1
Galerja Stanisława Augusta Opracował Tadeusz Mańkowski (1878-1956);
Lwów: Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1932
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Noël BUREAU

2
Marché aux puces, 1930 druk bibliofilski; [Paris] 1930 ?; Marcel Seheur.,
s. 65; 25 x 19,5 cm;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Theodor DURET

3
Edouard Manet Sein Laben Und Seine Kunst Pierwsza edycja książki, wydana w 1910 roku w Berlinie w wydawnictwie
Paula Casiera opisująca życie i twórczość wybitnego francuskiego malarza.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Odilon REDON (1840-1916)

4
Maska - Le Masque druk artystyczny, papier; 31 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. w kompozycji: ODILON REDON;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

5
Sonia, 1929 akwatinta barwna, karton; 57 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana poniżej l. d.: Eprouve d' artiste (ołówkiem);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

HALDANE MACFALL

1001
Historya malarstwa Dzieło zbiorowe z 300 barwnemi tablicami. Pod redakcją Tadeusza Piniego.
T. 1 - 9. Lwów 1912 - 1918.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Ernest ŁUNIŃSKI

1002
Napoleon ilustracje podług obrazów, portretów, rzeźb, rycin, pamiątek itp.
27 x 36 cm, oprawa wydawnicza wg projektu Stanisława Stawiczewskiego
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

J.HOLEWIŃSKI (1848-1917) B.PRUS (1847-1912)

1003
Faraon Z 10 ilustracjami J. Holewińskiego. Warszawa- Kraków-Lublin [1923]
Nakład Gebethnera i Wolffa. 33 x 29 cm, oprawa wydawnicza
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Joseph GROZER (1755-1799)

1004
Odpoczynek - The Peasant's repast - Le repas du Paysant, 1798 wg Henry SINGLETON (1766-1839)
mezzotinta, papier; 55 x 42,3 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Joseph GROZER (1755-1799)

1005
The Supper Or Return From Market, 1798 wg Henry SINGLETON (1766-1839)
mezzotinta, papier; 56 x 42,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Antoine Charles Horace VERNET zw. CARLE (1758-1836) - według

1006
Zabiegi kosmetyczne Greczynki, II poł. XVIII w. Jane DAULLÉ (1703-1763) - rytował
miedzioryt, papier; 33 x 41,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

John Frederick I HERRING (1795-1865) - według

1007
Polowanie na lisa J. R. MACKRELL (XIX w.) - rytował
mezzotinta, akwatinta, papier;
62,5 x 82 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout)
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

101
Pasterka Radziwiłła w Nieświeżu piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier;
24,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

102
Miasteczko akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu: STUNOWAWIESROSYTASEŁOULICA (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

103
Wiosna w Bystrej, 1910 akwarela, jasnobrązowy karton; 54 x 74 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: jFałat / Bystra 1910;
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

104
Portret kobiety w szmaragdowej sukni, 1933 pastel, tektura; 64,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kaz. Pochwalski / Kraków / 1933.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900 ?-1981)

105
Przed polowaniem, 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę;
39,5 x 60 cm (w świetle passepartout);
sygn. i dat. l. d.: MSzczerbiński 1934.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

106
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier; 85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

107
Artysta z modelką, 1934 tusz, piórko, akwarela, papier; 25,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na obrazie p. d. oraz l. d.: Menkes;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

108
Róże, 1933 pastel, papier brązowy; 53,5 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kaz. Pochwalski / 1933.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

109
Pejzaż zimowy gwasz, jasnobrązowy papier naklejony na tekturę;
32,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: jFałat.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena sprzedaży 43 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

110
Anemony w wazonie, 1922 olej, płótno dublowane; 50 x 73 cm;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Maurice BLOND (1899-1974)

111
Martwa natura na krześle, 1962 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. l. g.: M Blond 62;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

112
Martwa natura z kwiatami i porcelanową figurką olej, płótno; 65,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

114
Po pożodze, 1953 olej, płótno; 49 x 55,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1953.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

Józef MĘCINA-KRZESZ (1860-1934)

115
Studium głowy kobiecej olej, tektura; 33,5 x 24 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina Krzesz
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

116
Portret żony, lata 60. XX w. olej, płótno; 86,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

117
W mieście - Paysage avant, 1927 olej, tektura; 45 x 53 cm;
sygn. p. d.: S.E.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

118
Kobieta karmiąca kury, 1933 olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1933 Sichulski.
estymacja: 18 000 - 23 000 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

119
Oczekiwanie olej, płótno; 61,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: K. Librowicz;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

120
Portret Julci, 1924 olej, tektura; 101,5 x 69 cm;
sygn. i dat. l. g.: Jacek Malczewski 1924;
estymacja: 120 000 - 150 000 zł
Cena oferowana 95 000 zł

121
Małe szczęście olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. l. d.: K. Librowcz;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

122
Postacie olej, tektura; 17,5 x 15,2 cm;
sygn. p. g.: Kanelba.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

123
Po polowaniu - Martwa natura myśliwska olej, płótno; 149 x 136 cm;
sygn. i dat. l. d.: FPautsch / FPautsch 1932;
estymacja: 65 000 - 85 000 zł

John BURDEN (1773 - ?)

124
Katedra Notre Dame w Amiens (?), 1829 olej, tektura; 22 x 17,7 cm;
sygn. i dat. l. d.: J.Burden 1829 (?)- przysłonięte ramą;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

125
Epizod z wojen napoleońskich, 1934 olej, tektura; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1934.;
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Aleksander ŚWIESZEWSKI (1839-1895)

126
Panorama Monachium, 1864 olej, papier naklejony na tekturę; 20,5 x 25,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Aleksander Świeszewski / 1864 Monachium (piórem);
estymacja: 25 000 - 32 000 zł

Włodzimierz ŁOŚ (1849-1888)

127
Odpoczynek oficerów olej, płótno; 32,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: Loss.
estymacja: 50 000 - 65 000 zł

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)

128
Drużba - Krakowiak olej, płótno dublowane; 40,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: A. Wierusz-Kowalski.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł
Cena oferowana 85 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

129
Trębacz z koniem, 1934 olej, tektura; 49,5 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1934
estymacja: 29 000 - 38 000 zł
Cena sprzedaży 33 000 zł

Władysław JAHL (1882-1953)

130
Przeprawa Napoleona przez Niemen 1812, 1944 olej, karton; 20 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: Jahl;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jan KONARSKI (1850-1918)

131
Wilki tuż, tuż olej, płótno dublowane; 65 x 80 cm;
sygn. p. d.: JKonarski.
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Maurice BLOND (1899-1974)

132
Martwa natura z talerzem owoców i fajką olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. p. g.: M Blond;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

133
Bukiet kwiatów, 1916 olej, płótno dublowane; 33,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1916 / W. de Terlikowski.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

134
Róże Marechal Niel olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: a.karpiński
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Erno ERB (1878-1943)

135
Piwonie olej, tektura; 50 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)

136
Pejzaż zimowy olej, płótno; 70 x 110 cm;
sygn. l. d.: JGrubiński.
estymacja: 12 500 - 16 500 zł

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)

137
Zawichost - jezioro, 1924 olej, płótno; 51 x 71,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: W.Chorembalski / 1924 / ZAWICHOST;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł