30 czerwca 2021

Aukcja: 30 czerwca godz. 19.30

Informujemy, że prowizja aukcyjna wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 21 - 30 czerwca.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Lech KUNKA (1920-1978)

301
Macierzyństwo, ok. 1949 olej, papier naklejony współcześnie na płytę pilśniową; 79 x 55 cm;
sygn. l. g.: L. Kunka;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

302
Twarz, 1995 pastel, papier jasnobrązowy; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: 95. / Stasys.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

303
Deszcz na szybie, 1950 olej, płótno; 64 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: Marian Konarski 1950;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

304
Dedal i Ikar, 1968 brąz patynowany, wys. całkowita 56 cm; sygn. na dole rzeźby: M K 68 nr. odlewu 3 / 8
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

305
Stworzenie świata brąz, kryształ górski, średn. 46 cm, wys.27 cm; sygn. BCHROMY
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

306
Kwitnące forsycje, 1997 olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Helena ZAREMBA-CYBISOWA (1911-1986)

307
Martwa natura z bułką, 1980 olej, płótno; 80 x 95 cm;
sygn. p. d.: H Zaremba Cybisowa ;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

308
Martwa natura, 1958 olej, płótno; 80 x 100 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Eugeniusz Geppert 1958.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Emmanuel KATZ zw. Mané-Katz (1894-1962)

309
Widok miejski, 1961 gwasz, karton; 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Mane - Katz 61.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

310
Nad morzem, 1961 gwasz, karton, 24,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Mane - Katz 61.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

311
Bez tytułu II olej, płótno; 65,5 x 50 cm;
na odwrocie poświadczenie autentyczności podpisane przez syna artysty: STWIERDZAM AUTENTYCZNOŚĆ PRACY MOJEGO OJCA HENRYKA PŁÓCIENNI
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Roman ZAKRZEWSKI (1955 - 2014)

312
Portret dziewczyny, 1989 akryl, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: R. ZAKRZEWSKI / I X . 1989 . AKRYL.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

313
Madonna, 1982 olej, collage, technika mieszana, płótno; 50 x 37 cm;
sygn. opisany i dat. na odwrocie: Teresa Rudowicz / MADONNA / 1982.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

314
na odwrocie opis: Teresa Rudowicz / 79 / 42.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Janusz ORBITOWSKI (1940-2017)

315
Kompozycja, 1991 tusz, papier; 47,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Janusz Orbitowski 1991 (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999)

316
Kompozycja niebieska, 1987 olej, płótno; 130 x 97,5 cm; sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Leszek Nowosielski | 1987 Polgne’'
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

NATALIA LL (ur. 1937)

317
Sztuka konsumpcyjna, 1972 fotografia barwna, papier fotograficzny; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: NATALIA LL 1972; wydruk autorski, nakład: 1/35; odbitka późniejsza.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

318
Akt, 1998 serigrafia, papier; 72 x 62,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: E.A., p. d.: J Nowosielski / 1998 (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

319
Obłęd, 1970 ołówek, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: EDwurnik 70, l. g. okrągły stempel z napisem w otoku: RYSUNEK / E. DWURNIK oraz numerem w śr
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

320
Kontrabasista, 2017 akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 E. DWURNIK;
estymacja: 13 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

321
Sasanka, 2013 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, tempera, papier; 46 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2013 / E. DWURNIK (długopisem);
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

322
Wdowa, 1986 olej, płótno; 25 x 20 cm;
sygn. i dat. l. d.: SROKA / 1986;
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Marek GRABOWSKI (ur. 1955)

323
Bez tytułu, 1992 pastel, papier; 29 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MGrabowski ' 92.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Samuel TEPLER (1918-1999)

324
Scena rodzajowa tusz, gwasz, brązowy karton; 32 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelnie (w języku hebrajskim ?).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Samuel TEPLER (1918-1999)

325
Postać kobiety, 1958 piórko, tusz, papier fakturowany; 48,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: … (nieczytelnie, w języku hebrajskim ?) / 58.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

326
Przeciw wojnie piórko, tusz lawowany, papier; 27,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jacek Sienicki.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

327
Górnicy Ilustracja do "Życia Literackiego" nr 11/35, 25.05.52
tusz, papier; 4,7 x 17 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Andrzej KONWERSKI (ur. 1941)

328
Postać tusz, pisak, papier; 23 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. g.: A. KONWERSKI (długopisem).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Jarosław KAWIORSKI (ur. 1955)

329
Postać, 2001 piórko, tusz, papier; 45,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: K 2001;
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

330
Bez tytułu, 1990 ołówek, papier; 45 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Jan Dobkowski 1990 r (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

331
Projekt plakatu gwasz, papier; 23 x 16 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: Świerzy (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

332
Twarz, 1988 kredka, papier; 41 x 29 cm;
sygn. i dat. p. d.: Panek 1988 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

333
Twarz II, 1988 kredka, papier; 49 x 29 cm;
sygn. i dat. p. d.: Panek 1988.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

334
Kompozycja, 1993 olej, płótno; 92 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. SPRYCHA 93.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Janusz KACZMARSKI (1931-2009)

335
Wnętrze pomnikowe, 1982 olej, płótno; 114 x 60 cm;
opis autorski na odwrocie: JANUSZ KACZMARSKI / "WNĘTRZE / POMNIKOWE" / 114 X 60 / 1982 / ol. płótno; 8D (przekreślone) i numer 23 (w
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Juliusz NARZYŃSKI (1934-2020)

336
Kompozycja, 2010 olej, płótno; 30 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Jul. Narzyński;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Barbara WRÓBLEWSKA, XX / XXI w.

337
Kompozycja abstrakcyjna, 1986 olej, płótno; 73 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Wróblewska 86;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Włodzimierz BUCZEK (ur. 1931)

338
Kompozycja, 1957 olej, płótno; 98 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: Buczek 57.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Lutka PINK (1906-1998)

339
Martwa natura, przed 1948 olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: PINK,
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Leszek MISIAK (ur. 1943)

340
Okno, 1989 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Leszek Misiak 1989;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

341
Pejzaż z Zawoi, 1984 Z cyklu Jeden motyw
olej, płótno; 47,5 x 52,5 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

342
Pejzaż wiosenny, 1989 olej, płótno; 84,5 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Świderski;
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

343
Podgórze, 1995 olej, płótno; 67 x 80 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jan Świderski / "Podgorze (sic!)" / olej / 1995.
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Patrycja PIĘTKA (ur. 1998)

344
For those who go to bed - Restful sleep, 2021 olej, płótno; 90 x 120 cm;
na odwrocie sygn.dat i opisany: Patrycja Piętka 2021 / For those who go to bed / Restful sleep (napis powtórzony cyrylicą);
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

345
Bez tytułu, 2020 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie M.PISERA / 2020.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

346
Bez tytułu, 2021 akryl, tusz, papier; 62 x 47 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.PISERA (ołówkiem), l. d.: 2021 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Adam KOZIK (ur. 1972)

347
Wnętrze z żółtymi akcentami, 2017 olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Adam Kozik 2017.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Janusz KOKOT (ur. 1960)

348
White savannah, 2020 pastel, papier; 45 x 60 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. 2020 JK (monogram wiązany).
estymacja: 3 500 - 5 500 zł