótno; 35 x 45 cm;
sygn. i dat. l. g.: S.MŁODOŻENIEC / 2012;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Andrzej Jan PIWARSKI (ur. 1938)

314
Kronika Czasu III, 2002 olej, mączka marmurowa, płótno; 95 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: AJPiwarski 2002
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

315
Błękitna ściana V, 1998 olej, mączka marmurowa, płótno; 100 x 80 cm
sygn. i dat. p.d.: AJPiwarski1998
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Szymon URBAŃSKI (ur. 1963)

316
Ruch, 2005 olej, płótno; 140 x 100 cm;
opisany na odwrocie: S.U/2005/03/0009/018 / SZYMON URBAŃSKI / RUCH 2005 huile.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)

317
Kobieta sowa, 2011 tempera, płótno; 54 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2011.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Andrzej CISOWSKI (1962-2020)

318
Bez tytułu, 2007 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A Cisowski / 2007.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Kinga PIWOWARCZYK (ur. 1970)

319
W starym kinie, 1994 akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: Kinga Piwowarczyk.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Anka MIERZEJEWSKA (ur. 1970)

320
Bez tytułu akryl, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: MIERZE / JEWSKA
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Anka MIERZEJEWSKA (ur. 1970)

321
Pocałunek akryl, płótno; 61 x 50 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Anka MIERZEJEWSKA (ur. 1970)

322
Pocałunek, 2004 akryl, płótno; 61 x 50 cm;
na odwrocie sygn.: mierzejewska / 2004 / pocałunek
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

323
Mette, 2016 olej, płótno; 60 x 45 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Ziemowit Kmieć / "mette" / olej, płótno; 60 x 45 / 2016;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Jan ŚWIDERSKI (ur. 1913)

324
Pejzaż z Zawoi, z cyklu Jeden motyw, 1984 olej, płótno; 47,5 x 52,5 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Arkadiusz Tomasz SUPRYN (ur. 1952)

325
Lato, 2012 olej, płótno; 55 x 73 cm;
sygn. p. d.: T. Supryn;
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Bea GUILLEMOT (ur. 1966)

326
23-EP3, 2023 akryl, żywica epoksydowa; 50 x 50 cm
opisany na odwrocie: 23-EP3 / Guillemot Bea / 2023
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

Matylda WILAM

327
Autostrada I, 2022 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: MWilam / 2022;
estymacja: 2 900 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Monogramista LS, XX w.

328
Pejzaż fantastyczny, 1962 olej, płótno; 55 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: LS [inicjał wiązany] / 1962.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Leszek MISIAK (1943)

329
Ziemia, 2014 tempera jajowa, olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: ML (monogram wiązany);
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Mikołaj KOCHANOWSKI (1916-1987)

330
Obraz II, 1979 olej, płótno; 100 x 82 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: MIKOŁAJ KOCHANOWSKI / KRAKÓW, DZIERŻYŃSKIEGO 21c/6 / "OBRAZ II" / TECH: OLEJ / WYM: 100 X 82 / ROK WYK.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Juliusz NARZYŃSKI (1934-2020)

331
Bez tytułu, 2015 olej, płótno; 50 x 73 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Juliusz Narzyński 2015.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Juliusz NARZYŃSKI (1934-2020)

332
Bez tytułu, 2014 olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. i dat. śr. d.: JuliuszNarzyński 2014;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Dawid ZDOBYLAK (ur. 1993)

333
A my nie chcemy uciekać stąd, 2022 olej, płótno; 60 x 55 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: DAWID ZDOBYLAK / OLEJ NA PŁÓTNIE / " A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ / STĄD, oraz oznaczenie autorskie wraz z da
estymacja: 2 900 - 4 000 zł

Aleksandra BOCIAŃSKA (ur. 1997)

334
Obserwator, 2022 olej, płótno; 140 x 120 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: BOCIAŃSKA / OBSERWATOR / 2022.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Karolina FYDA (ur. 1997)

335
Przed burzą, 2022 akryl, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Karolina Fyda / "Przed burzą" / 100 x 70 cm / AKRYL / 2022.
estymacja: 4 000 - 4 700 zł

Vladislav KUFKO (ur. 1955)

336
Podróż, 2021 akryl, płótno; 140 x 80 cm;
sygn. p. d.: KUFKO.
estymacja: 4 600 - 5 500 zł

Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

337
XII, 2021 olej, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. p. d.: WR (monogramem w kole);
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

338
XIV, 2023 olej, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. p. d.: WR (monogram w kole);
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Olga ZĄBROŃ (ur. 1985)

339
Bez tytułu, 2016 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: OLGA ZĄBROŃ / bez tytułu, 2016
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Jacek MARKUNAS (1952-2005)

340
Bez tytułu, 2003 olej, płótno; 34 x 41 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jacek Markunas / 2003.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jan Ryszard LIS (1935-1997)

341
Architektura II, 1990 akryl, technika mieszana, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: Jan Ryszard Lis (ryta);
estymacja: 12 500 - 15 000 zł

Eugenia RÓŻAŃSKA (1906-1982)

342
Owal nr 6, 1961 olej, płótno; 70 x 60 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Eug. Różańska / OWAL / N 1961 / Owal nr.6; na odwrocie papierowa nalepka z informacjami o autorce.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Edouard EYMARD (ur. 1924)

343
Kompozycja abstrakcyjna, 1970 gwasz, papier; 49 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Edouard Eymard, dat. p. d.: 1970;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

344
Bez tytułu olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. l. d.: R. PASIKOWSKI;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

345
Bez tytułu olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: R. PASIKOWSKI;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Teodor ZAWADZKI (1928 - ?)

346
Bez tytułu, 1988 olej, płótno; 82 x 82 cm;
sygn. i dat. p. d.: TZAWADZKI '88.
estymacja: 4 600 - 5 500 zł

Teodor ZAWADZKI (1928 - ?)

347
Bez tytułu, 1989 olej, płótno; 82 x 82 cm;
sygn. i dat. p. d.: TZAWADZKI '89.
estymacja: 4 600 - 5 500 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

348
Kwiaty i skrzypce, 1997 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł