15 czerwca 2021

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

15 czerwca 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

10.06 (czwartek): 11:00 - 19:00
11.06 (piątek): 11:00 - 19:00
14.06 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
15.06 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

660
Piersiówka kanelowana szkło bezbarwne, plater na mosiądzu; wys. 14 cm;
pocz. XX w.

661
Karafka z korkiem szkło bezbarwne szlifowane, wys. 15,5 cm;
Czechy?, koniec XIX w. - pocz. XX w.

662
Wazon seledynowy szkło warstwowe; wys. 31 cm;
Czechy?, 1 poł. XX w.

663
Herbatnica z korkiem szkło bezbarwne, iryzowane; 15,5 x 8 x 8 cm;
koniec XIX w. - pocz. XX w.;

664
Pojemnik na lód szkło bezbarwne z formy; 14,5 x 19 x 14,5 cm;
XX w.

665
Kufelek na przyprawy szkło bezbarwne, kobalt naszkliwny, cyna; wys. 7,2 cm;
Niemcy?, 1 poł. XX w.

BMF

666
Kufelek z napisem "Klaus" na wieku szkło bezbarwne, ceramika, kalka; 8 x 7 x 5 cm;
sygn. na spodzie pokrywy: BMF / N;

667
Taca mosiądz złocony, szkło bezbarwne; 4,7 x 38,5 x 22 cm;
koniec XIX w. - pocz. XX w.

668
Pojemnik na perfumy z rozpylaczem szkło ultramarynowe, mosiądz; wys. 16,5 cm;
na spodzie w masie: LUCKY / TRADE MARK / MADE IN HONG KONG;

Bracia HENNBERG

701
Talerzyk z Oficerskiego Domu Wypoczynkowego "Jurata" należącego do Marynarki Wojennej II RP, lata 30. XX w. plater; 1,5 x 12 x 12 cm;
sygn. na spodzie: B. HENNEBARG / WARSZAWA;

FRAGET

702
Duża łyżka wazowa w stylu art déco plater na mosiądzu; 34 x 9,5 x 9,3 cm;
sygn. na odwrocie uchwytu: FRAGET;

Bracia BUCH (firma czynna 1809-1944, w 1882 fuzja z firmą NORBLIN)

703
Patera ze szklanym wkładem plater cechowany (gwiazdka / WMF II GALW. / WARSZAWA / B.BUCH - w trójkącie), szkło; wys. 9,4 cm, szer. 29 cm, głęb. 23,5 cm.
Warszawa, koniec XIX w.

704
Solniczka i pieprzniczka stary kryształ szlifowany w motywy kwiatowe, plater, macica perłowa; wys. 67 mm;
Europa, XlX/XX w.

705
Łyżeczki w etui 12 szt. plater; dług. 12,5 cm;
oryginalne etui;

FRAGET

706
Pojemnik z przykrywą plater na mosiądzu; 13 x 34,5 x 24 cm;
sygn. na spodzie: FRAGET / w / WARSZAWIE / GALW;

707
Świecznik plater na mosiądzu; 30 x 16 x 12 cm;
XlX w.

708
Kawiornica w kształcie łabędzia plater ma mosiądzu, szkło bezbarwne, lane; wys. 13 cm;
1 poł. XX w.

Złotnik H. J.

709
Para świeczników dociążonych plater na mosiądzu; wys. 18,5 cm;
sygn. na jednej z nóżek (obydwa);

WMF

710
Stojak secesyjny do noży deserowych plater na mosiądzu; 8,5 x 18 x 4,5 cm;
sygn. na boku nogi;

711
Mlecznik plater na mosiądzu; wys. 15,5 cm;
na stopie oznaczenia: C.G.H. G.,..., NS;

712
Cukiernica bez pokrywki plater na mosiądzu, wewnątrz ślady złocenia; wys. 12,2 cm;

713
Patera ozdobna z płaskorzeźbą Diany na łowach mosiądz platerowany; 21,5 x 25 x 25 cm;
Europa Zachodnia, koniec XIX w.

714
Sztućce środka stołu do porcjowania mięs srebro próby 1 cechowane (znak probierni państwowej z głową Minerwy i próbą 1), stal cechowana (PARIS negatywowo);
widelec - dł. 27,5 cm; nóż - dł. 32,2 cm; w

715
Zestaw sztućców - dobierany w składzie:
- 2 widelce do wędlin (rękojeści w srebrze, próba: 800), długość 17 cm; początek XX wieku, Niemcy (?);

716
Sztućce środka stołu do porcjowania mięs srebro próby 1 cechowane (słabo czytelna francuska cecha importowa), stal;
widelec - dł. 26 cm; nóż - dł. 31 cm; waga całkowita 190 g.

LONGINES

717
Zegarek kieszonkowy męski koperta srebrna, kolista, po stronie wewnętrznej kolisty znak firmowy z uskrzydloną klepsydrą i napisem w otoku: E [rnest] F [rancillon] Co LONGINES;

718
Róg do picia okuty niellowanym srebrem srebro pr. 875, niello, róg bawoli; dług: 32 cm;
na okuciach cechy oraz imieninki złotnika (nieczytelne);

719
Szpila do deli srebro niecechowane; dług: 103 mm. waga: 11 g;
Bizancjum, VII-IX w.

Złotnik K. R. (cyrylicą)

720
Dwie srebrne łyżeczki do herbaty srebro pr. 84; długość: 14,5 i 15,3 cm, waga łączna: 56 g;
cechy na odwrocie uchwytów;

721
Paterka kryształ, srebro sterling; 2 x 14,5 cm;
cechy na boku okucia;

722
Szpilka do krawata srebro niecechowane, złocenie, emalia; dług. 5,8 cm; waga 2 g;
Rosja?, XIX/XX w.

NORBLIN

801
Podstawki pod kieliszki na wódkę - 6 szt. biały metal; 1 x 6,7 x 6,7 cm;
sygn. w owalu: NORBLIN i SKA / GALW. / WARSZAWA , BM;

FRAGET

802
Nożyk do papieru z Syrenką biały metal; dług. 15,5 cm.
sygn.: J. Fraget;

NORBLIN

803
Patera art déco, 2 poł. lat 30. XX w. biały metal; 6 x 24 x 20,5 cm;
sygn. na spodzie: Norblin i S-ka / GALW. / WARSZAWA / 2968;

NORBLIN

804
Serwetnik w stylu art déco biały metal; 8 x 15,5 x 3,8 cm;
sygn. na spodzie: NORBLIN I SKA / GALW. / WARSZAWA oraz BM

805
Pojemnik na lód ze szklanym wkładem metal, szkło bezbarwne; wys. 24 cm;
sygn. na spodzie: TRADE MARK / RYPEX / MADE IN U. S. A.;

806
Zegar kominkowy, portykowy w obudowie klasycystycznej drewno czernione, lakier, alabaster, brąz złocony, mosiądz; 41 x 34,5 x 23 cm;
na mosiężnym cyferblacie grawerunek: F. Krantz / w / Warszawie;

Firma SILVOZ

807
Zegar gabinetowy art déco z sarenkami kompozycja metali brązowiona, mosiądz;, marblit, alabaster (?); szkło; wys. 22,5 cm; dł. 54,5 cm; głęb. 12,3 cm.
Francja, Paryż, lata 30. XX w.

808
Waga szalkowa żeliwo, blacha mosiężna (paterki); 14 x 40 x 14,5 cm;
do regulacji;

809
2 florety sportowe żelazo, drewno, metal, farby; dług.: 105 i 107 cm;
jeden floret ma lekko zgięte ostrze na końcu;

Sharro Parago

810
Parasol przeciwsłoneczny z uchwytem w kształcie głowy orła bawełna, drewno, plastyk imitujący kość; dług. 70 cm, średnica po otwarciu 90 cm;
lata 50.

811
Stojak na parasole/laski w formie konwii metalowa blacha, kalka, farby, drewno; wys. (bez uchwytu) 47 cm;
Europa Zachodnia, 1 połowa XX w.

812
Statek pasażerski m/s Prinsesse Margrethe - model metal, farby; 14 x 89 x 12 cm;
brak jednej śrubki, przytrzymującej ponton, brak masztu, odpryski farby;

813
Popiersie Wincentego Witosa (1874-1945) blacha miedziana ręcznie młotkowana; 25 x 28 x 16 cm;
Polska, lata 20.-30. XX w.

814
Żakard z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego wykonany z okazji 10-lecia odzyskania niepodległości 19 x 12,5 cm (w świetle passe-partout); wymiar z ramą: 32 x 25,5 cm;
całość oprawiona w elegancką czeczotową ramę z passe-partout;

815
Żakard bawełniany z przedstawieniami rodziny z dziećmi w pejzażu z miasteczkiem i dyliżansem
225 x 67 cm;

816
Bieżnik art déco haft krzyżykowy wełną na kanwie lnianej z podszewką; 202 x 56 cm;
Austria?, 1. połowa XX w.

817
Modlitewnik turkmeński - Jomud z motywem gul, XIX/XX w., bardzo drobno wiązany; wełna na wełnie; 151 x 109 cm. stare naprawy, brak oryginalnej frędzli.