13 października 2021

Aukcja:

 13 października 2021
godzina 19:30

 Salon aukcyjny, ul. Karowa 31 w Warszawie
pon.-pt.: 11.00 - 19.00

zlecenia aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Katarzyna Kulec
tel. +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Wojciech DŁUGOSZ (1924-2000)

428
Bez tytułu olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. p. d.: WD.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Wojciech DŁUGOSZ (1924-2000)

429
Bez tytułu olej, płótno; 100 x 77 cm;
sygn. p. d.: WD.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

430
Księżyc i jego cień, 1995 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: SV [w prostokącie];
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Renata MICHAJŁOW (ur. 1972)

431
Cisza, 2021 olej, płótno; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: RM / 2021;
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Witold DAMASIEWICZ (1919-1996)

432
Skorpion ogrodowy, 1991 olej, płótno; 57 x 52 cm;
sygn. śr. d.: WD inicjał wiązany;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Sylwia HACIEJA, XX / XXI w.

433
Kompozycja manierystyczna olej, płótno; 90 x 75 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sylwia H 99 (? - ostatnia cyfra słabo czytelna);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Barbara GÓRA, (1939 - 2012)

434
Kompozycja fantastyczna akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: B. Góra.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Mariusz CICHOŃ (ur. 1961)

435
W otchłani, 2021 olej, płyta, 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cichoń;
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Mariusz CICHOŃ (ur. 1961)

436
Dyktaczor, 2021 olej, płyta; 80 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: CICHOŃ 21;
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Artur CAJDLER

437
Obraz 1927, 2001 akryl, technika własna, płótno; 171 x 75 cm;
opisany na odwrocie: ARTURCAJDLER / OBRAZ 1927 / 2001 R / 0-602676228.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Artur MAJKA (ur. 1967)

438
Na dwie strony, 2021 akryl, płótno; 65 x 100 cm;
opis autorski na odwrocie: ARTUR MAJKA / ACRYLIQUE / SUR TOILE / "SUR DEUX COTES" / 65 x 100 / 2021.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Włodzimierz BLUDNIK, XX w.

439
Scena symboliczna technika mieszana, płyta; 17 x 17 cm.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

David PATARAIA (ur. 1971)

440
Dziecięce marzenia olej, płyta, 41 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: D. Pataraia.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

441
Kasztany, 1963 olej, płyta; 15,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: PODSADECKI (ryte w warstwie malarskiej); oraz data p. d.: 27.V.963;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

442
Drzewa, 1968 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 29 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI (długopisem); data p. d.: 18.6.1968 - (długopisem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Małgorzata HEINTZE-PASZKOWICZ (ur. 1952)

443
Róża w wazonie, 1984 olej, płótno; 79,5 x 59 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: M Heintze Paszkowicz; data l. d.: 84;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Maria TARNAWSKA-WÓJTOWICZ (1921-2004)

444
Bukiet kwiatów, 1969 olej, sklejka; 38 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. TARNAWSKA WÓJTOWICZ 69.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stefan ROSTWOROWSKI (1921-2000)

445
Bukiet kwiatów, 1975 olej, płótno; 50 x 36 cm;
sygn. p. g.: Stefan Rostworowski, dat. l. d.: 1975.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

446
Słoneczniki, 1973 olej, płótno; 81 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Rostworowski 1973;
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Jerzy KOWAL (ur. 1956)

447
Brunetka gwasz, papier; 28,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: KOWAL J.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Małgorzata ZIELEŃSKA (ur. 1953)

448
Portret Ani, 1992 olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: MZieleńska'92;
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Włodzimierz BUCZEK (ur. 1931)

449
Portret T.P. olej, płótno; 129 x 88,5 cm;
sygn. p. d.: W Buczek;
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Jan WOŁEK (ur. 1954)

450
Domek wśród drzew, 1991 olej, płótno; 65 x 78 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wołek 91.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jan WOŁEK (ur. 1954)

451
Uliczka w miasteczku olej, płótno; 68 x 82 cm;
sygn. i dat. l. d. Wołek - 90.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Krystyna HILCZER-KOCIŃSKA (1946-2018)

452
Jezioro, 1988 olej, płyta; 53 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: K HILCZER 1988.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

RUTKOWSKA JOLANTA

453
Pejzaż morski, 2019 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: 2019 Jolka
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ryszard WOŹNIAK, XX w.

454
Kompozycja z makrelami, 1990 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 RTS 90;
estymacja: 4 500 - 5 400 zł

Ryszard WOŹNIAK, XX w.

455
Kompozycja z dzbanem, 1990 olej, płótno; 75,5 x 76 cm;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

J. MĄCZKA, XXI w.

456
Kompozycja, 1996 pastel, papier; 63 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: j. Mączka '96.
estymacja: 700 - 800 zł

Mariusz CICHOŃ (ur. 1961)

457
Transformacja, 2019 pastel, papier; 48 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Cichoń.
estymacja: 3 400 - 4 100 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

458
Bez tytułu, 2020 akryl, tusz, papier; 49,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. PISERA 2020 (pisakiem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

459
Para prac 1. tusz, papier; 29 x 18,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: M.PISERA / 2020;
2. tusz, papier; 28 x 17 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: M.PI
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Renata MICHAJŁOW (ur. 1972)

460
Cycki do pionu, 2021 cienkopis, kredka, papier; 14,5 x 20 cm;
sygn. i dat. l. d.: RM / 2021.
estymacja: 500 - 600 zł

Renata MICHAJŁOW (ur. 1972)

461
Pytanie o jabłonkę i atrament, 2021 cienkopis, kredka, papier; 21 x 14,5 cm;
estymacja: 500 - 600 zł

Izolda KOTLARCZYK (1933-2005)

462
Kompozycja z czarnym kotem, 1967. tusz lawowany, piórko, papier; 29,5 x 18,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 28.10.1967 IK.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Izolda KOTLARCZYK (1933-2005)

463
Bez tytułu, 1967 tusz, piórko, papier; 22,5 x 18,5 cm; (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Izolda 1967 A.D oraz l. d: 24 IV.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Krystyna PIOTROWSKA (ur. 1949)

464
Pies Pontus w muzeach i galeriach Świata, Pies Pontus i Vincent akwaforta, akwatinta, papier; 49,5 x 74 cm (wymiar odbitki), 65 x 94 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Krystyna Piotrowska 94 (ołówkiem), tytuł l. d.: "P
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912 - 1984)

465
Barbara, 1953 ołówek, papier; 15,7 x 11,6 cm;
sygn. i dat. l. d.: BARBARA 1953 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Katarzyna LIPSKA-ZIĘBIŃSKA (ur. 1974)

466
Idąca Q Światłu, 2020 linoryt, relief, papier; akryl złoty; 48,5 x 49,5 cm (wymiar kompozycji), 74 x 69 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: 2020 K. Lipska Ziębińska (monogram,
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

467
Idąca Q Światłu, 2020 linoryt, papier; 48 x 48,5 (wymiar kompozycji), 81 x 61 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: K. Lipska Ziębińska 02.2020 (ołówkiem), opisana l. d.: 3/10 „I
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ignacy BIENIEK (1925-1993)

468
Brzoza Królewska, 1981 pastel, flamaster, papier żeberkowy; 34,8 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ign. Bieniek / 1981, l. d.: Brzoza Królewska;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ignacy BIENIEK (1925-1993)

469
Sen Don Kichota farby na szkle; 16,2 x 22 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I BIENIEK;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Samuel TEPLER (1918-1999)

470
Postać kobiety, 1958 piórko, tusz, papier fakturowany; 48,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: … (nieczytelnie, w języku hebrajskim ?) / 58
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

THOMAS-JAWORSKA DANUTA

801
Makata z orłem i napisem WARSZAWA / ZAMEK KRÓLEWSKI; osnowa lniana, bawełna (?), wymiary: 79 x 33,5 cm; Spółdzielnia ŁAD, lata 70. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

ORSZULSKI ROMAN

802
Kilim "Jesień" osnowa lniana, wielobarwna wełna, wymiary: 203 x 146 cm; Spółdzielnia im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, lata 70. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

803
Stolik pomocniczy Polska, lata 50./60. XX w.
fornirowany orzechem; 76,5 x 67,5 x 42 cm (blat 63 x 42 cm); Z prostokątnym blatem, pod którym półka, a poniżej wnęka
estymacja: 1 300 - 1 500 zł