15 czerwca 2021

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

15 czerwca 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

10.06 (czwartek): 11:00 - 19:00
11.06 (piątek): 11:00 - 19:00
14.06 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
15.06 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Autor nieokreślony, francuski, XX w.

206
Mewa w locie, lata 20. XX w. brąz patynowany na zielono, marmur; 39 x 50 x 17 cm;
grawerunek na prawej stronie podstawy: Bronze par TIT;

Bruno MERLI

207
Figurka oficera Wielkiej Armii tworzywo?, drewno (podstawa); 30 x 10 x 10 cm;
sygn. na podstawie wyciskiem: B. Merli [Bruno Merli];

Andrzej KRYNICKI (1930-2005)

301
Okno, lata 60. /70. XX w. fotografia; 18 x 13 cm;
na odwrocie odręczny napis autorski (?): A. Krynicki /Warszawa/ Kozietulskiego 44/5 / OKNO.

Franciszek MYSZKOWSKI (1913 - 1971)

302
„Taniec obrzędowy” (finał 1. aktu), Król Edyp Sofoklesa, Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, 1961 scenografia: Jan Kosiński; Gustaw Holoubek jako król Edyp;
fotografia czarno-biała, brom; 18 x 23 cm;

303
Zestaw 10 fotografii prasowych prezentujących obiekty z polskich kolekcji muzealnych
fotografia czarno-biała, brom: wymiary różne;

Edward HARTWIG (1909-2003)

304
Balet Sergiusza Prokofiewa "Kamienny kwiat" Premiera w Teatrze Wielkim w Warszawie, 15. X. 1961 r.
Fotografia czarno-biała bromowa na papierze fotograficznym, 18 x 24 cm.

Janusz BENEDYKTOWICZ (1918-2001) - przypisywany

305
Mahomet - ilustracja do bajki drzeworyt, papier; 31,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie monogramem: "JSzB";

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

306
Kartonowa oprawa teki "Polish Peasants' Costumes” z wizerunkiem Łowiczanki collotypia na papierze; obraz: 31 x 30 cm, całość: 50,5 x 40 cm.
Oryginalna oprawa teki: „Polish Peasants' Costumes.

Richard ANUSZKIEWICZ (1930-2020)

307
Żółty odwrócony,1970 litografia barwna, papier; arkusz: 28 x 42,5 cm;
sygn. i datowany na płycie: p. d.: ANUSZKIEWICZ 1970.

Andrzej KANDZIORA (ur. 1928)

308
Polana, 1985 akwaforta, akwatinta, karton; 8,7 x 12 cm (płyta) na arkuszu 17,2 x 20,5 cm;
sygn., dat. i opisana ołówkiem u dołu: Polana, 33/100, techn. metal.,AKandziora 85

Janina KONDRACKA-OKORNICKA (1927-2008)

309
Pejzaż z białymi drzewami, 1955 akwaforta, papier; 28 x 31 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: JKondracka 1955 (również tytuł ryciny i technika).

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

310
Clown II, lata 50. XX w. monotypia, bibułka; 22 x 16 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: St. Flin; l. d. tytuł.

311
Clown III, lata 50. XX w. monotypia, bibułka; 22 x 16 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: St.Flin; l. d. tytuł.

Andrzej CZECZOT (1933-2012)

312
I stawki mniejsze i wstyd większy... piórko, tusz, papier; 22,5 x 30 cm (w świetle passe-partout).
Pochodzenie: kolekcja prywatna USA (ze zbioru kilkunastu rysunków artysty).

Marek JAROMSKI (ur. 1953)

313
Izabell, 1986 piórko, tusz, papier; 34,7 x 25,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: Xll 86 Izabell - Jaromski;

Jewgienij KARCYGANOW (ur. 1932)

314
Port, 1969 akwarela, gwasz, papier; 61 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: EK - 69;

315
Łodzie gwasz, papier; 61,50 x 56,5 cm;
sygn. p. d.: EK;

Bożena WAHL (ur. 1932)

316
Clown w zieleni pastel, karton; 69 x 50 cm;
sygn. p. d.: BWahl;

Bożena WAHL (ur. 1932)

317
Clown pastel, papier; 69 x 50 cm;
sygn. p. d.: BWahl;

DON SOLO

318
Motyw z Kazimierza, 1989 akwarela, papier; 37 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: Don Solo 89. / KAZIMIERZ;

Grażyna BARTNIK (ur. 1952)

319
Lew, 2009 technika własna (relief), tektura karbowana, farby; 65 x 65 cm;
sygn., dat. i opisany z tyłu: LEW / g. baRTnik / 2009.

U. BENINI

320
Pejzaż olej, płyta HDF; 16 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: U. Benini;

Jerzy ZABŁOCKI (1927-1973)

321
Motyw miejski olej, płótno; 58 x 76 cm;
sygn. p. d.: ZABŁOCKI;

Anatolij Nikiforovich FOMIN (ur. 1925)

322
Zachód słońca olej, karton?; 35 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na odwrocie cyrylicą: A. N. Fomin;

Otto SKULME (1887-1967)

323
Traktor na pochodzie, 1951 olej, tektura; 37 x 26,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: O. Skulme 51;

Teresa STARZEC (ur. 1952)

324
Pejzaż, 1995 olej, płótno naklejone na deskę; 20,3 x 25,2 cm;
sygn. i dat. i opisane na odwrocie: TERESA STARZEC / PEJZAŻ 1995.

Teresa STARZEC (ur. 1952)

325
Ustka, 1989 olej, płótno; 27,5 x 51,5 cm;
sygn. p. d.: T. Starzec;

Teresa STARZEC (ur. 1952)

326
Łódka ugrowa, 1990 olej, płótno; 27 x 50 cm;
sygn. p. d.: Teresa Starzec;

Małgorzata GONSIOR

327
Ucho igielne olej, płótno; 73 x 53,5 cm;
sygn. na odwrocie: GONSIOR MAŁGORZATA - "UCHO IGIELNE";

Jan Jaromir ALEKSIUN (ur. 1940)

328
Kalendarz roku obfitości olej, płótno naklejone na płytę; 89,5 x 52 cm;
sygn. i opisany u dołu: kalendarz roku obfitości (strona trzecia) / J.J.Aleksiun;

Lech JAKUBIAK (1932-2019)

329
Pejzaż mazowiecki olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: Jakubiak;

Giacomo DE MICHELIS

330
Wenecja olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.;

VANCO, XX w.

331
W porcie olej, płótno; 40 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: Vanco;

Andrzej MAJEWSKI

332
Trabant KTI 4512 olej, płótno; 92 x 120 cm;
sygn. l. d.: Majewski;

Malarz nieokreślony

333
Pejzaż górki olej, płótno; 121 x 121 cm;
praca nieoprawiona.

Malarz nieokreślony

334
Wprowadzenie Najświętszej Marii Panny do Świątyni olej, płótno naklejone na tekturę; 40,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
tytuł cyrylicą u góry;

Z. KASPRZAK

335
Martwa natura olej, płótno; 80,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: Z. K.;

NEUNDORF

601
Oficer na białym koniu porcelana, farby naszkliwne, złocenie, sznurek; wys. 37 cm;
sygn. na spodzie: NEUNDORF;

CHODZIEŻ

602
Serwis do kawy z błękitną marmoryzacją porcelana, marmoryzacja opalizująca, złocenia;
w składzie: - dzbanek z pokrywką: wys. 14,5 cm; - cukiernica: wys. 8 cm; - 6 filiżanek: wys. 7,2 cm;

603
Para waz dekoracyjnych porcelana, farby emaliowe, złocenie; wys. 61 cm;
na spodzie znaki;

604
Zdobiona karafka z korkiem porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 15 cm;
Chiny, XlX w.

ĆMIELÓW

605
Karykatura J. Piłsudskiego wg Jerzego Szwajcera ps. Jotes (1892-1967)
Tytuł: Naczelnik Państwa Piłsudski

606
Kubek z wizerunkiem Marszałka Piłsudskiego terakota szkliwiona; 11 x 9,5 x 8 cm;
Polska, 2 ćw. XX w;

CHODZIEŻ

607
Talerz dekoracyjny z antykizującą miniaturą w lustrze porcelana biała, farby naszkliwne, druk, złocenia; 4,3 x 24,5 x 24,5 cm;
sygn. na spodzie;

608
Filiżanka z dekoracją architektoniczną porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana: 4,8 x 9,5 x 7,3 cm;
Niemcy, Tettau (?); przełom XVIII/XIX wieku;

GARDNER

609
Filiżanka ze spodeczkiem oraz łyżeczką porcelana biała, farby naszkliwne, złocenia; filiżanka: 4 x 8,3 x 6,6 cm; spodeczek: 2 x 12 x 12 cm; platerowa łyżeczka wytwórni Br. Henneberg: dług.: 11,5 cm;

GARDNER

610
Filiżanka ze spodeczkiem oraz łyżeczką porcelana biała, kalka; filiżanka: 4,2 x 8,5 x 6,7 cm; spodeczek: 2 x 12 x 12 cm; dług. platerowej łyżeczki wytwórni Br. Henneberg: 11,5 cm;

MIŚNIA, KÖNIGLICHE PORZELLANMANUFAKTUR

611
Talerz serwisowy (miska) porcelana, farby naszkliwne; nitkowe pęknięcie od krawędzi ku lustru (ok. 4 cm),
przetarcia brązowej obwódki krawędzi, drobne skazy masy;