15 marca 2023

Aukcja: 15 marca 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

SALON WYSTAWIENNICZY ONLINE

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Ossip LUBITCH (1896-1990)

97
Nad Sekwaną, 1934 olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lubich 1934
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Ernst LORENZ-MUROWANA (1872-1950)

98
Friedrichsbrücke w Berlinie nocą olej, płótno; 80,5 x 120 cm;
sygn. p. d.: Lorenz - Murowana
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014)

99
Kościół świętego Wojciecha w Krakowie olej, tektura; 27 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Wolski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan STAŃDA (1912-1987)

100
Widok na wieżę Ratuszową i Sukiennice w Krakowie olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stańda
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

101
Wawel akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 38,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Sajdak
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

102
Pejzaż spod Nowego Sącza akwarela, papier; 29 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rzepiński (długopisem, słabo czytelnie)
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

DĄBROWSKI (XX w.)

103
Widok na kościół św. Anny w Warszawie olej, papier, 28 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Dąbrowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Georg FISCHHOF (1859-1914)

104
Pejzaż włoski olej, płótno; 69 x 106 cm;
sygn. l. d.: E. Trassi
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Stanisław TERLECKI (1901-1991)

105
Morskie Oko olej, tektura; 39 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Terlecki
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

106
Morskie Oko olej, tektura; 30 x 37,5 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK / 19 … 4 (trzecia cyfra słabo czytelna).
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Józef MULARCZYK (1916-2009)

107
Wieczorne blaski - Widok na Tatry olej, płótno; 80 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. MULARCZYK 80
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

Józef MULARCZYK (1916-2009)

108
Morskie Oko olej, płyta, 61 x 49 cm;
sygn. p. d.: J. MULARCZYK
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Józef MULARCZYK (1916-2009)

109
Zima w górach olej, płótno; 60 x 69 cm;
sygn. p. d.: J. MULARCZYK 96
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

W. RICHTER, XX w.

110
Pejzaż górski zimą - Śnieżka akwarela, gwasz, papier; 24,7 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: W. Richter
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

111
Zima w górach olej, tektura; 20,5 x 31,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Stańko / 962
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Antoni de BRADE (1887-1973)

112
Zima w Zakopanem, 1935 olej, płótno; 56 x 70 cm;
sygn. p. d.: A BRADE
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)

113
Pejzaż z Winiar, 1932 olej, płótno; 60 x 69 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Romuald REGUŁA (1894-1981) ?

114
opisana p. g.: R.R (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

115
Kwitnące drzewo olej, tektura fakturowana; 26 x 35 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Józef MULARCZYK (1916-2009)

116
Wierzba w Lęborku olej, płótno; 59 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MULARCZYK 86
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

117
Pejzaż jesienny pastel, papier; 19 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Klimowski
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

118
Na wzburzonym morzu olej, płótno; 48,5 x 73 cm;
sygn. l. d.: ... (sygnatura nieczytelna, wydrapana w malaturze);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Stanisław Marek MAZURKIEWICZ (1883-po 1939)

119
Nokturn z łodzią pastel, papier; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St Mazurkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Marceli HARASIMOWICZ (1859-1935)

120
Pejzaż z mostem, 1922 olej, tektura; 34 x 48,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: MHarasimowicz 922
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

M. HALGREN, XX w.

121
Zima w lesie olej, płótno; 124 x 90 cm;
sygn. l. d.: M. HALGREN
estymacja: 5 700 - 6 700 zł

Stanisław WASILEWICZ (1909-1967)

122
Zimą w parku olej, płótno; 45 x 60 cm;
sygn. l. d.: St. WASILEWICZ
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Małgorzata ŁADA-MACIĄGOWA (1881-1969)

123
Pejzaż, 1905 akwarela, papier; 21,5 x 11,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: ŁM. 905. (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan KOSTKA (1859-1937)

124
Kobiety przy snopach olej, tektura; 24,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: JKOSTKA
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Maurice (Blumenkranc) BLOND (1899-1974)

125
Malarz [Portret własny artysty?] olej, sklejka; 34,5 x 26,5 cm;
sygn. l. g.: M. Blond
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Bolek RICHTER, XX w.

126
Portret kobiety z profilu, 1925 pastel, papier żeberkowy naklejony na tekturę, 60 x 47,5 cm;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Stanisław PRAUSS (1902-1967)

127
Akt siedzącej kobiety olej, sklejka;
59,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: St. Prauss (ołówkiem)

estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

128
Portret dziewczyny olej, tektura; 46,5 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: S. Domaradzki
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

129
Para portretów Portret kobiety - olej, płótno dublowane; 66,5 x 50 cm;
Portret mężczyzny - olej, płótno dublowane; 66 x 50 cm.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Autor nieokreślony (XIX w.)

130
Pejzaż wiejski z owcami akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 58 cm (w świetle p.-p.);
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

131
Kobieta na łące olej, płótno;
33 x 44,5 cm;
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Jacob BURGARITZKI (1838-po 1890)

132
Pejzaż górski z jeziorem olej, płótno; 68,5 x 106 cm;
sygn. l. d.: Jac. Burgaritzki
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

133
Przy ruinach zamku olej, płótno dublowane;
46 x 56,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Emil LINDEMAN (1864-ok. 1945)

134
Modlitwa olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Lindeman
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Salomon MAISNER (1886-1942)

135
Kotki olej, tektura; 30 x 25 cm;
sygn. l. d.: S. Maisner
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Adam MALINOWSKI (1829-1892)

136
Scena rodzajowa - Zabawy chłopców olej, deska; 28,5 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: A. Malinowski
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

Piotr LE BRUN (1802-1879)

137
Portret hrabiny, 1841 olej, płótno dublowane; 74,5 x 58,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: P. LeBrun / 1841.
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

138
Portret szlachcica, 1868? olej, płótno dublowane; 73 x 60 cm;
po lewej u dołu ślad po sygnaturze, poniżej data: 1868 (? słabo czytelnie).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

139
Portret Xawerego Lewińskiego olej, płótno dublowane; 63 x 76 cm;
na odwrocie, na płótnie transfer napisu (?): Ksawery / Lewiński / Kasztelan
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

140
Wiolonczelistka (Cellospeelster) wg Antoona van Dycka
olej, płótno; 116 x 100 cm
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Ryszard Jan OKNIŃSKI (1848-1925)

141
Portret młodej kobiety olej, płótno; 39 x 33 cm;
sygn. p. g.: R. Okniński
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Jerzy Andrzej MNISZECH (1823-1905)

142
Martwa natura z winogronami, 1876 olej, deska; 75 x 49 cm;
sygn. i dat. po środku, pod blatem stołu, na nodze: 18 AM [monogram wiązany] 76
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

143
Martwa natura olej, płótno dublowane; 75 x 58 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

144
Zamyślony Amor olej, płótno dublowane; 92 x 76,5 cm.
estymacja: 6 300 - 7 600 zł