18 listopada 2020

Aukcja: 18 listopada, godz. 19.30

Zachęcamy do składania ofert poaukcyjnych.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962)

301
Bez tytułu, z cyklu: "Bezsenność", 2017 olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn., dat. oraz opisany na odwrocie: Tamara / Berdowska / 2017 olej / z cyklu "Bezsenność" / bez tytułu.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Włodzimierz Pawlak (ur. 1957)

302
Ikona industrialna, 2014 olej, płótno; 140 x 100 cm;
opis autorski na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / IKONA INDUSTRIALNA / 140 x 100 / 2014
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 36 000 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

303
Pochwała Pompei, 1983 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. dat i opisany l. d.: 1983 / Pochwała / Pompei / K Bereźnicki.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

304
Crescendo, 1966? tempera, ołówek (technika własna), karton, płyta; 87 x 119 cm; sygn. i dat. p. d.: T. Gronowski 66 (? - dwukrotnie, słabo czytelnie); opisane na odwrocie m.in.:
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

305
Zła gwiazda olej, płótno; 128 x 96 cm; na odwrocie napis autorski (?): -T. RUDOWICZ / "ZŁA GWIAZDA", "15"; Obraz eksponowany na wystawie: Teresa Rudowicz, Galeria Starmach,
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

306
Bez tytułu, 1962 olej, sklejka; 22,5 x 52,5 cm;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

307
Maski, 1968 tusz, piórko, tusz lawowany, technika własna, papier; 49,5 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: Ewa Kuryluk (ołówkiem), dat. l. d. 1968 (ołówkiem);
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Tomasz MUSIAŁ (ur. 1974)

308
Orzeł Biały, 2018 akryl, płótno; 200 x 200 cm;
estymacja: 16 000 - 22 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

309
Kawony i czereśnie, 1988 olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Tymon Niesiołowski (1882-1965)

310
Pejzaż z rzeką, 1909 olej, płótno; 36 x 44,5 cm; sygn. p. d.: TN (monogram wiązany, czerwienią); l. d. dedykacja autorska: Na pamiątkę Pani / Lusi (? - słabo czytelnie) Tymon 1917;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Romuald REGUŁA (1894-1981)

311
W Pracowni krawieckiej olej, płótno; 100 x 134 cm;
sygn. p. d.: R Reguła.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

312
Pożegnanie II, 1996 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marian Konarski / XI. 96.;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

313
Życie w czarnych okularach, 1955 gwasz, papier; 37,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski / VIII. 55.;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

314
Ciężar myślenia pastel, tusz, piórko, gwasz, papier; 36,5 x 32,5 cm;
estymacja: 15 000 - 25 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

315
Kompozycja akwarela, ołówek, papier; 21 x 15 cm;
sygn. p. d.: J.N. (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

316
Kraków - kawiarnia, 1968 ołówek, papier; 29 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: EDwurnik 68 (ołówkiem);
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Edward Dwurnik (1943-2018)

317
Łódź, 2002 grafika artystyczna barwna, papier;
34,5 x 44,5 cm (wymiar kompozycji),
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

318
Projekt plakatu dla Teatru Małego do dramatu „Białe małżeństwo” Tadeusza Różewicza, l. 70. XX w. ołówek, tusz lawowany, flamaster, papier; 18 x 40 cm (w świetle passe-partout);
p. d. pieczątka z faksymile podpisu artysty oraz napisem
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

319
Szkice postaci zoomorficznych ołówek, kredka, długopis, papier; 29 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

320
Bez tytułu, lata 80. XX w. ołówek, papier; 21 x 29,8 cm;
p. d. pieczątka z faksymile podpisu artysty oraz napisem w otoku: z rysunków Franciszka Starowieyskiego;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

321
Głowy piórko, tusz, papier jasnobrązowy; 27,5 x 38 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

322
Mefisto, Projekt plakatu dla Teatru Wielkiego w Łodzi, lata 90. XX w. pastel, długopis, papier; 21 x 15 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

323
Projekt plakatu do sztuki Mikołaja Gogola Rewizor dla Teatru im. Osterwy w Lublinie piórko, tusz, kredka, papier; 32 x 22 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Jean COCTEAU (1889-1963)

324
Bez tytułu litografia, papier; 31 x 23,5 cm (wymiar kompozycji), 38,5 x 28,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy;
sygn. p. d.: Jean Cocteau (na matrycy);
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Roman STAŃCZAK (ur. 1969)

325
Trzej tenorzy, 2000 drewno polichromowane; wys. 149 cm;
sygn. u podstawy: S.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

326
Asklepios brąz, podstawa marmurowa; wys. całkowita: 46 cm, wym. rzeźby: 36 x 27 x 7 cm;
sygn. u dołu: Mitoraj;
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 57 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

327
Pancerz (Cuirasse) brąz patynowany, kamienna podstawa; wys. całkowita: 14 cm;
sygn. MITORAJ.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Przemysław LASAK (1958)

328
Samuraj terakota, żeliwo, metal; 228 x 75 x 72 cm.
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

329
Dedal i Ikar, 1965 brąz patynowany, wys. całkowita 73 cm; szer. 64 cm; sygn. u dołu rzeźby: MKonieczny, poniżej numer odlewu: 2/8
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

330
Jan Paweł II brąz patynowany; wymiar rzeźby: wys. 115 cm, szer. 48 cm, gł. 42 cm; wymiary podstawy: 50 x 50 x 20 cm;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

331
Pieta brąz patynowany; wymiary rzeźby: wys. 57 cm, szer. 66 cm; wymiary podstawy: 15 x 64 x 7 cm;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

332
Paw brąz patynowany, wymiary: 150 x 160 cm;
sygn. z tyłu na ogonie: BCHROMY.
estymacja: 28 000 - 38 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

333
Ryba brąz patynowany; 65 x 60 cm;
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Michał Rejner (ur. 1995)

334
On The Meeting; 2019 drewno, rattan; 41 x 38 x 95 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Michał Rejner (ur. 1995)

335
It Was Too Fast, 2020 pasy z samochodów powypadkowych; 160 x 180 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Andrzej Lachowicz (1939 - 2015)

336
Cień, 1969 fotografia czarno-biała, brom, papier, , płyta pilśniowa, 50 x 50 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie; odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Natalia LACH-LACHOWICZ (ur. 1937)

337
Bez tytułu, 1979 fotografia barwna, papier fotograficzny naklejony na płytę pilśniową; 48,7 x 48,8 cm;
sygn. p. d.: Natalia LL;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Ziemowit Kmieć (ur. 1977)

338
Alfabet zmysłów, 2020 olej, płótno; 100 x 150 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / "Alfabet zmysłów" / olej, płótno / 2020.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Danuta URBANOWICZ (ur. 1932)

339
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Wojciech SARNECKI (1948-2011)

340
Martwa natura we wnętrzu, 1986 olej, płótno; 80,5 x 95 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z opisem: AUTOR / WOJCIECH / SARNECKI. / „MARTWA NATURA WE WNĘTRZU / - 1986 ROK
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Antoni HAJDECKI (1927-1991)

341
Kompozycja olej, collage, płótno; 54 x 65 cm;
na odwrocie, na krośnie dwie nalepki w tym jedna z TPSP w Krakowie z maszynowo wypisaną informacją o artyście i obrazie
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Edmund GUNSCH (1941 - 2013)

342
Tors młodzieńca, 2004 technika mieszana, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Gunsch / 04;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Edmund GUNSCH (1941 - 2013)

343
Kompozycja, 1983 olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Gunsch / 83.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Daniel KRYSTA (ur. 1976)

344
KD853, 2007 technika mieszana, płótno; 40 x 60 cm;
sygn., dat. i opisana: DANIEL KRYSTA / tyt:"KD853" / technika miesz. na płótnie / 40 x 60 cm / 2007.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

345
Jurata, 2020 technika mieszana, płótno; 80 x 80 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: MAREK PALUCH / "JURATA" / 2020.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Wiesław KOZUB (ur. 1946)

346
Wspomnienie, 2020 olej, technika własna, płyta pilśniowa; 49 x 52 cm;
sygn. p. d.: WKozub (ryte w malaturze);
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Aleksandra DUDA (ur. 1985)

347
Bez tytułu, 2020 akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A.DUDA / 2020.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

348
Bez tytułu (58), 1989 akryl, płótno; 150 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz’89.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł