20 kwietnia 2023

Aukcja: 20 kwietnia 2023 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Zdzisław STANEK (1925-1996)

349
Martwa natura z jabłkami, 1970 olej, płótno; 37 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Stanek / 70.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

350
Owoce na stole, 1961 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Kurzawski / 1961 r. / 50 x 65 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

351
Zima na wsi, 1962 olej, płótno; 60 x 82 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Kurzawski / 60 x 82 1962 r.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

352
Martwa natura, 1962 olej, płótno; 30 x 33 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p. d.: P. Kurzawski ' 62.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Anna JAŃSKA-MACIUCH (ur. 1949)

353
Nie bez celu do mnie idziesz, 1989 akryl, płótno; 81 x 54 cm;
sygn. p. d.: A. jańska - Maciuch 1989 r.;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

354
Dom wspomnień, 2018-2020 olej , płótno; 40 x 50cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SV. (monogram wiązany ujęty w romb);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Grzegorz ZIÓŁKOWSKI (ur. 1950)

355
Wymiary, 2015 olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZIÓŁKOWSKI 2015;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

356
Siedem tulipanów, 1983 akryl, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz;
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Filip LEONIAK (ur. 1995)

357
Salo, 2021 olej, płótno; 105 x 150 cm;
na odwrocie opis autorski: Filip Leoniak / "Salo" / olej, na płótnie / 105 x 150 cm / 2021.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Grzegorz ŚMIGIELSKI (ur. 1960)

358
Przed wystrzałem startera, 1998/2006 olej, płótno; 97 x 130 cm;
sygn. p. d.: GŚMIGIELSKI;
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

359
Windsurfing, 2005 olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. l. d.: G.ŚMIGIELSKI;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Andrzej FOLFAS (ur. 1948)

360
Bez tytułu, 1986 olej, płótno; 129 x 99 cm;
sygn. i dat. p. d.: FOLFAS 86.
estymacja: 4 800 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Izabella PAJONK - Indi ORLANDO (ur. 1969)

361
Palma - Odrodzenie, 2017 akryl, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. l. d.: Indi ORLANDO;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

362
Kruchość i siła, 2016 akwarela, papier ryżowy; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: Indi Orlando;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zbigniew CIEPŁY

363
Martwa natura, 1985 olej, technika mieszana, płótno; 67 x 64 cm;
sygn. i dat. na dole pośrodku: Ciepły. Z 85'.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Teresa WALLIS-JONIAK (ur. 1926)

364
Zatoka, 2004 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: TERESA WALLIS - JONIAK / "ZATOKA" 04 / 60 X 73.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 900 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

365
Skrzypaczka, 2001 olej (technika własna), płótno; 81 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lachur 2001;
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

366
Żyd z monetami - z cyklu: Judaica 2002 olej, technika własna sklejka; 72 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z. Lachur;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

367
Still Life, 2012 olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cz. Romanowski;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Henryk WANIEK (ur. 1942)

368
Pejzaż fantastyczny akwarela, papier; 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: Henryk Waniek;
estymacja: 3 500 - 3 500 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

369
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1930-2009)

370
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 23 x 16 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć autorska: "ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Nastazja STANISZEWSKA (ur. 1996)

371
Poezja jest we mnie, 2020 wklęsłodruk, monotypia, papier; 49 x 39 cm (w świetle oprawy);
opisana wzdłuż prawej krawędzi: "Poezja jest we mnie" Nastazja Staniszewska wklęsłodruk monotypi
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

372
Venus et L’amour voleur de miel, ok.1960 litografia, papier; 64,5 x 50 cm (w świetle passe-partout)
dat. p. g.: 12.6.57 (na kamieniu, w kompozycji).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

373
Mały ptaszek litografia, papier; 28 x 22 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

374
Flowers in Glass No 6 litografia, papier; 26,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
dat. l. d.: 22.4.47. (na kamieniu, w kompozycji).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

375
Dwie maski - okładka litografia, papier; 32 x 50 cm (w świetle passe-partout);
dat. p. d.: 4.2.63 (na kamieniu, w kompozycji).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

376
Paloma and Claude - okładka litografia, papier; 31 x 52 cm (w świetle passe-partout).
Okładka katalogu „Picasso Lithographe” II 1947-49. Atelier Mourlot.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

377
Pommes, verre et couteau litografia, papier; 44,5 x 31 cm
dat. p. d.: 11.3.47 (na kamieniu, w kompozycji); nakład 275 egzemplarzy.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

378
She Stoops Folly serigrafia; papier; 55,5 x 40,5 cm (kompozycja) 72 x 56 cm (arkusz);
sygn. l. d.: Olbiński (ołówkiem), nakład l. d.: 310/350 (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

379
Texture of Casual Desire serigrafia; papier; 72 x 57 cm (kompozycja) 84 x 67 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Olbiński (ołówkiem), nakład l. d.:260/350 (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

380
Arcydzieło X, 1985 autocynkografia, papier; 32,5 x 25 cm (wymiar odbitki); 61 x 45 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Arcydzieło X". 4/50. autocynkografia 1985
estymacja: 800 - 1 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

381
Arcydzieło VII, 1983 autocynkografia, papier; 45 x 32 cm (wymiar odbitki), 67 x 48,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: Arcydzieło VII. 21/50 autocynkografia 1983.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena oferowana 700 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933 - 2020)

382
Akt, 1987 tusz, papier; 25 x 16,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 87.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

383
Obłąkani, 1958 drzeworyt, papier; 37 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JPanek 58 (ołówkiem), l. d.: "OBŁĄKANI" (ołówkiem).
estymacja: 5 400 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 900 zł

Andrzej PIETSCH (1932-2010)

384
Natalia's Green Mystery, 1990 akwaforta barwna, papier; 23,8 x 22,7 cm (odcisk płyty), 38 x 28 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: Natalia's green mystery 8/50 / APietsch 199
estymacja: 600 - 700 zł
Cena sprzedaży 500 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

385
Motyw architektury, 1963? piórko, tusz, papier; 33 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Wiktor Zin / 1963 (? - data słabo czytelna).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jacek WALTOŚ (ur. 1938)

386
Węzeł tragedii, 1973 akwaforta, papier; 22 x 21,8 cm (odcisk płyty), 47 x 36,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: FEDRA WG J. RACINE'A-WĘZEŁ TRAGEDII 23/25 Waltoś 7
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena oferowana 700 zł

Halina CHROSTOWSKA-PIOTROWICZ (1929-1990)

387
Portret XII, 1971 własna technika graficzna (akwaforta, akwatinta barwna), papier; 59 x 47 cm (wymiar kompozycji), 71,5 x 57,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu:
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Stanisław WEJMAN (ur. 1944)

388
Niezidentyfikowani, 1983 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 14 x 20 cm (wymiar odbitki), 27 x 39 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Niezidentyfikowani" 17/50 Stanisł
estymacja: 600 - 700 zł
Cena sprzedaży 700 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

389
Wilkołak akwaforta, akwatinta, papier; 37 x 49 cm (wymiar odbitki) 45 x 58 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK (ołówkiem).
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

390
Dwa pejzaże nostalgiczne [Two Nostalgia Landscapes], 1976 akwaforta barwna, papier; 32,5 x 25,5 cm (odcisk płyty), 51 x 37,5 cm (arkusz);
sygn., dat. i opisana u dołu: Dwa pejzaże nostalgiczne - akwaforta barwna - 37/
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

391
Noc - list, 1970 akwaforta, papier; 32,5 x 25 cm (wymiar kompozycji), 57 x 43,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: Noc-list - akwaforta / odbitka próbna [podpis
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

392
Ikar, 1989 mezzotinta, papier; 21 x 24 cm (wymiar odbitki) 33,5 x 38 (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: 11/50 Ikar T. Jackowski 1989 (ołówkiem);
estymacja: 500 - 600 zł

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

393
Listopadowy faun, 1990 mieszana technika graficzna (akwaforta, akwatinta), papier; 14,5 x 16,5 cm (wymiar odbitki) 25 x 34 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: 12/50 Li
estymacja: 400 - 500 zł

Stanisław KLUSKA (ur. 1940)

394
Czterej jeźdźcy, 1982 miedzioryt, papier; 37 x 26,5 cm (odcisk płyty), 55 x 43 (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Kluska 82 (ołówkiem), opisana l. d.: "Czterej jeźdźcy" (a) (ołów
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Andrzej KALINA (ur. 1952)

395
Z cyklu: Mówię więc jestem V, 1989 mieszana technika graficzna (akwaforta, akwatinta, monotypia), papier; 45 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: Z CYKLU "MÓWIĘ WIĘC JESTEM V"
estymacja: 500 - 600 zł
Cena sprzedaży 600 zł

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

396
Kobieta linoryt, papier; 48 x 27,5 cm (wymiar kompozycji), 63,5 x 47 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu ołówkiem: lino., art prof DAWSKI (ołówkiem).
estymacja: 600 - 700 zł
Cena sprzedaży 500 zł