15 czerwca 2021

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

15 czerwca 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

10.06 (czwartek): 11:00 - 19:00
11.06 (piątek): 11:00 - 19:00
14.06 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
15.06 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Avit SZUBERT (1837-1919)

109
Zofia Wodzicka z Rzyszczewskich (1816-1890) - carte de visite, lata 80. XIX w. fotografia; 11 x 7 cm, naklejona na karton firmowy.

110
Mercedes-Knight - model z lat 1911-1925, Warszawa początek lat 20. XX w. fotografia; 27, 5 x 23, 5 cm;
opisana u dołu.

111
TSL 1863-1913 Patriotyczny plakat upamiętniający 50. rocznicę wybuchu powstania styczniowego, wydany przez TSL [Towarzystwo Szkół Ludowych]

112
Patriotyczna naklejka okienna TSL [Towarzystwo Szkół Ludowych] 1918 litografia trójbarwna, papier; 21,8 x 17 cm;
Kraków 1918

113
Patriotyczny plakat upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wydany przez TSL [Towarzystwo Szkół Ludowych] litografia barwna K. Kranikowski, papier; 20 x 15 cm;
Druk: Art. Lit. K. Kranikowski. Kraków [1911?]

114
Wojsko polskie w 1794 z cyklu: Wojsko polskie po roku 1700 - Seria II, tabl. XIII
wg rysunku Michała STACHOWICZA (1858-1930)

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

115
Kosynierzy, 1917 litografia barwna, papier; arkusz: 23,2 x 20 cm.
sygn. na kamieniu p. d.: Z.R.; l. d.: 1917. / LIT. AKC. TOW. LWÓW.

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

116
Kościół św. Andrzeja w Krakowie - z teki "Kraków", 1926 litografia barwna, papier naklejony na tekturę; 37 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S.F.

Charles Pierre Joseph NORMAND (1765-1840)

117
Somosierra - Combat de Sommo-Sierra peint par Horace Vernet, 1 poł. XIX w. (po 1806). miedzioryt, papier; 34 x 26,5 cm (w świetle passe-partout).
W centralnej części ukazana grupa jeźdźców - polskich oficerów: Wincenty Krasiński (dowódca pułku),

Edme BOVINET (1767-1832) wg Bernard Edouard SWEBACH (1800-1870)

118
Napoleon wizytujący wojska pod Tylżą w 1807; poł. XIX w. akwaforta, miedzioryt, papier; 39 x 57 cm (w świetle oprawy);
praca oprawiona.

119
Lwy, Tygrysy - para grafik akwatinta barwna, papier; 33 x 48 cm (odcisk płyty);
każda praca opisana u dołu;

Artysta nieokreślony, XX w.

120
Grajek, lata 20. - 30. XX w. drzeworyt, papier; 14,5 x 21 cm (obraz), 21,5 x 31 cm (arkusz);
sygn. p. d. (nieczytelna)

Artysta nieokreślony, polski, XX w.

121
Spotkanie na spacerze w roku 1815, pocz. XX w. piórko, tusz, papier; 11 x 9,5 cm (w świetle passe-partout);
praca oprawiona.

Artysta nieokreślony, XIX w.

122
Pejzaż z mostem i portem ołówek, papier; 14 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
Niderlandy, XIX w.;

Ryszard PRAUSS (1902-1955)

123
Bitwa z czasów średniowiecza - szkic, przed 1939 ołówek, papier jasnobrązowy; 8,5 x 12,5 cm (wymiary w świetle oprawy),
sygn. p. d.: R.P. II;

LEWITAS

124
Widok z cerkiewką akwarela, papier; 18 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.;

Malarz nieokreślony, XIX w - według obrazu XV

125
Bitwa akwarela, gwasz, papier naklejony na deskę; 25,5 x 35 cm;

Malarz nieokreślony

126
Kwiaty w wazonie akwarela, papier; 28 x 21 cm w świetle oprawy.

Malarz nieokreślony polski, przed 1939

127
Konie u wodopoju olej, tektura; 27,5 x 37 cm;
na odwrocie pieczątka.

Malarz nieokreślony, XIX w.

128
Święta Anna Samotrzeć olej, płótno; 77 x 63,5 cm;
liczne przetarcia malatury i dziury

Malarz nieokreślony, XX w.

129
Scena w kuchni - w typie malarstwa małych mistrzów holenderskich
olej, płótno; 72 x 52 cm;

Malarz nieokreślony

130
Hedewige Charlotte von Lestiwitz von Tschammer olej, płótno; 67 x 54 cm;
na odwrocie napis: Hedewige Charlotte von Lestiwitz / geborne von Tschammer.

Malarz nieokreślony, XlX w.

131
Odpoczynek Świętej Rodziny podczas ucieczki z Egiptu olej, płótno dublowane; 65 x 91 cm;
nie sygn.

„PODKOWIŃSKI”

132
Spacer bulwarem olej, deska; 22 x 15,5 cm;
napis. p. d.: PODKOWIŃSKI ;

Malarz nieokreślony

133
Portret rodziny Willema van der Helm, architekta miasta Leida, XX w. wg Barenta Fabritiusa (1624-1673)
olej, deska; 41,5 x 37 cm;

Malarz nieokreślony, pocz. XlX w.

134
Postój - w typie malarstwa holenderskiego małych mistrzów olej, deska; 32 x 38,5 cm;
odpryski malatury, pęknięcia deski, ubytki w narożach, uszkodzenie w lewym dolnym rogu.

Malarz polski, ok. 1925

135
Kwiaty w wazonie olej, płótno naklejone na tekturę; 40 x 31,5 cm;
sygn. p. d. słabo czytelnia;

Malarz nieokreślony polski, około. 1945

136
Pejzaż olej, tektura; 16,5 x 23 cm;
sygn. u dołu słabo czytelna.

WOLSKI, XIX w.

137
Powrót z pastwiska olej, płótno; 43 x 55 cm;
sygn. l. d.: Wolski.

Aleksander SOŁTAN (1903-1994)

138
Martwa natura z kwiatami w wazonie olej, tektura; 92 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: ASołtan / 1948 r.

W. S. WHITBY

139
U brzegów południowej Walii olej, płótno; 30,5 x 46 cm;
sygn. l. d.: W.S. Whitby / 81?;

Malarz nieokreślony polski, XX w.

140
Portret Króla Jana III Sobieskiego - kopia olej, płótno; 64 x 50,5 cm;
praca oprawiona.

HANSTEL

141
Spotkanie przy fajce olej, płótno; 45 x 61 cm;
sygn. l. d.: HANSTEL;

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

142
Nad wodą, przed 1939 olej, tektura; 51,8 x 38,5 cm;
na odwrocie ołówkiem "90" i "84 ol."

Leonard PĘKALSKI (1896 - 1944)

143
Pejzaż z przedmieścia, przed 1939 olej, tektura; 22 x 35 cm;
na odwrocie pieczątka: Julian Burof Warszawa Nowy Świat 47; odręcznie: 76 ol.

Malarz nieokreślony

144
Pędzące konie olej, płótno; 60 x 75 cm;
praca oprawiona.

Malarz nieokreślony

145
Kogucia walka olej, płótno; 50,5 x 60 cm;
sygn. p. d. nieczytelna;

G. ERIKS

146
Orka olej, płótno; 51 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: G. ERIKS;

Malarz nieokreślony

147
Atak wilków olej, płótno; 40 x 68,5 cm;
sygn. l. d.;

A. ELLGAALO

148
Rybacy na brzegu olej, płótno; 66 x 97 cm;
sygn. l. d.: A. Ellgaalo;

Malarz nieokreślony, XIX w.

149
Matrona olej, płótno; 93,5 x 70,5 cm;
przed renowacją;

Kurt FILD

150
Powrót z połowu olej, płótno; 71 x 101 cm;
sygn. l. d.: Kurt Fild;

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

151
Pejzaż olej, płyta, 38 x 49,5 cm;
sygn. p. d.; Fr Wójcik ... (?)

Autor nieokreślony

201
Strumień powtórzenie rzeźby Auguste’a Moreau
kompozycja metali patynowana na brąz; wys. 43,5 cm;

Autor nieokreślony

202
Gejsza z wachlarzem i lampą brąz odlewany, cyzelowany, patynowany; wysokość: 34,5 x 13 x 10,5 cm;
sygn. na krawędzi podstawy;

Autor nieokreślony

203
Poeta brąz złocony, marmur; 30,5 x 15 x 15 cm.
Europa Zachodnia, model - XIX w., powtórzenie - XX w.

Autor nieokreślony, pocz. XX w.

204
Popiersie młodej kobiety - Jesień gips malowany; 51 x 33 x 20 cm;

Feliks (Robak) ROBAKOWSKI (1896-1980) - według

205
Popiersie Józefa Piłsudskiego, lata 30. XX w. mosiądz patynowany; 32 x 30 x 1,7 cm;
odlew 4 ćw. XX w.