Jan MATEJKO (1838-1893)

1
Album Warszawa, 1873-1876, nakład i druk
Salomona Lewentala, 46 x 67 cm, oprawa wtórna.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

2
PISMO ŚWIĘTE Starego i Nowego Testamentu T. 1-2. Warszawa 1896-1890 Michał Glu¨cksberg,
szpalt XXVIII, 846, s. [4], tabl. ryc. 118 (drzeworyty);
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Józef Ignacy KRASZEWSKI, Elwiro ANDRIOLLI

3
Stara baśń Powieść z dziewiątego wieku. Ilustrował E. M. Andriolli.
Wydanie jubileuszowe z portretem autora.
Warszawa 1879, Nakład Gebethnera i Wolffa,
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

William HOGARTH (1697-1764)

4
Zestaw 8 grafik, z cyklu: A Rake’s progress Plansza 1, 1735; miedzioryt, papier; 35 x 40,5 cm (odcisk płyty),
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

5
Zestaw 6 heliograwiur 1. Znak, heliograwiura, papier; 29 x 23 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

1001
XVIII SIECLE lettres sciences et art France 1700-1789 XVIII SIECLE institutions usages et costumes France 1700-1789
Paris, 1878 "Nauka i sztuka" - I cz.nauki przyrodnicze i humanistyczne
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1002
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855) praca zbiorowa, wstęp Jerzy Sienkiewicz,
Warszawa, Auriga, 1959.
estymacja: 700 - 1 000 zł
Cena oferowana 600 zł

Czesław B.JANKOWSKI (1862-1941) A. Mickiewicz

1003
Dziady Lwów [1896]. Nakł. Księg.
H. Altenberga, 37 x 29 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jan Stanisław BYSTROŃ (1892 - 1964)

1004
Komizm Lwów-Warszawa 1939. Książnica-Atlas;
31 x 25 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

1005
Ku Czci Poległych Lotników Księga Pamiątkowa
Warszawa 1933.34 x 25 cm
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964

1006
Bogowie Słowian Kraków 1933, 36 x 29 cm;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Władysław ŁOZIŃSKI (1843-1913)

1007
Życie polskie w dawnych wiekach Wydanie trzecie, ilustrowane, przejrzane i uzupełnione.
We Lwowie 1912 Nakładem Księgarni H.skiego Altenberga;
w Warszawie Księgarnia E. Wende i S-ka.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jakow Iwanowicz LEUZINGER (1855-1914)

1008
Port - Archangielsk, ok. 1882 fotografia czarno-biała, papier; 16 x 22 cm;
p. d.: sucha pieczęć (cyrylicą): ARCHANGIELSK J. LEUZINGER.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

1009
Suszenie ryb - port w Archangielsku, ok. 1882 fotografia czarno-biała, papier
naklejony na tekturę; 16 x 23 cm.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Adam MICKIEWICZ, Elwiro ANDRIOLLI

1010
Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na Litwie. Historya szlachecka z 1811 i 1812 r.;
Lwów [1889]; 37 x 27 cm;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Artur GROTTGER (1837-1867) - według

1011
Zestaw 2 heliograwiur 1. Pochód na Syberię
2. W drodze na Sybir
heliograwiura, papier;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Włodzimierz KONIECZNY (1886-1919)

1012
Autoportret, ok. 1907 akwaforta, papier; 12,5 x 9,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Włodzimierz Konieczny (piórem)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

1013
Zestaw 5 grafik z: Marya. Powieść ukraińska autorstwa Antoniego Malczewskiego 1. Antoni ZALESKI (1824-1888) - ?,
Tak mi lubi…, miedzioryt, papier;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Mieczysław KOŚCIELNIAK (1912-1993)

1014
Orkiestra akwaforta, papier; 13,9 x 9 cm (odcisk płyty),
44,8 x 34,8 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Felicjan Szczęsny KOWARSKI (1890-1948)

1015
Głowa kobiety w turbanie litografia, papier; 17,8 x 15,7 cm (wymiar odbitki),
32,5 x 25 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: FKowarski (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917-1980)

1016
Wygasły piec, 1948 drzeworyt, bibuła; 17,8 x 20,3 cm (wymiar bibuły);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Feliks JABŁCZYŃSKI (1865-1928)

1017
Zestaw 3 grafik z motywami Gdańska 1. Bulwar w Gdańsku, ceratoryt barwny, papier;
2. Kościół NMP w Gdańsku, ceratoryt barwny, papier;
3. Obserwatorium w Gdańsku, ceratoryt barwny, papier
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Włodzimierz KONIECZNY (1886-1916)

1018
Matka, 1909 litografia, papier; 23,3 x 18,6 cm (wymiar odbitki),
23,9 x 19,4 cm (wymiar arkusza);
sygn. na kamieniu p. d.: Włodzimierz Konieczny
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1895-1944)

1019
Polska leży nad morzem drzeworyt, papier; 17,5 x 24,2 cm (wymiar kompozycji);
p. d.: T. Cieślewski jr;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

1020
Zestaw 5 rysunków kredka, ołówek, papier; różne wymiary;
3 prace opisane na odwrocie: JAN CZESŁAW MONIUSZKO
estymacja: 900 - 1 200 zł

Bolesław ZACHAREK (1911-?)

1021
Postacie węgiel, papier brązowy; 28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: B. Zacharek.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Kościół akwarela, papier; 20 x 13,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: 70 zł / RWIYNAWSI MIASTOROSTA;
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

102
Pejzaż z kopcem Kościuszki - kartka ze szkicownika, 1920 ołówek, kredki, papier jasnobrązowy; 19,8 x 26 cm;
p. g. datowanie autorskie: 1 Maj 1920,
niżej dopisane: JMalczewski.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Jankiel ADLER (1895-1949)

103
Akt leżący akwarela, tusz lawowany, pędzel, papier;
34,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jankiel Adler C.A. (faksymile podpisu);
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Henryk EPSTEIN (1892-1944)

104
Łódź na brzegu morza piórko, tusz, akwarela na szkicu ołówkiem,
papier; 43 x 55 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Adam DOBROWOLSKI (1884 - ?)

105
Pejzaż z drzewem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
55 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

106
Studium wiejskiego chłopaka / Akt kobiety - praca dwustronna Studium wiejskiego chłopaka - akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 17,9 x 21,4 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie Akt leżącej kobiety
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Zbigniew TYMOSZEWSKI (1924-1963)

107
Kwiaty w wazonie, lata 40. XX w. akwarela, papier; 26,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zb. Tymoszewski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

108
Zima akwarela na szkicu ołówkiem, papier,
66 x 100 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

Jan Wacław ZAWADOWSKI (1891-1982)

109
Pejzaż prowansalski olej, płótno; 45,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: Zawado.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

110
Pejzaż z Issoire, 1943 olej, karton; 29 x 40,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: Issoire IX. 1943 Z. Cyankiewicz
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

111
Burza nad morzem olej, płótno; 46,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

112
Fontanna w ogrodzie Borghese w Rzymie, 1914 olej, tektura; 32 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
/ VILLA BORGHESE ROMA 1914 r.;
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Mieczysław KORWIN PIOTROWSKI (1869-1930)

113
Jesień olej, tektura; 63,5 x 72 cm;
sygn. l. d.: M.K. Piotrowski.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

114
Zimny poranek, ok. 1915 olej, płótno dublowane; 73,5 x 103 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski;
estymacja: 38 000 - 50 000 zł

Isaac ANTCHER (1899-1992)

115
Martwa natura z owocami, l. 30. XX w. olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. l. d.: Antcher.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

116
Martwa natura z owocami i kwiatami, ok. 1930 olej, płótno dublowane; 60 x 75 cm;
sygn. l. d.: j. hrynkowski
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

117
Pegaz - Portret Rafała Malczewskiego, ok. 1902 olej, sklejka naklejona na tekturę; 61 x 74 cm;
na odwrocie, cztery fragmenty nalepek ze stemplami
estymacja: 180 000 - 230 000 zł

Rajmund KANELBA [KANELBAUM] (1897-1960)

118
Portret olej, tektura; 30 x 24 cm;
sygn. p. g.: Kanelba;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Isaac DOBRINSKY (1891-1973)

119
W atelier malarza, po 1962 olej, płótno; 80 x 80 cm;
opisany na odwrocie, na płótnie
estymacja: 8 500 - 11 500 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

120
Macierzyństwo, 1930 olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb;
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

121
Paryż - Most Passarelle des Artes i katedra Notre Dame, l. 30 XX w. olej, tektura, 31 x 41 cm;
sygn. p. d.: Halicka;
estymacja: 13 500 - 18 000 zł

Marek SZAPIRO (1884-1941)

122
Krzemieniec [Motyw z małego miasteczka], 1936 olej, sklejka; 63,5 x 50,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marek Szapiro-/ Krzemieniec 1936.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł