Stefan KONWIŃSKI (1913 - 1990)

1
Widok na Plac Zamkowy w Warszawie fotografia czarno-biała, papier,
58 x 47,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie ołówkiem
Cena wywoławcza 700 zł

2
Polska w latach wojny światowej; Polska w pierścieniu prób i ognia. Pamiątkowy zbiór fotografji i dokumentów Warszawa 1930-1933.
Cena wywoławcza 900 zł

Jan Matejko

3
Album Królów Polskich Warszawa,
Nakład Karol Miarka, 1910.
Cena wywoławcza 900 zł

4
Album Malarstwa Polskiego Warszawa - Paryż,
Wydawnictwo Michała Arcta, [1913].
Cena wywoławcza 1 900 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Feliks Kopera

5
Dzieje malarstwa w Polsce Kraków 1925-1929.
Cena wywoławcza 2 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

6
Kobieta w sztuce Warszawa, Wydawnictwo
Michała Arcta [1910].
Cena wywoławcza 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Adam Mickiewicz

7
Pan Tadeusz z illustracjami E. M. Andriollego Lwów,
Wydawnictwo Altenberga, [1882].
Cena wywoławcza 1 900 zł
Cena oferowana 1 800 zł

8
Dzieje Powszechne Ilustrowane [16 tomów] pod kierunkiem Ludwika Kubali; Wiedeń,
Nakład Fr. Bondy, [1894-1905].
Cena wywoławcza 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Henri de TOULOUSE-LAUTREC (1864-1901)

9
Kobieta w teatrze litografia, papier; 49 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: monogramem wiązanym (na płycie);
Cena wywoławcza 2 700 zł

Edgar DEGAS (1834-1917)

10
Baletnica litografia, papier; 43 x 30,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Degas (na kamieniu);
Cena wywoławcza 1 600 zł

Francisco J.de GOYA Y LUCIENTES (1746-1828)wg

11
Chłopcy do roboty - Muchachos al avio akwaforta, akwatinta,
miedzioryt, papier; 21,3 x 13,5 cm;
Cena wywoławcza 400 zł

Cornelis (Cercle) CORT (1533-1578)

12
Święty Hieronim Girolamo MUZIANO (1528-1592) - według
miedzioryt, papier naklejony na większy arkusz;
52 x 37,5 cm;
Cena wywoławcza 1 200 zł

Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917)

13
Wyciąganie nowo odlanego dzwonu Zygmunta wobec króla i dworu w roku 1520 Jan MATEJKO (1838-1893) - według
drzeworyt sztorcowy, papier;
27 x 44 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 700 zł

Bronisław Piotr KOPCZYŃSKI (1882-1964)

14
Stara piosenka litografia, papier; 40,5 x 30 cm (odcisk płyty),
44 x 32 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

15
Zestaw 4 rysunków ze szkicownika, ok. 1910 1. Studium aktu, 2. Nosiwoda,
3. Kobieta przy studni
4. Szkice cebrzyków i nóg
Cena wywoławcza 2 000 zł

Artysta nieokreślony (XIX w.)

16
Ziemianin ołówek, papier; 65 x 48,5 cm.
Według przekazu rodzinnego praca Jana Styki,
pierwotnie sygnowana, obecnie podpis niezachowany.
Cena wywoławcza 4 000 zł

Aleksander SOCHACZEWSKI (1843-1923)

17
Głowa starego mężczyzny ołówek, węgiel, papier żeberkowy; 48 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: A. Sochaczewski.
Cena wywoławcza 5 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

18
Pomnik Bartolomea Colleoniego w Wenecji, 1907 ołówek, papier;
19 x 15 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza 1 500 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

19
Przejażdżka saniami, 1880 ołówek, papier; 11 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogram wiązany: JM
Cena wywoławcza 11 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

20
Un ami peintre [Przyjaciel malarz], 1902 ołówek, czarna kredka, papier,
21,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
datowane przez artystę p. d.: 13/ X 02
Cena wywoławcza 2 400 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

21
Comédiens en costumes de Mousquetaires [Aktorzy w kostiumach muszkieterów], 1902 ołówek, czarna kredka, papier; 21,5 x 17 cm;
datowane przez artystę w obrębie kompozycji: 14/ X 02
Cena wywoławcza 2 400 zł

Robert RASCHKA (1847-1908)

101
Widok na Wawel, 1899 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 63,5 x 42 cm;
sygn. opisany i dat. p. d.: .... / .... R. Raschka 1899 (?)
Cena wywoławcza 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

102
W polu, 1949 gwasz, karton; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opis l. d.: St. Paciorek. 949. / Jasień RZ. P.R.
Cena wywoławcza 1 800 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

103
Pieskowa Skała, ok.1925 akwarela, papier; 31,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott/ Piaskowa Skała
Cena wywoławcza 3 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

104
Flisak akwarela, tusz, gwasz, na podrysowaniu
ołówkiem, papier 49 x 33 cm;
sygn. l. d.: F.MW./ Romo 923(?)
Cena wywoławcza 9 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

105
Z wesela krakowskiego gwasz, papier; 33 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza 6 700 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

106
Żydzi w bejt midrasz pastel, papier; 46,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Artur / Markowicz
Cena wywoławcza 6 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

107
W pracowni - Odnowa, 1932 gwasz, karton; 40,5 x 31,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / 1932. XII
Cena wywoławcza 3 200 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

108
Przeprowadzka artystów, 1935 gwasz, karton; 32,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / V.1935
Cena wywoławcza 3 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

109
Modlący się Żydzi w bejt midrasz pastel, karton; 32 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Artur/ Markowicz
Cena wywoławcza 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

110
Zuzanna i starcy, 1953 gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton;
28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 200 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

111
Patrol akwarela, papier, 39 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Leonard Winterowski / Warszawa 1923
Cena wywoławcza 8 000 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

112
Koń ołówek, akwarela, gwasz, tektura;
28 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 300 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

113
Huzar, ok. 1850-55 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
42 x 31 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza 55 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Edward KOKOSZKO (1900-1962)

114
Para pejzaży: 1. Motyw z okolic Żyrardowa
2. Krajobraz z Chmielna
Cena wywoławcza 10 000 zł

Karol KLOPFER (1859-1937)

115
Jesienny pejzaż, ok. 1920 olej, tektura; 33 x 46 cm;
sygn. p. d.: Klopfer
Cena wywoławcza 2 500 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

116
Potok górski zimą, 1911 olej, płótno; 60,5 x 70 cm;
sygn., opis. i dat. p. d.:
Stefan Filipkiewicz / Zakopane 1911 r.
Cena wywoławcza 12 000 zł

Bela Ivanyi GRUNWALD (1867-1940)

117
Pejzaż olej, płótno; 66 x 97 cm;
sygn. p. d.: IvanGrunwald
Cena wywoławcza 6 700 zł

118
Sosny, ok. 1930 olej, tektura; 32 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Paciorek
Cena wywoławcza 3 500 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

119
Pejzaż wiosenny, 1921 olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ / 1921.
Cena wywoławcza 2 300 zł

Anna ŁĄCKA-OFFMAŃSKA (1871-1941)

120
Pejzaż z zachodem słońca, 1906 olej, płótno; 75 x 96 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Offmańska 1906
Cena wywoławcza 4 500 zł

Józef HECHT (1891-1952)

121
Pejzaż letni olej, płótno; 65,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: Joseph Hecht, na odwrocie na
Cena wywoławcza 19 000 zł

Józef GRACZYŃSKI (1866-1939)

122
Wiejski pejzaż z przydrożnym krzyżem, ok. 1910 olej, płótno, 85,5 x 139 cm;
sygn. l. d.: J. Graczyński
Cena wywoławcza 7 500 zł

Henryk PLICH (1904-1986)

123
Góralskie amory, 1933 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Plich 33
Cena wywoławcza 4 800 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

124
Kobiety przy stawie, ok. 1970 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
Cena wywoławcza 9 200 zł

Kazimierz KOPCZYŃSKI (1908-1992)

125
Zagroda w Niegoszowicach olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: K. Kopczyński
Cena wywoławcza 5 600 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

126
Kobieta z Bronowic, ok. 1910 olej, deska parkietowana; 72 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: Włodzimierz Tetmajer (częściowo przetarta)
Cena wywoławcza 50 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

127
Akt olej, płótno, 90,5 x 58, cm;
sygn. p. g.: KASPER* POCHWALSKI
Cena wywoławcza 6 000 zł