15 marca 2023

Aukcja: 15 marca 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

SALON WYSTAWIENNICZY ONLINE

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Malarz nieokreślony, XVIII w.

145
Pieta olej, płótno; 45 x 35 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

146
Trzy Marie przy grobie Chrystusa olej, płótno; 58 x 44 cm.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

147
Święty Kazimierz olej, płótno; 66 x 52 cm.
estymacja: 6 800 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

148
Św. Ambroży, ok. poł. XVIII w. olej, płótno naklejone na sklejkę; 60 x 48 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz wenecki, II poł. XVII w.

149
Archimedes z uczniem (?) krąg Giovanniego Battisty Langettiego (Genua 1635-1676 Wenecja)
olej, płótno dublowane, 78 x 97,5 cm.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Samuel WILLENBERG [IGO] (1923-2016)

150
Przedwiośnie na przedmieściu linoryt, papier; 15,7 x 41,8 cm (wymiar odbitki);
sygn. i dat. p. d.: Igo 64 r. (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

151
Pejzaż akwaforta, karton; 19 x 23,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: A.U. (na płycie).
estymacja: 800 - 900 zł

Maurycy BLOND (1899-1974)

152
Martwa natura litografia barwna, papier; 34 x 42 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Blond, (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Karol FRYCZ (1877-1963)

153
Helena Sulima jako Rachel w sztuce Stanisława Wyspiańskiego "Wesele" - z "Teka Melpomeny", 1904 litografia barwna, papier; 31,7 x 16,5 cm;
sygn. na płycie p. d.: FK.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Hasegawa KANPEI XIV [TADAKIYO](1847-1929)

154
Aktor Ichikawa Danjurô IX jako Juteikô Kan’u z serii „Kabuki juhachiban” drzeworyt barwny, papier; 34,8 x 22,5 cm;
sygn. na klocku l. d.: Tadakiyo Hitsu.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

155
Lelum [plansza 15.], z teki: "Bożki Słowiańskie", 1918 autolitografia barwna, papier; 60 x 43,5 cm;
sygn. na kamieniu l. śr. monogramem z datą: ZS/1917 (w kartuszu).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

156
Dziedzilia [plansza 2.], z teki: "Bożki Słowiańskie", 1918 autolitografia barwna, papier; 60 x 43,5 cm;
sygn. na kamieniu p. g. monogramem z datą: ZS.1917 / (w kartuszu).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

157
Marzanka [plansza 8.], z teki: "Bożki Słowiańskie", 1918 autolitografia barwna, papier; 60 x 44 cm;
sygn. na kamieniu p. d. monogramem z datą: 1917/ZS / (w kartuszu).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

158
Weles [plansza 11.], z teki: "Bożki Słowiańskie", 1918 autolitografia barwna, papier; 44 x 60 cm;
sygn. na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS/1917 (w kartuszu).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

159
Warwas z Rugii [plansza 9.], z teki: "Bożki słowiańskie", 1918 autolitografia barwna, papier; 60 x 44 cm,
sygn. na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS.1917 / (w kartuszu).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

160
Cyca [plansza 15.], z teki: "Bożki słowiańskie", 1918 autolitografia barwna, papier; 60 x 44 cm;
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

161
Villa d'Este, 1901 litografia barwna, papier; 15,5 x 20,5 cm (zadruk);
sygn. na kamieniu l. d.: JS.
estymacja: 800 - 1 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1915)

162
Kościół Św. Marka w Krakowie [Kościół św. Marka na Krakowskim Starym Mieście na rogu ulicy Świętego Marka i Sławkowskiej]
autolitografia barwna, tektura; 52,5 x 41 cm;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

163
Podhale w obrazach Lwów, 1937; 40 barwnych tablic; teka o wymiarach: 42 x 32 cm;
na licu teki tłoczone i pozłacane liternictwo; wewnątrz 40 barwnych tablic.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Maciej WIELICZKO vel Bunon DYNOWSKI

164
Polska w latach wojny światowej, Polska w pierścieniu prób i ognia. Zeszyt 1. Warszawa 1930;
Zeszyt 2. Warszawa 1933.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Cyprian GODEBSKI (1835-1909)

201
Popiersie kobiety terakota; na drewnianym, toczonym postumencie; wys. 60 cm;
Francja, Paryż, 1883.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Autor nieznany (XX w.)

202
Portret artysty alabaster, wys. 19 cm; podstawa 14 x 8 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Antonio FRILLI (1880-1920)

203
Popiersie dziewczynki marmur z Carrary; wys. 45 cm.
na plecach sygn.: A.FRILLI FIRENZE
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Henri CHAPU (1833-1891)

204
Jeanne d'Arc w Domremy brąz; wys. 36 cm; Francja, Paryż, odlewnia Ferdynanda Barbedienne;
pierwowzór z 1872 r. / odlew 1 ćw. XX w.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Demetre Haralamb CHIPARUS (1886-1947)

205
Kobieta siedząca na stołku barowym brąz patynowany; wys. 26,3 cm;
Francja, Paryż, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Wacław SZCZEBLEWSKI (1888-1965)

206
Gwiazda miedź barwiona na brąz, marmur brązowy, żyłkowany; wys. całk. 25 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 100 - 2 300 zł

Autor nieznany (XX w.)

207
Głowa kubistyczna drewno; wys. 21,7 cm; Polska?, XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

208
Para aniołów drewno polichromowane; wys. 59 i 47 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

209
Św. Józef z Dzieciątkiem drewno, resztki polichromii; wys. 100 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

210
Madonna z Dzieciątkiem drewno, polichromia, złocenia; wys. 73 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

211
Święty Paweł Apostoł drewno lipowe, bejcowane i lakierowane; wys. 187 cm;
Rzeźbiarz nadreński lub niderlandzki?, burgundzki ?, 1 ćw. XV w.
estymacja: 120 000 - 140 000 zł