718
Dzban chrzcielny srebro cechowane, waga 860 g.
Toruń, złotnik Ernst A. Plengorth, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

719
Lustro srebro próby 84 cechowane,
Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 60. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

720
Szczypce do cukru srebro próby 12 cechowane, waga 53 g.
Warszawa, Jan Maciej Schwartz, ok. 1830
Cena wywoławcza. 2 000 zł

721
Para łyżek stołowych srebro próby 84 cechowane, waga 157 g.
Warszawa, złotnik Karol Malcz, 1867
Cena wywoławcza. 2 000 zł

722
Łopatka do lodów srebro próby 84 cechowane, waga 132 g.
Warszawa, wytwórnia Jana Pogorzelskiego, 1883
Cena wywoławcza. 1 300 zł

723
Widelczyk do cytryn srebro próby 84 cechowane,
Moskwa, wytwórnia Karla Faberge, 1908-1917
Cena wywoławcza. 800 zł

724
Czarka pamiątkowa srebro, waga 42 g.
Rosja?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

725
Dzban na wino eklektyczny srebro próby 800 cechowane, waga ze szkłem 1105 g.
Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

726
Paterka z pałąkiem srebro wewnątrz złocone próby 84 cechowane,
waga 171 g. Moskwa, 1833
Cena wywoławcza. 2 600 zł

727
Para lichtarzy srebro próby 13 cechowane, waga 550 g.
Wiedeń, Herman Ratzersdorfer ?, 1846
Cena wywoławcza. 3 300 zł

728
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 84 sygnowane, waga 632 g.
Warszawa, złotnik Wojciech Birkowski,
sprzedawca Michał Mankielewicz, 1894
Cena wywoławcza. 4 800 zł

729
Taca srebro próby 12 cechowane, waga 891 g.
Warszawa, złotnik Karol Filip Malcz, 1868
Cena wywoławcza. 5 000 zł

730
Cukiernica skrzynkowa srebro wewnątrz złocone próby 84 cechowane,
waga 649 g. Warszawa, wytwórnia sreber
Teodora Wernera, 1899-1904
Cena wywoławcza. 7 000 zł

731
Plakieta srebrna w ramie srebro repusowane; wys. 9,5 cm, szer. 14 cm;
Polska, XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

732
Cukiernica srebro próby 800; nie cechowane, waga 410,20 g.
Genua, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

733
Żardiniera neoklasycystyczna srebro próby 950 cechowane, waga 374 g.
Niemcy , Schwabisch Gmu¨nd,
wytwórnia Wilhelm Binder , k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

734
Komplet do kawy i herbaty srebro próby 950 cechowane, waga 2759 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł
Cena sprzedaży 8 200 zł

735
Dzban do wina srebro cechowane, Brema, Koch und Bergfeld,
k. XIX w., sprzedawca H. Harmendinger.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

801
Naszyjnik z pereł 39 sztuk pereł słodkowodnych i 12 szt brylantów;
złoto białe i żółte pr.0.750
Cena wywoławcza. 3 400 zł

802
Pierścionek złoty złoto 18 ct, masa całkowita 4.900 g
Cena wywoławcza. 4 200 zł

803
Pierścionek z diamentami złoto 14 ct, masa całkowita 2.800 g
Cena wywoławcza. 4 200 zł

804
Pierścionek złoty art deco oprawa kamieni - srebro, złoto,
masa całkowita 2.470 g
Cena wywoławcza. 1 900 zł

805
Naszyjnik złoty złoto pr.0.585, masa całkowita 24.620 g.
wyrób pochodzi z terenu Austro-Węgier.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

806
Pierścionek z brylantem złoto białe i żółte, pr.0.585, masa całkowita 3.960 g
Cena wywoławcza. 8 900 zł

807
Pierścionek złoto pr .0.750, masa całkowita 3.770 g.
Wyrób pochodzi z II poł XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

808
Kolczyki złote z brylantami złoto 14 ct, masa całkowita 9.400 g
Cena wywoławcza. 3 800 zł

809
Komplet biżuterii srebrnej z rubinami składający się z wisiorka, bransoletki oraz kolczyków;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

810
Pierścionek z rubinami złoto 18 ct, masa całkowita 5.880 g
Cena wywoławcza. 4 800 zł

811
Naszyjnik złoto - srebrny złoto pr.0.570, srebro pr. 0.750, 0.925,
masa całkowita 14.910 g.
Wyrób nosi znamiona XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

812
Pierścionek z szafirem złoto pr.0.585, platyna pr.0.950,
masa całkowita 3.700 g
Cena wywoławcza. 6 800 zł

813
Pierścionek z brylantem złoto pr.ok.0.500, oprawa kamieni - srebro,
masa łączna 1.950 g
Cena wywoławcza. 12 000 zł

814
Bransoletka złota złoto pr.0.585, masa całkowita 32.170 g.
Wyrób pochodzi z terenu Austro-Węgier z II poł XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

815
Zegarek naręczny, automatic, SCHAFFHAUSEN złoto 18 K; szkło; skóra;
Szwajcaria, Schaffhausen IWC, lata 60. XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

816
Zegarek kieszonkowy, remontoir, SCHAFFHAUSEN złoto 14 K, metal złocony;
Szwajcaria, Schaffhausen IWC, po 1935.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

817
Para kałamarzy mosiądz, brąz; wys. 19,5 cm, szer. 34 cm, głęb. 17 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

818
Nóż do papieru w formie rapiera Polska, Warszawa, wytwórnia broni białej
Gabriela Borowskiego, lata 20./30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

819
Tłok pieczętny w kształcie Wenus z Milo brąz złocony; pole 1,5 x 1,8 cm, wys. całości 7,6 cm.
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Peter TERESZCZUK (1875-1963)

820
Szkatułka secesyjna brąz; wys. 7,5 cm, szer. 14,6 cm, głęb. 11,4 cm;
sygn.: P. Tereszczuk
Austro-Węgry, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

821
Podstawa patery - etażery na owoce brąz złocony i srebrzony;
wys. 52,5 cm, szer. 25,5 cm, głęb. 24 cm.
Europa Zachodnia, 3. tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

822
Wazon - flet brąz; wys. 80 cm, średnica wylewu 27,3 cm;
podstawa 25 x 23,5 cm.
Austro-Węgry?; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

823
Para wazoników z ptaszkami brąz powlekany laką?, wys. ca 20 cm,
szer. brzuśców ca 10,5 cm.
Japonia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

824
Kieł morsa kieł; dł. 54 cm, szer. 3,6 cm, głęb. 2,3 cm.
Rosja?, XIX / XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

825
Figurka czteroręcznej bogini kość słoniowa; wys. 20,7 cm,
szer. 5,3 cm, głęb. 2,8 cm.
Indie?, Chiny?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena sprzedaży 800 zł

826
Ikona - Zwiastowanie olej, deska z 2 szpongami; 44,5 x 34,5 x 2,7 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

827
Ikona - Św. Mikołaj tempera na desce, dwie szpongi grążone na sztorcach;
31 x 26,3 x 2,8 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

828
Ikona - Matka Boska tronująca - Hodegetria tempera na desce z kowczegiem; 22 x 17 x 2,6 cm.
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

829
Krucyfiks prawosławny, paschalny, dwustronny tempera na desce, złocenia;
wys. 91,5 cm, szer. 71,5 cm, głęb. 2,7 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

830
Ikona - Matka Boska Tychwińska tempera na desce z 2 szpongami; 89 x 68 x 5 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 31 000 zł