Hermann KERN (1839-1912)

97
Lichwiarz olej, płótno; 47 x 32 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: Kern H.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Józef SIMMLER (1823-1868)

98
Portret mężczyzny olej, płótno; 64 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: - J Simmler / 1864
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Józef BUDZYŃSKI, XIX w.

99
Portret kobiety z różą, 1850 olej, płótno dublowane; 68 x 56,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: … Budzyński / 850.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Marcin JABŁOŃSKI (1801-1876)

100
Portret młodej kobiety, 1828 olej, płótno; 64 x 48 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: Jabłoński pinx. / 1828
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

101
Portret damy w manierze XVII wieku olej, płótno;
48 x 38 cm (owal).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

102
Portret kobiety w koronkowym czepcu olej, płótno naklejone na tekturę, 67 x 53 cm;
ok. 1850
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Josef BÜCHE, XIX w.

103
Róża, 1881 olej, płótno dublowane, 63 x 50 cm;
sygn. z prawej: JBüche/1881 (monogram imienia nieczytelny)
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

104
Portret hetmana Stefana Czarnieckiego olej, płótno dublowane;
80 x 61 cm.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Ksawery Jan KANIEWSKI (1805-1867)

105
Portret młodej kobiety olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. p.d.: K. Kaniewski / mal. w Warsz. / 1848
estymacja: 52 000 - 60 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

106
Kwitnący sad fotografia czarno-biała, papier fotograficzny;
21 x 28 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

107
Portret kobiety - Janiny Ruszczycówny (?) fotografia czarno-biała, papier;
21 x 16 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

108
Praczki, 1915 akwaforta, papier; 7,5 x 14,3 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d. fioletową kredką: Misky / 915 / akwatinta z fortą
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Giovanni Battista (Giambattista) PIRANESI (1720-1778)

109
Colonna Antonina, (edycja z XX w.) miedzioryt, papier; 55 x 44,4 cm (odcisk płyty),
sygn. p. d.: Piranesi fecit. (na płycie)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Charles Étienne Pierre MOTTE (1785-1836) - litograf

110
Bitwa pod Somosierrą François Grenier de SAINT-MARTIN (1793-1867) - według
litografia, papier; 28 x 36,5 cm (kompozycja)
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Antoine Jean WEBER (1797-1875) - litograf

111
Śmierć księcia Józefa Poniatowskiego Horace VERNET (1758-1835) - według
litografia, papier; 29,5 x 36,5 cm (kompozycja)
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

112
Kumagaya Jiro Naozane i Mukan no Tayu Atsumori - dyptyk drzeworyt barwny, papier; 35,8 x 24,7 i 35,8 x 24,7 cm;
sygn. na klocku l. i p. d.: Toyokuni-ga.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

113
Pieśń Kiyomoto Ochiudo, z serii "Joruri hakkei" drzeworyt barwny, papier; 35,8 x 25 cm;
sygn. na klocku p. śr.: Toyokuni-ga.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

201
Madonna drewno; wys. 42 cm.
Zakopane, Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976) - projekt?; lata 30. XX w.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

202
Chłopiec z ptaszkiem drewno, wys. 27 cm.
Zakopane, lata 30.-40. XX w.
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Stanisław SIKORA (1911-2000)

203
Niedźwiadek gips brązowiony; wys. 26 cm, szer. 12,2 cm;
Polska, Warszawa, 1955
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Henryk KOSSOWSKI - syn (1855-1921)

204
Kobieta grabiąca siano brąz patynowany; wys. 75 cm; szer. 30 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

205
Para kogutów brąz; podstawa metal - wys. 25 cm, szer. ca 40 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

206
Przepiórka brąz, podstawa - marmur; wys. 17 cm; szer. 11 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

207
Bażant - rzeźba gabinetowa brąz; wys. 15 cm; szer. 24 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Berthold STÖLZER (1881- ok.1938 lub 1943)

208
Ryczący jeleń brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 43,5 cm; dł. 53 cm;
Niemcy, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Cesar Costantino Raimondo CERIBELLI (1841-1918)

209
Ginevra brąz odlewany, cyzelowany, patynowany; wys. 35 cm;
Włochy - Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

CLAUDE MICHEL - CLODION (1738-1814) - według

210
Popiersie Napoleona Bonaparte brąz odlewany, cyzelowany, złocony; marmur; wys. całk. 33 cm;
Francja, Paryż, 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Władysław WASIEWICZ (1886-1971)

211
Popiersie Adama Mickiewicza brąz, odlew patynowany, cyzelowany; wys. całk. 25,5 cm;
Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jean Esprit MARCELLIN (1821-1884)

212
La Douceur - Alegoria Łagodności brąz odlewany, cyzelowany, patynowany; wys. 53,5 cm;
Francja, lata 60.-70. XIX w.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Christoph LENZ (1829-1915)

213
Siedzące putto brąz, odlew patynowany; podstawa - czarny dąb; wys. 59 cm;
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

A. LEMAIRE (czynny z końcem XIX w.)

214
Diana (Artemida) z Gabii PRAKSYTELES (IV w. p. n. e.) - według
brąz, odlew patynowany; wys. 35,5 cm. Francja, odlew pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

215
Przed kąpielą brąz, marmur, alabaster;
wys. 22,5 cm.
Europa Zachodnia,
lata 20.-30. XX w.

estymacja: 1 900 - 2 300 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

216
Psy myśliwskie atakujące łanię brąz; odlew cyzelowany; złocony; alabaster; wys. 11 cm;
Rosja?, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Guillaume COUSTOU (1677-1746) - według

217
Poskramianie konia brąz, odlew patynowany i złocony; wys. 48 cm, szer. 40 cm;
Francja, XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Alfred BARYE (1839-1882)

218
Lew - rzeźba gabinetowa brąz, odlew patynowany; wys. 22,5 cm; szer. 38,5 cm;
Francja, Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia, k. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

DAUM FRERES (Verrerie de Nancy)

601
Wazon ze srebrnym okuciem szkło bezbarwne, warstwowe, trawione, malowane, barwniki proszkowe;
srebro; wys. 36,5 cm. Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

HUTA „JÓZEFINA”(zał. przez hrabiego Leopolda Schaffgotscha, czynna od lat 40. XIX w.)

602
Wazon z bażantami szkło bezbarwne, powlekane białą emalią, złocenia; Śląsk, Schreiberhau (Szklarska Poręba), 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 300 zł

ANTIQUE BOHEMIAN LOETZ ART GLASS

603
Wazon z aplikacją w formie liści dębowych szkło iryzujące, zielone; srebro złocone;
29,5 cm.
Model Loetz Creta Diaspora
(wg wzoru 1900-1905),
1 ćw. XX w.

estymacja: 5 200 - 6 000 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

604
Wazonik dekoracyjny szkło przezroczyste, barwione na blado-żółty kolor, szlifowane; wys. 21,6 cm.
Czechy, Karlovy Vary, 2. tercja XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

605
Wazon dekoracyjny szkło przezroczyste, częściowo barwione na kolor żółtawo-miodowy, szlifowane; wys. 24,5 cm.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Nieokreślona wytwórnia zachodnia

606
Ryba szkło przezroczyste, bezbarwne, matowione; szkło czarne; wys. 14 cm;
W typie wyrobów René Lalique’a, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

René Jules LALIQUE (1860-1945)

607
Kot szkło bezbarwne, prasowane, trawione; wys. 10 cm.
Francja, model lata 20. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

VEB Sächsische Porzellanmanufaktur Dresden (zał. 1872)

608
Amfora dekoracyjna z pokrywą i na podstawie porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 71 cm (całość);
sygn. na spodzie podstawy i stopy
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)

609
Amfora, model Urbino, z popiersiem portretowym damy ze sznurem pereł Berlin, model Urbino z ok. 1855 r. (nr 2057): Julius Wilhelm
Mantel, 2 poł. XIX w. (XIX/XX w.).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

610
Waza z pokrywą, z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 23 cm;
Berlin, 2 poł. - koniec XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel, Carl Thieme (zał. 1872) ?

611
Zegar z herbami Polski i Saksonii, w formie dekoracyjnego wazonu z pokrywą porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 86 cm;
Niemcy, Drezno, koniec XIX w. - (XIX/XX w.?)
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Churfürstliche Porcellain Manufaktur, Miśnia

612
Figurka młodzieńca z koszem porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 19 cm;
Miśnia, Punktzeit, ok. 1770-1780.
estymacja: 7 600 - 9 000 zł

Fabryka fajansu i porcelany Gardnera

613
Para talerzy z bukietami kwiatowymi fajans (delikatny) z drobną krakelurą, barwny druk naszkliwny;
Rosja, Wierbiłki k. Moskwy, ok. poł. XIX w. (1832-1853).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł