Wacław GIBASZEK (ur. 1953)

430
Bez tytułu, ok. 1980 olej, płótno; 59,5 x 72 cm
sygn. na odwrocie: GiBaszek
Cena wywoławcza. 2 600 zł

601
Kubek barokowy - kopia Niemcy?, 1675 - powtórzenie z 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

602
Dzban z czasów rzymskich szkło; wys. 16,5 cm;
2 w. n. e.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

603
Puchar z nakrywą szkło rubinowe, szlifowane, złocone, wys. 38 cm;
Czechy?, Śląsk?, 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 600 zł

604
Misa secesyjna szkło mrożone, trawione, farby naszkliwne - złote,
okucia mosiężne;
Francja, V. S. Lorraine, ok. 1915
Cena wywoławcza. 3 800 zł

605
Wazon szkło warstwowe łososiowo-zielone, wys. 63 cm;
Francja, Nancy, firma Emila Galle, ok. 1910
Cena wywoławcza. 18 000 zł

606
Trzy małpki: trębacz, dudziarz i waltornista - figurki nawiązujące do Małpiej orkiestry Niemcy, Ludwigsburg?, XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

607
Dwie małpki: dyrygent i dobosz - figurki nawiązujące do Małpiej orkiestry Niemcy, Rudolstadt, Ernst Bohne i Synowie?,
XIX/XX w. - pocz. XX w.,
wg modeli miśnieńskich z XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

608
Walczące koguty Katowice, wytwórnia „Steatyt”
Zygmunta Buksowicza?, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

609
Figura niedźwiedzia polarnego Dania, fabryka porcelany J. Bing & F. Grondahl,
model Nielsa Nielsena (1872-1921),
1 ćw. XX w. - okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 2 100 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

610
Kobieta grająca na banjo w stylistyce art deco Czechy, Duchcov (Dux), Manufaktura
Porcelany Royal Dux Bohemia, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

611
Para figurek służących, serwujących napoje i potrawy Niemcy lub Austro-Węgry?,
wytwórnia nieokreślona, XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

612
Zamyślona dama Niemcy, Rudolstadt?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

613
Figurka mędrca (mandaryna?) z dzieckiem Chiny (lub Japonia?), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

614
Lustro z ramą porcelanową - sercem, z kwiatami i puttami Wytwórnia nieustalona - Niemcy (Potschappel?),
XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

615
Para lichtarzy 4-świecowych, trzony z figurkami dziewczyny z papugą i młodzieńca z małpką Niemcy, Drezno?, wyroby w typie porcelany
miśnieńskiej, 2 poł. XIX w.?
Cena wywoławcza. 5 000 zł

616
Zespół naczyń deserowych z dekoracją drobnymi gałązkami kwiatowymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

617
Lampka do buduaru - dama z pieskiem sygn. wyciskiem: MADE/ IN/ ITALY,
odręcznie ryte: C. Mollieri(?).
Włochy, pracownia autorska, XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

618
Półmisek z malinową różą porcelana, farby naszkliwne;
Miśnia, 2 poł. - kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

619
Para lichtarzy 4-świecowych, 3-ramiennych, z plastyczną dekoracją kwiatową Niemcy, Drezno, VEB Sachsische
Porzellanmanufaktur Dresden,
Cena wywoławcza. 2 600 zł

620
Wazon ze szlakami ornamentu rozetowego Francja, Nancy, Joseph Mougin (1876-1961),
pracownia Josepha i Pierre’a Mougin (zał. 1906),
okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

621
Zespół naczyń z dekoracją w typie fajansów z Rouen Francja, Desvrez (Pas-de-Calais), Francois
Charles Fourmentraux - Courquin (1837-1909) i warsztat,
2 poł.-kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

622
Zespół naczyń deserowych z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w. (okres powojenny).
Cena wywoławcza. 3 500 zł

623
Wazon dekoracyjny z dwiema kompozycjami malinowych róż Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
XIX/XX w., wg modelu z 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

624
Trzy naczynia - pojemniki w kształcie kaczek ( pasztetniczki?) Polska, Horodnica, fabryka fajansu i porcelany,
okres A. F. Sussmanna, lata 1880-1917
Cena wywoławcza. 3 000 zł

625
Żardiniera z reliefowymi gałązkami i kompozycjami kwiatowymi fajans delikatny (odlew);
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

626
Półmisek dekoracyjny Kutani, ze smokami ceramika, farby emaliowe i złocenia,
szkliwo z krakelurą;
Japonia, Kutani, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

627
Gerydon z neorenesansową dekoracją groteskową roślinno-zwierzęcą nie sygnowane.
Włochy, XX w. (XIX/XX w.?)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

628
Serwis obiadowy i deserowy z oliwkowymi obwódkami Śląsk, Żary (Sorau), C. & E. Carstens
Porzellanfabrik, lata 1925 - 1944
Cena wywoławcza. 5 500 zł

629
Filiżanka z herbem dwudzielnym Kolumna i Jastrzębiec Polska, Baranówka - manufaktura porcelany, 1829
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

630
Zegar Polski - z herbami Rzeczypospolitej Obojga Narodów Miśnia, model opracowany w 1743 roku dla Augusta III
przez J. J. Kaendlera i J. F. Eberleina (1695-1749),
powtórzenie: 2 poł. XIX w. lub XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 30 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

701
Wieszak do zegarka kieszonkowego tzw. pantofelek, secesyjny plater cechowany; Geislingen,
Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena sprzedaży 800 zł

702
Para bużuarków plater cechowany z numerem modelu,
Warszawa, Fabryka Romana Plewkiewicza,
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

703
12 łyżeczek do kawy plater złocony niecechowany;
Paryż, Firma Christofle (sprzedawca), 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

704
Buliera z podgrzewaczem art deco Słowacja, Dolne Hamre (obecnie Hondruša-Hamre),
Fabrika Sandrik (czynna 1895-1939), lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

705
Paterka plater cechowany; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Srebrnych i Platerowanych Józef Fraget, 1896-1915
Cena wywoławcza. 2 600 zł

706
Taca plater cechowany; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Cena wywoławcza. 1 800 zł

707
Buliera na podstawie z podgrzewaczem plater cechowany; Austria, Barndorf,
Metallwarenfabrik Artur Krupp, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

708
Lustro stop cynowy srebrzony cechowany; Warszawa,
Fabryka Wyrobów Metalowych Roman
Plewkiewicz i Co, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

709
Para lichtarzy plater cechowany ; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Srebrnych i Platerowanych J. Fraget, 1915-1939
Cena wywoławcza. 2 300 zł

710
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu (115 sztuk) w kantynie srebro próby 800 cechowane; Włochy, Allesandria,
firma A.Cesa S.C. (czynna 1935-1971), lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 24 000 zł

711
Mlecznik srebro próby 925 cechowane;
Londyn, złotniczka Hester Bateman, 1789,
dekoracja z ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

712
Para solniczek z łyżeczkami w etui srebro próby 950 cechowane;
Paryż, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

713
Kubek srebro próby 950 cechowane;
Nancy, złotnik GJ, 1809-1819
Cena wywoławcza. 2 600 zł

714
Żardiniera srebro próby 950 cechowane, waga 1327 g.
Paryż, wykonawca J.R., koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

715
Konfitiera empirowa srebro próby 950 cechowane, waga 1142 g.
Paryż, złotnik Sixte Simon Rion, 1809-1819
Cena wywoławcza. 13 000 zł

716
Widelce i noże do przystawek dla 6 osób Brema, Koch & Bergfeld, k. XIX w.;
firma sprzedająca Johann Wagner & Sohn:
ostrza noży - Solingen, J. A.Henckels
Cena wywoławcza. 3 400 zł

717
Komplet sztućców do przystawek na 12 osób (36 sztuk) srebro złocone próby 3 cechowane, waga 2124 g.
Wiedeń, wytwórnia sreber J. C. Klinkoscha, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 13 500 zł