15 marca 2023

Aukcja: 15 marca 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

SALON WYSTAWIENNICZY ONLINE

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

49
Uliczka w Kairze, 1928 olej, sklejka; 67 x 87 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Laszenko / Le Caire’ 1928.
estymacja: 20 000 - 23 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Dora KUCEMBIANKA (1895-1979)

50
Prowansalskie miasteczko, 1928 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: bianka / 28
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Jeanne BESNARD-FORTIN (1892-1978)

51
Prowansalski zakątek, 1948 olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: JBesnard / … 1948
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

52
Róże, 1935 olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: a. karpiński
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 15 500 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

53
Anemony olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: ASiwecki
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

54
Mimozy pastel, karton; 32,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.SZCZERBIŃSKI
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

55
Gałązka jabłoni, 1959 olej, tektura; 37 x 72 cm;
sygn. i dat. l. d. Błażej Iwanowski 1959.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

E. KLOPFENSTEIN, XX w.

56
Martwa natura z papierosem, 1945 olej, płótno; 54,5 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Klopfenstein / 1945
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

G. JASTRZĘBSKI (?), XX w.

57
Kwiaty w porcelanowym wazonie, 1931 olej, tektura; 67,5 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: G. Jastrzębski. / Kraków. 931.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

58
Kwiaty olej, tektura; 31 x 24 cm;
sygn. l. d.: Borysowski (piórem)
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

59
Martwa natura z szablą, 1930-38 olej, tektura; 43 x 35 cm;
sygn. p. g.: ... J.W.P. Gałowiczowej / H. Szczygliński
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Josef DRHA (1912-2009)

60
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, płótno; 69,5 x 72 cm;
sygn. p. d.: J. Drha
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Norbert NADEL (1896-1945)

61
Martwa natura z kwiatami, 1934 (?) olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i opisany p. g.: Norbert Nadel 34 (? - data słabo czytelna).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

62
Pościg, 1934 olej, tektura; 32 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1934
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 23 000 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

63
Na saniach olej, płótno; 70,5 x 101 cm;
sygn. p. d.: J.M. Kasprowicz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

64
W drodze olej , płótno; 69 x 99 cm;
sygn. l. d.: J.M. Kasprowicz
estymacja: 8 000 - 9 600 zł

Feliks SZEWCZYK (1863-1932)

65
Ułani akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 41 x 60 cm;
sygn. l. d.: F. Szewczyk
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

66
Na saniach akwarela, papier; 16 x 32 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 3 600 - 4 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

67
Jazda w zimowej scenerii, 1892 olej, płótno dublowane; 37,5 x 66 cm;
sygn. p. d. i dat.: … 892 (nieczytelnie).
estymacja: 7 500 - 8 000 zł

Constantin STOILOFF / Adolf BAUMGARTNER (1850-1924)

68
Pędząca czwórka olej, płótno; 70 x 93 cm;
sygn. p. d.: Stoiloff
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

69
Cmentarz, ok. 1950 gwasz, papier; 50 x 70 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Rafał Malczewski (długopisem).
estymacja: 23 000 - 25 000 zł

Monogramista MM, XX w.

70
Jezioro Narocz akwarela, gwasz, papier; 30,5 x 39 cm;
sygn. p. d.: MM (monogram).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

71
Pejzaż górski akwarela, papier; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Michał DOBRIAK (1904-2001)

72
Zagroda (Wolicz), 1948 olej, tektura; 37,5 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Dobriak. 1948
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

73
Przedwiośnie na wsi olej, karton naklejony na płytę; 34,5 x 43,5 cm;
sygn. l. d.: H. UZIEMBŁO
estymacja: 4 700 - 5 300 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894 -1985)

74
Pejzaż z brzozami olej, płótno; 71 x 101 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

75
Chata zimą, 1923 olej, sklejka; 38 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1923
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Zygmunt KRÓL (1899-1983)

76
Pejzaż olej, płótno; 44 x 59 cm;
sygn. l. d.: Król Z.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Henryk WEYSSENHOFF (1858-1922)

77
Pejzaż akwarela, papier; 35,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Weyssenhoff
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Stanisław TERLECKI (1901-1991)

78
Do kościoła zimą olej, tektura; 41 x 51 cm;
sygn. p. d.: St. Terlecki
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)

79
Po nabożeństwie, 1943 olej, płótno; 74,5 x 95 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Kopystyński 43
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

80
Wiejska para, 1936 olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. i opisany p. d.: W. Wodzinowski / 15.X.1936. (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

81
Stroje ludowe - plansza litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 30 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Stryjeńska (faksymile)
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

82
Strój ludowy z Małopolski z teki „Polskie stroje ludowe” litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier, 40 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Kazimierz BIEŃKOWSKI (1838-1918)

83
Góral z ciupagą, 1894 olej, płótno naklejone na płytę; 53,5 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d. / 1894.
estymacja: 5 700 - 6 700 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

84
Zauroczenie pastel, papier;
49,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Górski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

85
Pejzaż wiosenny olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Antoni WIPPEL (1882-1969)

86
Pejzaż z brzozami olej, płótno;
75 x 100 cm;
sygn. p. d.: A. Wippel

estymacja: 6 200 - 7 000 zł

87
Pejzaż z brzozami olej, płyta; 33 x 41 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław STRASZKIEWICZ (1870-1925)

88
Krzyże, 1911 olej, tektura; 26,5 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. STRASZKIEWICZ . 1911
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Stanisław SURDACKI (1915-1973)

89
Okno wiejskiej chaty olej, płótno; 64,5 x 94,5 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Surdacki
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

90
Chaty, 1910 olej, tektura; 26 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Ziomek 1910
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Andrzej MALINOWSKI (1882-1932)

91
Zagroda - Chata zimą olej, sklejka; 62,5 x 92 cm;
sygn. p. d.: Andrz. Malinowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

92
Chata wśród wrzosów olej, płótno;
61 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.:
K ... 1929 R (nieczytelnie).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872 - po 1937)

93
Pejzaż o zachodzie słońca, ok. 1919 olej, płótno; 50 x 75 cm;
sygn. p. d.: J. Wrzesiński
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Monogramista MP, XX w.

94
Wschód słońca nad moczarami olej, płótno naklejone na tekturę;
67 x 96 cm;
sygn. l. d.:
… MP (monogram wiązany).
estymacja: 9 000 - 10 800 zł

Stanisław KOCHANOWSKI (1871-1943)

95
Pejzaż zimowy akwarela, papier; 20 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Kochanowski
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Marian STROŃSKI (1892-1977)

96
Pejzaż z polami olej, tektura; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: Stroński
estymacja: 7 500 - 9 000 zł