09 lutego 2023

Aukcja: 9 lutego 2022 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Ryszard HUNGER (ur. 1940)

301
Imago X-BIS, 2006 akryl, płótno; 100 x 81 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Hunger 2006 / IMAGO X-BIS.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Piotr STACHLEWSKI (ur. 1964)

302
Odmiana przez osoby CL, 2021 olej, płótno; 100 x 70 cm
sygn. na odwrocie: Stachlewski / 2021.
estymacja: 5 800 - 6 500 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

303
Bez tytułu, 2022 akryl. płótno; 40 x 40 cm;
opis autorski na odwrocie: L. Tarasewicz 2022 / Acrylic on canvas / 40 x 40.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
Cena sprzedaży 32 000 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

304
Collage 78/52, 1978 collage, technika mieszana, płótno; 50 x 39 cm;
sygn. i opisany śr. d.: TRudowicz / 78/52;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

305
Światłokwiaty, 1973 olej, technika własna, płótno; 75 x 69,5 cm;
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi: Z. Stanek / 73;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Jerzy LENGIEWICZ (1931-2016)

306
Kompozycja, lata 60. olej, technika własna, płótno; 90 x 64 cm;
sygn. p. g.: J. LENGIEWICZ;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

307
Signum, 2021 relief, technika mieszana, płyta MDF; 100 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: MAREK PALUCH / "SIGNUM" 2021 / 100 x 100.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

308
Bez tytułu (23), 2017 akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: Ćwiertniewicz '17;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bogdan KORCZOWSKI (ur. 1954)

309
Orbium, 2012 olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. p. d.: KORCZOWSKI
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962)

310
Bez tytułu, 2010 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: TAMARA / BERDOWSKA / 2010.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962)

311
Bez tytułu, z cyklu "Bezsenność", 2018 olej płótno; tondo, średnica: 120 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Tamara Berdowska / 2018 / olej.
estymacja: 23 000 - 27 000 zł
Cena sprzedaży 31 000 zł

LIPSKI, XX w.

312
Bez tytułu technika własna (kompozycja przestrzenna), karton, sklejka, płyta; 79 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LIPSKI;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Marek GROSSE (ur. 1951)

313
X48Y40, 1990 akryl, płótno; 76 x 100 cm;
opis autorski na odwrocie: M. GROSSE / "X48Y40" / AKRYL / 100 X 76 / ul. GRODZKA 60/22 / POLAND oraz stempel wywozowy.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Marek GROSSE (ur. 1951)

314
X49Y42, 1990 akryl, płótno; 76 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: M. GROSSE / X49Y42 / AKRYL / 1990 r / 100 X 76 / ul. GRODZKA 60/22 / POLAND oraz stempel wywozowy.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Piotr TUREK (ur. 1961)

315
Rozmowa koloraturowa I , 2017 olej, płótno; 80 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Turek / 2017;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

316
Błękitny spacer, 2015 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: JŻołyniak;
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

317
Kompozycja żółto -biała, 2013-2019 olej, płótno; 115 x 88 cm;
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi: Cz. Romanowski 2018;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

318
Pejzaż norweski z łódką, 1984 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

319
Kwiaciarki, 1989 olej, płótno; 73 x 87 cm;
sygn. l. d.: Szancenbach;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Juliusz JONIAK (1925-2021)

320
Casis 15, 2015 olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: Joniak'15
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Juliusz JONIAK (1925-2021)

321
Ogrodniczka (Portret z roślinami), 1985 olej, płótno; 92 x 73 cm
sygn. i dat. p. g.: Joniak 85;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

322
Pejzaż zimowy, 1979 olej, płótno; 75 x 120 cm
sygn. i dat. p. d.: WZakrzewski 1979.
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Janusz LEWANDOWSKI (1937-2022)

324
Bez tytułu olej, płyta; 41 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. LEWANDOWSKI.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Grzegorz ŚMIGIELSKI (ur. 1960)

325
Ekspresja i siła, 1999 olej, płótno; 100 x 81 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: GŚMIGIELSKI;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

326
Precyzja i siła, 1998 olej, płótno; 100 x 81 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: GŚMIGIELSKI 1998;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014)

327
Oto dama technika własna; tektura; 89 x 48 cm;
sygn. i opisany p. d.: XI/Tukan.
estymacja: 5 400 - 6 400 zł

Tadeusz WLAZŁO (1923-2003)

328
Czarodziej, 1984 olej, płótno; 73,5 x 51 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: TADEUSZ / WLAZŁO / 1984.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Anna KARPOWICZ-WESTNER (1951)

329
Nie budźcie go, 2003 olej, płótno; 140 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. W. Karpowicz 03;
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Witold PAŁKA (1928 - 2013)

330
W kawiarni, 1997 olej, płótno; 65,5 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Pałka / 97.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Marcin TOMASZEWSKI (ur. 1971)

331
Bez tytułu olej, płótno; 138 x 98 cm;
sygn. p. d.: ATOMASH.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)

332
Żółta piłka, 2007 tempera, płótno; 180 x 140 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: "Żółta piłka” / Agnieszka / Sandomierz / 2007.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Roman OPAŁKA (1931-2011)

333
Twarz ołówek, papier; 19,7 x 30 cm;
sygn. na odwrocie: R.OPAŁKA (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1930-2009)

334
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 21 x 18 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć autorska: "ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO
estymacja: 5 500 - 6 600 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

335
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 17 x 12,5 cm (w świetle oprawy); na odwrocie pieczęć autorska: "ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO
estymacja: 5 500 - 6 600 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

336
Szkic do autoportretu, 1968 tusz, papier pakowy; 21,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis. p. d.: Szkic do autoportretu / TKantor / 1968 (czerwonym długopisem);
estymacja: 5 400 - 6 400 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

337
Pijący z misy tusz, piórko, papier kremowo-szary; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: TKantor (długopisem);
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

338
Drzewa, 1996 pastel, tempera, (technika mieszana), papier; 45,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jacek Sienicki 96/VII
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

339
Kapliczka technika własna (m.in. kredka, tusz), papier; 22 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: tukan.
estymacja: 700 - 800 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

340
Bałtyk, lata 50. XX w. drzeworyt sztorcowy, papier; 16 x 22 cm (wymiar kompozycji),
19 x 24 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

341
Porte Saint Denis w Paryżu, 1962 ołówek, papier; 23 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: Szancenbach (ołówkiem), l. d. napis: Porte St. Denis 1962 (tuszem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Marc CHAGALL (1887-1985)

342
Okładka Derriere le Miroir nr 235, 1979 litografia, papier; 36 x 26 cm; (wymiar arkusza w świetle passe-partout)
u dołu: Marc Chagall (z matrycy).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929 - 2000)

343
Fado gwasz, papier; 56 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC oraz napis u góry: FADO.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

344
Bez tytułu gwasz, papier; 29 x 19 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

345
Nad rzeką technika własna; 46 x 62 cm;
sygn. p. d.: Klimek 67
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

346
Biały żar litografia, papier, 49,5 x 57 cm;
sygn. i opisany u dołu: Biały żar Litografia 9/12 H. Opałka
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Krystyna SZALEWSKA (1938-2022)

347
Gulsomina (dedicated to Federico Fellini), 1975 linoryt, papier; 54 x 50 cm (w świetle passe-partout);
opisany u dołu od lewej: Gulsomina (dedicated to - Federico Fellini); linoleument 11 / 45 / 75; KSzalews
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933 - 2020)

348
Akt gwasz, papier; 37 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Andrzej KOT (1946-2015)

349
Ptaszek ołówek, pastel, papier szary; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygnowany p. d. AK.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł