Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

1205
Akt kobiecy brąz, patyna matowa; wys. 36 cm, szer. 13,5 cm;
Polska, odlew 2004 (z oryginalnego modelu 1922).
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

1206
Dziewczyna z mandoliną brąz, odlew patynowany, malowany; cokół marmurowy;
wys. rzeźby 58 cm, szer. ca 27 cm, głęb. 24 cm. Francja, XIX/XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

301
Tadeusz Kantor w pracowni ASP w Krakowie 1968, 1968/2003 fotografia w technice gumy dwuchromianowej, papier Fabriano;
73,5 x 49 cm (odcisk płyty), 80 x 59 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

302
Pracownia malarska Tadeusza Kantora ASP Kraków 1968 (Igor Mitoraj i Małgorzata Varisella), 1968/2003 fotografia w technice gumy dwuchromianowej, papier Fabriano;
73,5 x 49,5 cm (odcisk płyty), 80 x 59 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Bronisław SCHLABS (1920-2009)

303
Fotogram - T2 6/58 fotografia czarno-biała, technika własna, papier; 30 x 40 cm;
na odwrocie napisy autorskie: T2 / 6/58; nakład: nieokreślony.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

304
Cień, 1970 fotografia barwna, papier naklejony na tekturę; 49,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Alach 70;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Andrzej RÓŻYCKI (ur. 1942)

305
Reguły gry, 1976 fotografia czarno-biała, brom, collage, papier fotograficzny naklejony na karton;
zestaw 4 kompozycji o wymiarach: 6,5 x 27 cm, 6,5 x 21 cm, 6,5 x 16 cm, 6,5 x
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Andrzej RÓŻYCKI (ur. 1942)

306
Reguły gry, 1976 fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny naklejony na karton;
26 x 18,5 cm (wymiar dwóch fotografii stanowiących całość kompozycji);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

307
Angst vor Sorge, 1990 fotografia barwna Cibachrome, papier; 80 x 80 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie oprawy: JERZY TRUSZKOWSKI / ANGST VOR SORGE … / 1990 / CIBACHROME / 80 X 80
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Henryk FAJLHAUER (1942-1999)

308
Zestaw 8 miedziorytów miedzioryt, papier; wymiary różne; każda z prac sygnowana
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

309
Miodowy miesiąc, 1975 autocynkografia, papier; 27 x 20,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: "Miodowy miesiąc" autocynkografia 1975 H. Płóci
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

310
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Daniel MRÓZ (1917-1993)

311
Etymologia, 1972 cienkopis, karton; 26 x 37 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Daniel Mróz;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

312
Uścisk miłosny, 1948 ołówek, węgiel, papier; 17,7 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SZ XII-1948; oraz dodatkowo sygnowany monogramem z prawej u dołu wzdłuż prawej krawędzi
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

313
Bez tytułu, 2000 tusz lawowany, pędzel, papier brzoskwiniowy; 28,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: E. Rosenstein (ołówkiem), dat. l. d.: I / 2000 r.(ołówkiem)
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

314
Postać, 1987 tusz lawowany, papier; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: TP / 87.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Andrzej ANDRYCHOWSKI (ur. 1959)

1301
Zestaw 3 fotografii fotografia, papier fotograficzny canon, tusze pigmentowe;
I - 29 x 41,5 cm; sygn. na passe-partout: Andrychowski Andrzej (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Henryk OPAŁKA (ur. 1929)

1302
Hold, 1974 litografia, papier; 44,5 x 63 cm (wymiar arkusza);
32,5 x 56,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Henryk OPAŁKA (ur. 1929)

1303
Odlot ducha, 1994 litografia, papier; 52 x 51,5 cm (wymiar arkusza);
41,5 x 41,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

401
Nimfa i bestia pastel, papier żeberkowy; 45,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: S Ż
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Alicja WAHL (ur. 1932)

402
Akt, 1989 pastel, karton; 39 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: A. WAHL 1989.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

403
Góra obfitości, 2007 gwasz, papier; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Iwan Kulik / 2007.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

404
Kompozycja, lata 60.-70. XX w. technika mieszana, papier naklejony na płytę;
57,5 x 82,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

405
Dekalog XV, 1986 olej, płótno; 100 x 73,5 cm;
sygn. śr. d.: J. Kraupe;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

406
Kompozycja olej, płótno; 194 x 136 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: LECH KUNKA. / ŁÓDŹ.;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Jadwiga MAZIARSKA (1916-2003)

407
Kompozycja olej, płótno; 90 x 67 cm;
sygn., i opisany na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8.
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

Henryk WANIEK (ur. 1942)

408
Joan W - dyptyk 1. Joan W - th the Leg - olej, deska, 45,5 x 42 cm; poniżej napis: JOAN W-Th the LEG;
2. Joan W - th Flowers - olej, deska, poniżej napis: JOAN W-TH FLOWERS.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Henryk ZIEMBICKI - FANTAZOS (ur. 1944)

409
Wyspa czyśćcowa, 1969 olej, płótno; 119,5 x 70 cm;
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Henryk WANIEK (ur. 1942)

410
Self portrait of the dead person olej, płótno; 70 x 50,5 cm;
u dołu napis: Self-Portrait of the dead Person; oraz napisy wokół krawędzi obrazu;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

411
Przypływ olej, płótno; 70 x 182,5 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim napis: ANDRZEJ URBANOWICZ / "PRZYPŁYW";
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Marek SAPETTO (ur. 1939)

412
Rezygnacja, 1972 olej, płótno; 140 x 115 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: ODN 90-9 / tytuł: "Rezygnacja" / format: 140 x 115 / technika: olej / rok: 1972 / autor: Marek Sapetto
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Urszula BROLL-URBANOWICZ (ur. 1930)

413
Kompozycja, 1964 olej, płótno; 100 x 70 cm;
na odwrocie na płótnie napis autorski: URSZULA BROLL URBANOWICZ.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

414
Waga, 1972 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "WAGA" 1972 / 80cm x 60cm.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999)

415
Akt, 1970 olej, płótno; 60 x 60 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: MACIEJEWSKI (flamastrem),
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Paweł TARANCZEWSKI (ur. 1940)

416
Dziewczyna z parasolką olej, płótno; 65 x 45 cm.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

417
Martwa natura z samowarem, 1997 olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 21 000 - 25 000 zł

Stanisław RODZIŃSKI (ur. 1940)

418
Ecce homo, 1992/93 olej, płótno; 92,5 x 65,5 cm;
na odwrocie opis autorski: ST. RODZIŃSKI / ECCE HOMO / 1992/1993.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

419
Jej rok urodzenia, 1993 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: JNarzyński / 93;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Paweł TARANCZEWSKI (ur. 1940)

420
Widok na kościół olej, płótno; 65 x 54 cm.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Stanisław BATRUCH (1935-2015)

421
Turysta, 2004 akryl, płótno; 90 x 110 cm;
sygn. p. d.: St. Batruch;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Jacek MALICKI (ur. 1946)

422
Dwa kwadraty (dwoje), 1984 olej, płótno, 59,5 x 59,5 cm
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

L. Tadeusz SERAFIN (ur. 1953)

423
IV, 2012 akryl, pastel olejny, płótno; płyta; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. śr. d.: LTS / IV/ '2012;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

424
Interwencja - blue scotch technika własna, płyta; taśma (scotch) niebieska; 62 x 54,5 cm;
na odwrocie naklejka z napisem maszynowym: Edward Krasiński / Warszawa / INTERWENCJA
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

1401
Bez tytułu, 2000 akwarela, papier fioletowy; 21 x 29,8 cm;
sygn. p. d.: E. Rosenstein (ołówkiem), dat. l. d.: II/2000 r.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Romana LIPEŻ (1917-2003)

1402
Martwa natura olej, tektura; 45 x 60 cm;
sygn. śr. d. w kompozycji: R. LIPEZ;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Helena TCHÓRZEWSKA (1939-1998)

1403
Relacje końskie, 1993 olej, tektura; 49 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. TCHÓRZEWSKA / 93.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

1404
Kwadrat 25, 2017 technika własna, wydruk cyfrowy, tusze pigmentowe,
płótno, [aparat fotograficzny] canon; 100 x 100 cm;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1405
Caritas, 2017 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: ABAKO '17;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł