30 czerwca 2021

Aukcja: 30 czerwca godz. 19.30

Informujemy, że prowizja aukcyjna wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 21 - 30 czerwca.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Jacek YERKA (ur. 1952)

408
Tektonik serigrafia, papier; 20, 5 x 18 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisana u dołu ołówkiem: 3/50 >>TEKTONIK<< Yerka (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

409
Wiosenny labirynt giclee, karton; 54 x 61 cm (wymiar kompozycji), 49 x 67 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji: YERKA 05 (druk); sygn., dat. i opisany u dołu
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

410
Tajemniczy ogród giclee, karton; 54 x 61 cm (wymiar kompozycji), 60 x 66 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji: YERKA 20 / 00; sygn., dat. i opisany u dołu:
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

411
Para grafik 1. Zachód słońca 5 c - litografia barwna, papier; 54 x 76 cm (wymiar odbitki), 62 x 91 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 66 (ołówkiem);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

412
Plaża II, 1979/89 serigrafia jednobarwna, papier; 43 x 60,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 1979/89 (ołówkiem), opisany l. d.: Plaża II 12 / 25 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

413
Teka "Xylon 63", 1984 Szlachetny wydruk linorytów, papier; 50 x 35 cm (każdy arkusz);
wydawca: Xylon, Zurych, 1984, nakład: 600 egzemplarzy.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

414
Plakat wystawy retrospektywnej Henryka Berlewiego „Retrospektive Ausstellung von 1908 bis heute”, Institut Français, Berlin X-XI typografia, cynkotypia barwna, papier; 61,5 x 50 cm;
sygnowany i datowany ("Akt" wewnątrz kompozycji): H. BERLEWI • 1922;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

415
Kompozycja geometryczna monotypia, papier; 29,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Stefan SUBERLAK (1928-1994)

416
Kompozycja, 1957 litografia, papier; 42,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Suberlak S 1957.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Cecylia MAĆKIEWICZ-WIŚNIEWSKA (1928-1999)

417
Ulica w Palermo, 1961 akwaforta, mezzotinta, papier; 40,8 x 24 cm (odcisk płyty), 43,5 x 26,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisana u dołu: Ulica w Palermo Cecylia Wi
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Krystyna PIOTROWSKA

418
Blixt nr 7, 1989 grafika (akwaforta, akwatinta), papier; 49,5 x 70,5 cm (wymiar odbitki), 59,5 x 79,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Krystyna Piotrow
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

419
Cherbourg litografia, papier; 36,5 x 44 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: Hayden 1948 (ołówkiem), l. d.: 1/100 (ołówkiem), Vue … du 1er etage 34 p
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena oferowana 900 zł

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)

420
Minotaur miedzioryt, papier; średn. ok. 13,5 cm (odcisk płyty), 20 x 20 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
oznaczenia na płycie: 2009/S;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

421
Strefa cienia miedzioryt, papier; 14,5 x 20,5 cm (odcisk płyty), 19 x 24 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany u dołu: 14/99A, 'Strefa cienia', Skórczewski (o
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Konrad K. POLLESCH (ur. 1940)

422
Kantor, 1987/2020 fotografia, brąz Van Dyke/papier Fabriano; 70 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
opisana na odwrocie: Brown Van Dyke 1987/2020 / K.K.Pollesch, odbitka autorska.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Konrad K. POLLESCH (ur. 1940)

423
Dorota Segda, 2019 fotografia, brąz Van Dyke/ papier; 30 x 21 cm (wymiar odbitki);
opisana u dołu: BROWN VAN DYCK [sygnatura] 2019, odbitka autorska.
estymacja: 800 - 1 000 zł

Konrad K. POLLESCH (ur. 1940)

424
Grzegorz Turnau, 1997/2020 fotografia, brąz Van Dyke/papier; 18 x 15 cm (wymiar odbitki);
opisany na odwrocie: GRZEGORZ TURNAU / BROWN VAN DYKE 199/2020 / [pieczątka] / [sygnatura].
estymacja: 800 - 1 000 zł

Konrad K. POLLESCH (ur. 1940)

425
Zbigniew Wodecki, 2019 fotografia, brąz Van Dyke/papier; 25 x 18 cm (wymiar odbitki);
opisany u dołu: BROWN VAN DYCK [sygnatura] 2019;
estymacja: 500 - 600 zł

Konrad K. POLLESCH (ur. 1940)

426
Pejzaż, 1987/2020 fotografia, brąz Van Dyke/papier Fabriano; 30 x 21 cm (wymiar odbitki);
opisany na odwrocie: BROWN VAN DYKE 1987/2020 / [pieczątka] / [sygnatura].
estymacja: 500 - 600 zł

Lucyna KUŚNIERCZYK (ur. 1936)

427
Zestaw 9 kompozycji fotografia cyfrowa, druki czarno-białe i kolorowe niekiedy uzupełnione malaturą, papier; 21 x 29,5 cm (każdy);
na odwrocie opisy oraz stemple autorskie.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Janusz WOJCIESZAK (ur. 1950)

428
The white herons, 2009/2020 druk pigmentowy, papier Hahnemuehle Museum Etching; 40 x 60 cm;
sygnowany ołówkiem na odwrocie, wydruk autorski, nakład: 1/3.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Łukasz GURDAK (ur. 1984)

429
Spring, 2015/2020 wydruk pigmentowy, papier EPSON Traditional; 30 x 45 cm;
sygnowany ołówkiem na odwrocie, wydruk autorski, nakład: 1/1.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Łukasz GURDAK (ur. 1984)

430
Kinga 2, 2018/2020 druk pigmentowy, papier EPSON Traditional; 29,5 x 44,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn. ołówkiem na odwrocie; wydruk autorski, nakład: 1/1.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

431
Bez tytułu akwarela, ołówek, papier; 29 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: [gmerk artysty]; numerowana l. d.: 1910.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Hanna BAKUŁA (ur. 1950)

432
Plażowiczka akwarela, pisak, papier; 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: BAKUŁA.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Joanna SARAPATA (ur. 1962)

433
Akt tusz, papier pakowy; 100 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji przy prawej krawędzi: SARAPATA.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

434
Basia, 1955 ołówek, papier; 14,7 x 11,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 1955 / S (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Grzegorz PIECYK (ur. 1958)

435
Kompozycja z czerwoną plamą akryl, tektura; 8,5 x 12 cm;
sygn. l. d.: G. Piecyk.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

436
Abstrakcja, 2002 technika własna, akwarela, papier; 35 x 50 cm;
sygn. p.d.: S. MŁODOŻENIEC 29 V 2002
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Rudolf RIEDEL, XX / XXI w.

437
Śluby milczenia technika mieszana (gwasz, tusz, piórko, flamaster), papier; 44,5 x 28 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: RRiedel;
na odwrocie oprawy stempel autorski z podpis
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Rudolf RIEDEL, XX / XXI w.

438
Mnisi technika mieszana (gwasz, tusz, piórko, flamaster, pastel), papier; 58 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. RRiedel / IV/MMVI (tuszem)
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Izabela DELEKTA-WICIŃSKA (ur. 1921)

439
Łódki - Władysławowo akwarela, papier naklejony na tekturę; 36 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Delekta Wicińska Iza (długopisem);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

501
Forma: Ares; z serii: Olimp, 2017 szkło selenowo-kadmowe, kolor tycjan żółty kapowa; wys. 36,5 cm;
nr ZH/GF 01/01 27/204.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

502
Forma: Afrodyta, z serii: Olimp. 2017 szkło selenowo-kadmowe, kolor malachit kapowa; wys. 34,5 cm;
nr ZH/GF 01/07 26/204.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

503
Forma: Eros, z serii: Olimp, 2017 szkło kadmowo - selenowe, kolor malachit kapowa; wys. 9,5 cm;
nr ZH/GF 01/05 32/204.
estymacja: 600 - 700 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

504
Forma: VIP - ELF 1, z serii: Elfy,2017 szkło selenowo-kadmowe; kolor tycjan zapalany antico kapowa; wys. 14,5 cm;
nr ZH/GF 01/04 V-3/204.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

505
Forma: VIP - Elf 2, z serii: Elfy, 2017 szkło selenowo-kadmowe, kolor tycjan zapalany antico kapowa; wys. 18 cm;
nr ZH/GF 01/03 V-1/204.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

506
Forma: VIP - Elf 3, z serii: Elfy, 2017 szkło selenowo-kadmowe; kolor tycjan zapalany kapowa; wys. 25 cm;
nr ZH/GF 01/02 V-3/204.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

507
Forma: Elf 1, z serii: Elfy, 2017 szkło selenowo-kadmowe; kolor tycjan żółty Kapowa; wys. 13,5 cm;
nr ZH/GF 01/04 31/204.
estymacja: 800 - 900 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

508
Forma: Elf 2, z serii: Elfy szkło selenowo-kadmowe; kolor malachit antico kapowa; wys. 18 cm;
nr ZH/GF 01/03 32/204.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

509
Forma: Elf 3, z serii: Elfy, 2017 szkło selenowo-kadmowe; kolor tycjan złoty kapowa; wys. 24,5 cm;
nr ZH/GF 01/02 39/204.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Eduard PETRASHESHYN (ur. 1994)

510
Popiersie Piłsudskiego gips, piaskowiec, wys. 75 cm, szer. ok. 85 cm;
sygn. z tyłu: EP 2021.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

511
Para kinkietów w stylu art déco z kulistymi kloszami ze szkła mlecznego;
metal niklowany, szkło mleczne; 38 x 15 x 18 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 700 zł

512
Biurko powojenne Z fornirowanymi dębiną powierzchniami blatu, szafki z trzema szufladkami pod nim oraz czernionymi nogami i oskrzynieniem; 70 x 100,5 x 50,5 cm; nalepka papierow
estymacja: 1 300 - 1 500 zł