09 lutego 2023

Aukcja: 9 lutego 2022 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Andrzej KOT (1946-2015)

350
Rybka ołówek, kredka, pastel, papier szary; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygnowany p. d.: AK.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Ryszard OPALIŃSKI (ur. 1947)

351
Kompozycja figuralna, 1984 barwny tusz, tempera, papier; 32,5 x 28,5 (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: RYSZARD OPALIŃSKI / 18 CZERWIEC 1984 KRAKÓW;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Ryszard OPALIŃSKI (ur. 1947)

352
Kompozycja figuralna, 2020 pastel, ołówek, tempera, papier; 63 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Ryszard Opaliński. 7. Juni 2020., napis p. d.: Eltmann;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Roksana MROCZKO (ur. 2000)

353
Wejrzenie, 2021 linoryt, papier; 29,5 x 87 cm (wymiar kompozycji), 48 x 90 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
grafika opisana u dołu od lewej: LINORYT / 1/10,
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Józef SZUSZKIEWICZ (1912-1982)

354
Zestaw 5 grafik Macierzyństwo III, Pasterz, Orka, Łódka, Zamyślona,
linoryt, drzeworyt, papier, bibuła; ok. 22 x 18 cm (zróżnicowane wymiary);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Salvadore DALI (1904-1989)

355
Stworzenie aniołów, z cyklu: Boska komedia litografia barwna, papier; 32,5 x 26 (arkusz),
sygn. l. d.: Dali (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Paulina TRACZYŃSKA (ur. 1986)

356
Kaktus, 2020 olej, płótno; 27 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: [monogram] / 20;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Paulina TRACZYŃSKA (ur. 1986)

357
Tożsamość, 2021 olej, płótno; 105 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: [monogram] / '21;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Roksana MROCZKO (ur. 2000)

358
Przejrzystość IV, 2022 akryl, płótno; 80 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: PRZEJRZYSTOŚĆ IV / ROKSANA / MROCZKO / 2022.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Aleksander WIELOGÓRSKI, XX w.

359
Jesień olej, płótno; 80 x 60 cm
napis na odwrocie: ALEKSANDER / WIELOGÓRSKI / WARSZAWA 1 / Schillera 4 m 34 / "JESIEŃ".
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

360
Czarowne miasto olej, płótno; 70 x 100 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Yehor LEMZYAKOFF (ur. 1989)

361
Thunder jungle, z cyklu : The Rumble in the Jungle vol.3, 2018 olej, płótno; 50 x 60 cm;
opisany na odwrocie: Yehor Lemzyakoff / „Thunder jungle” / from the series „The Rumble / in the Jungle vol. 3” / (…).
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Yehor LEMZYAKOFF (ur. 1989)

362
Carpe Diem, 2020 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Carpe Diem / oil on Canvas / 50 x 60 cm 2020 / Yehor Lemzyakoff / [podpis artysty].
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Zdzisław LACHUR (1920 - 2007)

363
Trzej Królowie, 1988 olej, płyta; 77 x 50 cm;
sygn. l. d.: Z. Lachur 1988
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Jarosław KAWIORSKI (ur. 1955)

364
Muzeum, 1982 olej, technika mieszana, płótno; 40 x 30 cm;
na odwrocie opis autorski: KAWIORSKI / MUZEUM 1982.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Marek CZEREMAŃSKI (ur. 1953)

365
Opowieści Marty Baron, z cyklu: Konfrontacje, 2017 akryl, olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: EMCE2 / Marek Czeremański / 2017 / (…) / CYKL „Konfrontacje” / (…) / „Opowieść Marty Baron
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Marek CZEREMAŃSKI (ur. 1953)

366
Tak albo nie, z cyklu: Konfrontacje, 2017 akryl, płótno; 80 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: (…) M. Czeremański / „Tak albo nie” 2017 / KRAKÓW / M. Czeremański 2019 / „Konfrontacje” obok na
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Tadeusz CIESIULEWICZ (1936-1997)

367
Złote jabłko Ewy, 1992 olej, płótno; 27 x 27 cm (w świetle ramy);
sygn., dat. i opisany śr. d.: "Złote Jabłko Ewy" / "The golden apple of Eve" / Tad. Ciesiulewicz / 1992 (ryte w wars
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

368
Jabłko Ewy i Robak Adama, 1992 olej, płótno; 27 x 27 cm (w świetle ramy);
sygn., dat. i opisany śr. d.: "Jabłko Ewy i Robak Adama" / "Eves apple and Adam's worm" / Tad. Ciesiulewicz / 1992 (
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

369
Adam i Ewa, 1992 olej, płótno; 27 x 38 cm (w świetle ramy);
sygn., dat. i opisany śr. d.: "Adam i Ewa" - "Adam and Eve" / Tad. Ciesiulewicz / 1992 (ryte w warstwie malarskiej);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

370
Rajski tryptyk, 1991 olej, płótno; 24 x 85 cm (w świetle ramy);
na każdej części tryptyku wyryty napis:
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Stanisław WEJMAN (ur. 1944)

371
Akt siedzącej kobiety, 1964 olej, płótno; 93 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie, na krośnie malarskim: St. Wejman 64.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Svetlana BILETNICOVA (ur. 1981)

372
Light blue, 2019 olej, akryl, płótno; 100 x 130 cm;
opis autorski na odwrocie: "Light blue" Svetlana / BILETNICOWA / 2019.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Tatiana i Mikołaj CZAPLIN, XX w.

373
Bez tytułu, 1999 olej, płótno; 56 x 60 cm;
sygn. p. d.: T&H CZAPLIN 99.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Henryk ZIEMBICKI - FANTAZOS (ur. 1944)

374
Martwa natura z orzechami, 1975 olej, sklejka; 42 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fantazos 75;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Marek GÓRNY (ur. 1964)

375
Listy z Toskanii olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. l. d.: M.GÓRNY;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

376
Ulice Paryża,1937 olej, płótno; 58 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Paris / 37. L.N.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Józef MULARCZYK (1916 - ?)

377
Łodzie patrolowe w Łebie, 1976 olej, płótno; 60 x 70 cm
sygn. p. d.: J.MULARCZYK;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Maria BUJAKOWA (1910-1990)

378
Nad brzegiem morza, 1983 olej, płótno naklejone na płytę; 40 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: MBUJAKOWA 1983.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jadwiga KOTLARCZYK (ur. 1936)

379
Kwiaty, 1986 olej, płótno; 65 x 54 cm;
opisany na odwrocie: JADWIGA KOTLARCZYK / "KWIATY" - OLEJ 1986.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jadwiga MIJAL (1912-1997)

380
Dziewczynka, 1960 olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. MIJAL 60.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

501
Bez tytułu brąz; 25 cm; podstawa 10 x 12 cm;
sygn. i ed. na podstawie: P. BUBAK 1/1
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk BURZEC (1919-2005)

502
Macierzyństwo rzeźba w drewnie, wys. 30,5 cm;
sygn. na spodzie: H. BURZEC / ZAKOPANE.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XX w.

503
Głowa granit; wys. 41 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Sławomir MICEK (ur. 1956)

504
Bez tytułu brąz, marmur; wys. 34 cm, szer. 10 cm
sygn. z boku na rzeźbie, przy podstawie (nieczytelnie)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

505
Kobieta i mężczyzna para rzeźb, drewno lipowe, bejcowane, metalowe łączniki, wys. 36 cm;
lata 50. XX. w.
estymacja: 5 500 - 6 600 zł

Aleksander ŚLIWA (ur. 1948)

506
Ona, z cyklu: Macierzyństwo brąz, kamień; wys. 60 cm;
sygn. z tyłu: ŚLIWA.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

507
Motylek brąz patynowany, agat; wys. 13 cm;
sygn. na brzuszku: BCHROMY.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

508
Mrówka brąz patynowany, otoczak granitowy; wys. 15,5 x 42 cm;
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Steen OSTERGAARD (ur. 1935)

509
Komplet sześciu krzeseł plastikowych; projekt z końca lat 60. XX w. plastik; 75 x 52 x 47,5 cm.
Komplet sześciu krzeseł plastikowych - typ Freischwinger 290 - projekt z końca lat 60. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 000 zł

Mieczysław PUCHAŁA (XX w.)

510
Biurko - typ 20-11/Var II - projekt z 1959 r. orzech, płyta stolarska, buczyna; 75,5 x 109,5 x 59,7 cm;
Biurko z prostokątnym blatem, pod którym wnęka i półka wsparta po lewej stronie na jednoskrzydłowej s
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

511
Komplet do likieru szkło zielone, szlifowane, w składzie: karafka z korkiem, wys. 21 cm, 6 kieliszków;
Czechosłowacja, lata 70. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Jindřich HALABALA (1903-1978)

512
Stolik kawowy „pająk” - typ H-259 - projekt z 1959 r. mahoń, buczyna, 63 x 64,5 x 64,5 cm;
Stolik z kwadratowym blatem, zaokrąglonym na narożach, wspartym na czterech, charakterystycznie wygiętych na zewnątrz noga
estymacja: 2 500 - 3 000 zł