15 marca 2023

Aukcja: 15 marca 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

SALON WYSTAWIENNICZY ONLINE

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Józef BRANDT (1841-1915)

1
Fragment z obrazu "Jarmark w Bałcie" olej, płótno; 49 x 60,5 cm; napis p. d.: JB (monogramem);
na odwrocie naklejka z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych
estymacja: 130 000 - 150 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

2
Szarża w pogoni, 1918 olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Rozwadowski / 1918
estymacja: 150 000 - 180 000 zł
Cena oferowana 140 000 zł

Auguste Pierre RENOIR (1841-1919)

3
Paysage - Riviere, 1910 olej, płótno naklejone na deskę; 11,3 x 10,2 cm;
sygn. p. d.: R (faksymile)
estymacja: 330 000 - 380 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

4
Jeździec wschodni na koniu pastel, gwasz, papier; 42 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na zadzie konia: AO (monogram wiązany).
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

5
Widok na ulicę i kościół św. Anny w Krakowie, 1941 węgiel, papier; 61 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Józef Mehoffer / 1941
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 29 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

6
Studium do obrazu cechu Rzeźników węgiel, papier; 61 x 46 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Józef Mehoffer
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

7
Pielgrzym Studium postaci z Drogi Krzyżowej (stacja I - Jezus na śmierć skazany) Józefa Mehoffera z kościoła Franciszkanów w Krakowie
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

8
Sarkofag - szkic ołówek, papier; 18 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. z prawej po środku: JM
estymacja: 24 000 - 30 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

9
Wawel - szkice ołówek, papier; 18,5 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. po środku: JM (monogram wiązany)
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

10
Pejzaż leśny z drogą, 1869 ołówek, gwasz, papier barwny naklejony na karton; 18,7 x 28,5 cm (w świetle passe-partout).
sygn., dat. i opisany l. d.: Białogon / A.W. Malecki 1869 (ołówkiem
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

11
Wiejska droga, ok. 1870 ołówek, gwasz, karton; 19 x 29 cm (w świetle passe-partout).
sygn. p. d.: A.W. Malecki (ołówkiem);
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

12
Zwierzęta akwarela, papier;
44 x 28 cm.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830) - przypisywany

13
Głowa dziewczyny kredka, papier; 33 x 25 cm (owal);
na odwrocie napis: Norblin de la Gourdain 1823;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

George DORIGNAC (1879-1925)

14
Kobieta z koszem owoców sangwina, papier żeberkowy naklejony na karton;
62 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i. dat. l. g.:
george dorignac 1912
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

15
Portret kobiety, 1935 piórko, tusz, ołówek, papier; 43,5 x 35 cm;
sygn. z prawej strony po środku: Leonard Pękalski / 35
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Christian DIETRICY (1712-1774)

16
Portret mężczyzny ołówek, papier naklejony na karton; 43 x 34,5 cm;
sygn. p. d.:
Dietricy (piórem).
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

17
Scena rodzajowa piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 29,8 x 20,8 cm;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

18
Przy oknie piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 29,8 x 21 cm;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

19
Zestaw dwóch prac piórko, tusz, papier; każda sygn. p. d.: AU
"Toast": 9,5 x 14,5 cm; "Za sztandarem": 11,3 x 15 cm.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

20
Ekspertyza, 1971 piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, karton; 21 x 15 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 AU 71
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Konrad KRZYŻANOWSKI (1872-1922)

21
Postacie - 4 rysunki 1."Portret mężczyzny": ołówek, papier; 28,4 x 20,6 cm; z prawej data: 17 sierpnia (ołówkiem);
2. "Portret mężczyzny": ołówek, papier; 27,5 x 21 cm;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

22
Porwanie ołówek, papier; 34,5 x 28 cm;
p. d. dedykacja: Kochanemu ... Wł. P... ski (ołówkiem, słabo czytelnie).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

23
Postacie - dwa rysunki 1. Portret mężczyzny: ołówek, papier; 21,5 x 11,5 cm;
2. Chłopiec: ołówek, papier; 21,3 x 9,2 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

24
Krowy i konie - dwa rysunki 1. Dwie krowy
2. Szkice krów i koni
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

25
Szkice postaci i koni rysunek dwustronny na składanej „na 4” karcie;
ołówek, papier;
45,5 x 37,5 cm.

estymacja: 7 500 - 8 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

26
Szkice postaci siedzących przy stole oraz studia głowy kobiecej ołówek, papier; 40 x 25,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 700 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

27
Dzieci - szkic ołówek, papier;
21,5 x 35,3 cm;

na odwrocie zarysy postaci.

estymacja: 4 000 - 4 800 zł

28
Śpiąca Renia (?), 1912 akwarela, papier: 22 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

29
Chronos piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 28,5 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: JMalczewski (ołówkiem)
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 30 000 zł

Monogramista SK, XX w.

30
Plac Krasińskich w Warszawie, 1915 ołówek, sepia, papier; 24 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 19 SK (monogramem ujętym w prostokąt) 15.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

31
Wnętrze pałacowe piórko, tusz, akwarela, papier naklejony na tekturę; 32 x 34,2 cm;
sygn. p. d.: SN (monogram wiązany).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

32
Brama piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 30,5 x 22 cm;
sygn. i opisany p. d.: SN (monogram wiązany) / 2 12/IX 1
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

33
Miasteczko z kościołem piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 35 x 34 cm (w świetle passe-partout);
dat. p. d.: 29 / I 917.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Luise SCHEVE-KOSBOTH (1859-?)

34
Portret Wielkiej Księżnej Olgi Romanowej, 1911 pastel, papier; 60 x 47 cm;
sygn. i opisany p. śr.: v. Scheve-Kosboth / Munchen
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

35
Pozująca modelka, ok. 1915 ołówek, węgiel, papier; 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

36
Odpoczywająca modelka, 1913 piórko, tusz, papier; 36,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

37
Rumieniec ołówek, kredka, papier; 31 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Szpingier
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

38
Czerwone usta ołówek, kredka, papier; 34,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Z. Szpingier
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

39
La Bella Mandorla ołówek, kredka, papier; 33,6 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Szpingier
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

40
Głowa dziewczyny ołówek, węgiel, pastel, papier jasnokremowy;
28,3 x 19,3 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

41
Martwa natura z owocami akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na karton; 25 x 34 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz (ołówkiem).
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

42
Kosze z jabłkami-Kalwaria, 1912 akwarela, papier, 20, 5 x 28, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

43
Chryzantema, 1927 akwarela, papier naklejony na karton; 35 x 22,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: LWyczół 1927 (ołówkiem)
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

44
Skalisty brzeg gwasz, karton; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Roman HEGER (1909-1993)

45
Łodzie przy brzegu, 1935 olej, sklejka, 30 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Heger
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jeanne BESNARD-FORTIN (1892-1978)

46
Łódki w prowansalskim porcie, 1932 olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: JBesnard / Fortin 32
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Maria KOMIEROWSKA (1913-1972)

47
W porcie olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. l. d. M. Komierowska
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk BARANOWSKI (1932-2005)

48
Hel, 1969 olej, płyta; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: H. Baranowski / Hel 1969
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł