20 kwietnia 2023

Aukcja: 20 kwietnia 2023 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Marian NOWIŃSKI (1944-2017)

397
Zestaw 3 rysunków, 1989 technika własna, papier; 22 x 15 cm (dwie prace), 21 x 15 cm;
każdy rysunek sygn. i dat. u dołu: Marian Nowiński 1989 (ołówkiem).
estymacja: 700 - 800 zł

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1930)

398
Mój ogród II, 2022 ołówek, kredka, papier; 50 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d. R2022 STANISŁAWA PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ołówkiem), p. d.: SPK 2022 (monogram wiązany z datą w prostokącie);
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Andrzej STRUMIŁŁO (1927-2020)

399
Teka 6 grafik, 1973 sitodruk, papier; 52 x 47 cm (wymiar każdego arkusza);
nakład: 144/700.
estymacja: 600 - 700 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

400
Ruda linoryt, papier; 30 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji: MS (inicjał wiązany);
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

401
Pole linoryt, papier; 30 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Pole" 2/50 M. Sierpiński (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

402
Bez słów linoryt, papier; 30 x 21 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena oferowana 900 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

403
Szczyt linoryt, papier; 24 x 30 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

404
Madonna karmiąca linoryt, papier; 31 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: MS (inicjałem wiązanym w kompozycji).
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

Paweł STELLER (1895-1974)

405
Wiatraki w Izbicy Kujawskiej, 1958 drzeworyt, papier; 18,7 x 25 cm (wymiar kompozycji), 20,5 x 26,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: P. Steller 1958 (ołówkiem), opisany
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Leon LEVKOVITCH (ur. 1936)

406
Ona i Mojżesz, 1980 gwasz, piórko, tusz, technika własna, papier; 25 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: LEVKOVITCH 80 (piórem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Andrzej BOROWSKI (ur. 1969)

407
Pejzaż, 1995 pastel, papier; 26,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Borowski / 95.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Antoni CYGAN (ur. 1964)

408
Wyrok, 1990 olej, płótno; 106 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cygan / 1990;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Janusz TRZEBIATOWSKI (ur. 1936)

409
Drzewa, 1964 olej, płótno; 81 x 57 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Trzebiatowski '64;
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Roman NOWOTARSKI (1931-2019)

410
Bez tytułu olej, akryl, płyta; 59 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Nowotarski R.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Roman NOWOTARSKI (1931-2019)

411
Cerkiew z okolic Leningradu olej, akryl, płyta; 54 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Nowotarski R;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Władysława MALSKA (1908-1998)

412
Wawel - widok z Krzemionek, 1975 olej, płótno; 41 x 57 cm;
sygn. p. d.: W Malska;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Wojciech MATUSIK (ur. 1977)

413
Dyptyk, widok na morze, 2022 akryl, płótno; 50 x 40 cm (każda z prac);
sygn. na odwrocie: Wojciech Matusik.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Alicja SŁABOŃ-URBANIAK (ur. 1962)

414
Domy i jednorożec, 2005 tempera, gwasz, papier; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. URBANIAK / 2005.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Jacenty JOŃCZYK (ur. 1955)

415
Dziewczynka przy studni, 2022 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jacenty Jończyk / 2022 r.
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

Maria WIĘCKOWSKA (1926-2010)

416
Karolina, 2002 olej, płótno; 46 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: Maria Więckowska 2002;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Yehor LEMZYAKOFF (ur. 1989)

417
Thunder jungle, z cyklu : The Rumble in the Jungle vol.3, 2018 olej, płótno; 50 x 60 cm;
opisany na odwrocie: Yehor Lemzyakoff / „Thunder jungle” / from the series „The Rumble / in the Jungle vol. 3” / (…).
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Yehor LEMZYAKOFF (ur. 1989)

418
Carpe Diem, 2020 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Carpe Diem / oil on Canvas / 50 x 60 cm 2020 / Yehor Lemzyakoff / [podpis artysty].
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Mariola ŚWIGULSKA (ur. 1961)

419
Puszystość na złotej łące - Dyptyk, 2022 akryl, szlagmetal, płótno; 80 x 60 cm (wymiar każdej z prac)
sygn. p. d.: Mariola Świgulska (dalsza część nieczytelna) / 2022
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Mariola ŚWIGULSKA (ur. 1961)

420
Zaginiona cywilizacja technika mieszana, płótno; 120 x 80 cm
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Zygmunt KROWICKI (ur. 1925)

421
Dziewczyna przy stole olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: Z. Krowicki;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, 2 POŁ. XX W.

422
Cafe, 1969 olej, płótno; 79 x 91 cm;
na odwrocie: Dla Liliany od Haliny / Felix / 1.X.69.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Wiktor JACKIEWICZ, (ur. 1988)

501
Nike z Samotraki, 2021 drewno, samba; 147 x 180 cm;
sygnowany na odwrocie - symbole runiczne.
estymacja: 45 000 - 50 000 zł

Igor MITORAJ ( 1944-2014)

502
Twarz zawoalowana, 1977 metal srebrzony; wys. 6 cm, wys. z podstawą: 10 cm;
sygn. p. d.: IGOR MITORAJ;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Tomasz SĘTOWSKI TOMASZ

503
Pionek brąz, podstawa kamienna; wys. 12 cm, podstawa: 8 x 8 cm;
sygn. ST.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

504
Królowa brąz, podstawa kamienna; wys. 23 cm;
sygn. p. d.: SĘTOWSKI.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

505
Król brąz, podstawa kamienna; wys. 24 cm;
sygn. p. d.: SĘTOWSKI.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

506
Pocałunek brąz, podstawa kamienna; wys. 29 cm; podstawa 12 x 21 cm;
sygn. z boku: Sętowski.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Dorota BOJARSKA

507
Sprawiedliwość, 2022 brąz patynowany; 39 x 20 x 18 cm;
sygn. na podstawie monogramem wiązanym: DB 1/8.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

508
Kobieta brąz; wys. 35 cm, podstawa: 18 x 8 cm;
sygn. na podstawie: P. BUBAK.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bronisław CHROMY (1925 - 2017)

509
Motylek brąz patynowany, agat; wys. 13 cm;
sygn. na brzuszku: BCHROMY.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław PLĘSKOWSKI (1934-2001)

510
Kompozycja plakieta, brąz; 19,5 x 17,5 cm;
sygn. p. d.: S. PLĘSKOWSKI, XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Antoni ŚLĘZAK (ur. 1929)

511
Oratorium, 1972 plakieta, brąz, średn. 20 cm;
na odwrocie sygn.: A. ŚLĘZAK, pośrodku tytuł: ORATORIUM / 1972.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

512
Komórkowiec - Biznesmen, l. 90. XX w. laleczka, technika własna, tkaniny, skóra, tworzywo; wysokość: ok. 29 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)

513
Kompozycja mozaikowa - Totem ceramika szkliwiona, metal; 113 x 30 cm;
stan zachowania: ubytki rogów (uszu), pęknięcie technologiczne.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Ireneusz KIZIŃSKI (1937-2008)

514
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

515
Zestaw salaterek w składzie duża misa i 3 małe miseczki;
szkło prasowane, bezbarwne, przeźroczyste; 8 x 27 cm, 5,5 x 16 cm - 3 szt.;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł