Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy102
Kościół
akwarela, papier; 29,5 x 21 cm;
u dołu napis: PIEANLCAMIASTOWILLAKRAKOWSKI.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
1 800 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy103
Dom w Krynicy
akwarela, papier; 20,5 x 15 cm;
u dołu napis: KRYNICAWSIWILLASEŁO;
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
2 300 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Nr katalogowy104
Hucuł z Tatarowa, 1922
akwarela, papier; 32 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: KAROL KOSSAK / TATARÓW 1922.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Nr katalogowy106
Malwy przed chatą
akwarela, papier naklejony na tekturę; 34 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Teod. Grott.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Adam SETKOWICZ (1875-1945)
Nr katalogowy108
Odpoczynek
akwarela, papier; 15,2 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
2 200 zł
Jacob CATS (1741-1799)
Nr katalogowy110
Scena rodzajowa - Zimowe zabawy, 1782
akwarela, ołówek, papier; 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Cats 1782.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Józef RAPACKI (1871-1929)
Nr katalogowy113
Handlarka jabłkami, 1923
pastel, tektura; 56,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JÓZEF RAPACKI 1923.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Mela MUTER (1876-1967)
Nr katalogowy116
Panorama miasta Collioure na południu Francji
akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Muter;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
sygn. p. d.: Muter;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
20 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)
Nr katalogowy118
Powstanie, ok. 1930
gwasz, tempera, papier; 85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
30 000 zł
Józef BRANDT (1841-1915)
Nr katalogowy121
Wyjazd młodego Paska na wojnę, przed którą odbiera błogosławieństwo ojcowskie, 1856
akwarela, papier; 40 x 52 cm (w świetle zaoblonej na narożach oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Oryginalnie / narysował / Józef Brandt / 1856;
estymacja: 75 000 - 95 000 zł
estymacja: 75 000 - 95 000 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Nr katalogowy126
Autoportret
olej, płótno; 46,5 x 37,5 cm;
sygn. p. g.: Rzepiński.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. g.: Rzepiński.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 700 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy128
Pożegnanie - szkic kompozycji
olej, tektura; 27,5 x 25,5 cm.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy129
Hermes - Przewodnik, 1947
olej, tektura; 24,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1947;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
3 000 zł
Marian ZAREMBSKI (1860-1918)
Nr katalogowy131
Motyw z Drzewicy, 1892
olej, płótno; 60 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: M. Zarembski / Drzewica / 1892.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Bencion RABINOWICZ [BENN] (1905-1989)
Nr katalogowy135
Aktorzy teatru - para obrazów
1. Dziewczyna w czerwonej sukience
olej, płótno; 81,5 x 54 cm;
2. Dwie kobiety; olej, płótno; 81 x 54 cm;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
olej, płótno; 81,5 x 54 cm;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Czesław WASILEWSKI (ok.1875-1946/47)
Nr katalogowy138
Po polowaniu
olej, płótno; 76,5 x 124,5 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 20 000 - 27 000 zł
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 20 000 - 27 000 zł
33 000 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Nr katalogowy139
Wyjazd na polowanie
olej, płótno; 55 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Nr katalogowy146
Powrót saniami o zmierzchu
olej, płótno naklejone na tekturę; 48,5 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
5 000 zł