Julian FAŁAT (1853-1929)

125
Na polowaniu, ok. 1915 olej, tektura; 62,5 x 86 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JFałat
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

126
Brama wjazdowa z księżycem, ok. 1905 olej, płótno; 60 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Kazimierz ZIELENKIEWICZ (1906-1988)

127
Pejzaż z drzewami olej, tektura; 20 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: ZK
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

128
Jastrzębia Góra w południe - Burzliwe morze olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 19... (?) ;
Cena wywoławcza. 16 000 zł

129
Wschód księżyca - Kalwaria, ok. 1906 olej, tektura; 27 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Stanisław FRASIAK (1897-1950)

130
Dance macabre - Koncert kościotrupów olej, płótno; 77,5 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: S. Frasiak
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Celestyn CZYNCIEL (1858-?)

131
Vanitas, 1888 olej, płótno dublowane; 144 x 113 cm;
sygn. dat. i opis l. d.: Celest. Czynciel / Kraków 1888
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

132
Idylla pasterska, 1907 olej, płótno; 94 x 137 cm;
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI 1907
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

133
Trzy dziewczynki przed klatką z ptaszkiem, 1923 olej, płótno dublowane; 100 x 81,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tade Makowski 1923;
Cena wywoławcza. 1 500 000 zł

Simon MONDZAIN (1890-1979)

134
La bateau blanc - W porcie olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: Mondzain
Cena wywoławcza. 32 000 zł
Cena oferowana 24 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

135
Sanie olej, tektura; 30,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Henryk HAYDEN (1883 - 1970)

136
Kobieta w czerwonych pończochach olej, płótno, 73 x 60 cm;
sygn. l. d.: Hayden
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896) - przypisywany

137
Błogosławieństwo matki, 1877 olej, płótno; 211 x 95,5 cm;
napis p. d.: W. Pruszkowski 1877
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Tadeusz PRUSZKOWSKI (1888-1942)

138
Lektura, 1920 olej, płótno dublowane; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Pruszkowski R.P. 1920
Cena wywoławcza. 8 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Jan STYKA (1858-1925)

139
Portret młodej kobiety, ok. 1910 olej, tektura; 44 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Styka
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

140
Dziewczyna z różą olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany];
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

141
Ułan pojący konia, 1933 olej, sklejka; 26 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1933
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Stanisław BAGIEŃSKI (1876-1948)

142
Ułan i dziewczyna, 1939 olej, tektura; 31 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. Bagieński / 1939
Cena wywoławcza. 2 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

143
Sanna, ok. 1945 olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski (po konserwacji)
Cena wywoławcza. 13 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

144
Orka - Odpoczynek, 1913 olej, płótno; 63 x 88 cm;
sygn. p. d.: L Winterowski / 913
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

145
Scena bałkańska, 1905 olej, płótno; 70 x 170 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1905
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

146
Ogrójec, 1935 olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Stanisław GRABOWSKI (1901-1957)

147
Wnętrze olej, płótno; 27 x 41 cm;
sygn. l. d.: Grabowski
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

148
Tabor w lesie olej, deska mahoniowa; 32,5 x 23,5 cm;
na odwrocie nalepka kolekcjonerska
Cena wywoławcza. 27 000 zł

149
Renia czytająca w łóżku olej, tektura; 12,5 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Mieczysław ORACKI-SERWIN (1912-1977)

150
Akt leżący olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: M. Oracki - Serwin
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

151
Portret Feliksa Happe (?) olej, deska, 46 x 62,6 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi:
Hyacinthe Malczewski - Cracovie 1922 Mars
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

152
Zima w Wilnie - Pejzaż z drzewami, 1949 olej, sklejka; 36 x 29 cm;
na odwrociu dedykacja autorska
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Elisabeth ANDRAE (1876-1945)

153
Jesienny dzień olej, płótno; 47,5 x 63,5 cm;
sygn. l. d.: E Andrae
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Leon KAUFMANN KAMIR (1872-1933)

154
Regaty w Treboul (Finiste`re) - para obrazów, 1909 olej, płótno; 46,5 x 55,5 cm (wymiar każdej z prac);
sygn., dat. i opis: Kamir / Treboul
1909 oraz Kamir 1909 / Treboul
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Szymon MULLER (1885-1942)

155
Ogórki olej, tektura; 37,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Szymon Mu¨ller / 1920;
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

156
Róże kremowe, 1974 olej, tektura; 39,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

157
Akt kobiecy w popiersiu,1951 olej, płótno; 24 x 16,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kisling / 1951
Cena wywoławcza. 76 000 zł

Andrzej Jerzy MNISZECH (1823-1905)

158
napis l. d.: 18 AM (monogram wiązany) 88
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Adolf SCHMIDT (1827-1880)

159
Portret młodej damy w czarnej sukni, 1847 olej, płótno dublowane; 111 x 82 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Schmidt / 1847 (po konserwacji)
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Malarz nieokreślony (XVIII w.)

160
Jan Kalkstein i Marianna z Bromirskich Kalsteinowa - para portretów, 1786 olej, płótno; 75 x 62 cm;
na odwrocie nalepki z odręcznym
opisem portretowanych
Cena wywoławcza. 18 000 zł

161
Scena biblijna olej, płótno dublowane;
75 x 100,5 cm
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Józef PITSCHMANN (1758-1834)

162
Portret Teresy z Hrabiów Stadnickich, 1819 olej, płótno częściowo dublowane,
77,5 x 53,7 cm,
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena oferowana 12 500 zł

Malarz nieokreślony włoski (XVII/XVIII w.)

163
Jezus i Samarytanka olej, płótno dublowane;
144,5 x 196,5 cm
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)

1101
Drzewa, 1929 olej, sklejka; 37,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Niżyński M 27?
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)

1102
Jesienne drzewa, 1929 olej, sklejka; 32 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Niżyński M 29
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Ryszard LEDWOS (1926-2007)

1103
Kościół św. Wojciecha w Krakowie olej, płótno; 45,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: R. Ledwos
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

1104
Martwa natura II olej, płótno; 70 ,5 x 85,5 cm;
sygn. p. d.: W. SAWVLAK
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

1105
Przed wiejskim kościołem olej, płótno; 53,5 x 41 cm
Cena wywoławcza. 2 100 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Mieczysław RAKOWSKI (1882-1947)

1106
W wiosennej zieleni olej, tektura;
41,5 x 60 cm;
na odwrocie fragment nalepki z odręcznym napisem
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

1107
Żydowskie dziecko olej, sklejka; 29 x 24 cm;
sygn. p. d.: K. Szewczenko
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena oferowana 750 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

1108
Wierzby mazowieckie olej, płótno; 26,5 x 17 cm;
sygn. l. d.: SKOCZYLAS
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

1109
Goździki w wazonie, 1929 olej, tektura; 27 x 23 cm;
sygn. l. d.: Mieczysław Reyzner / 1929
Cena wywoławcza. 1 800 zł