811
Odznaki - wójta i sołtysa II Rzeczpospolitej Warszawa, firma Braci Łopieńskich, po 1919.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

812
Laska z kościaną rączką drewno czernione, toczone, kość, stal;
dł. 91,5 cm, szer. z rączką 10,3 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

813
Medalion z wizerunkiem Józefa Ignacego Kraszewskiego żeliwo, odlew; średnica 43,3 cm; głęb. ca 2,5 cm.
Polska, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

814
Krucyfiks drewno, kość; wys. 38 cm, szer. 19 cm, głęb. 3,8 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

815
Zegarek kieszonkowy, w futerale, z kluczykiem Anglia, Londyn, zegarmistrz Eardley Norton,
czynny 1760 - 1794, od 1770 członek
Clockmakers’ Company.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

816
Zegarek zdobiony emalią mosiądz, emalia, szkło, kamienie syntetyczne;
wys. 14 cm, szer. 11,5 cm, głęb. 5,3 cm.
Francja?; 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

817
Pantera - rzeźba gabinetowa art deco marmur, onyks, stop metali srebrzony;
wys. 16 cm, podstawa 35,5 x 11,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

818
Szkatułka na cygara, z kluczykiem drewno - czeczotka orzechowa, mahoń;
mosiądz, macica perłowa,
Anglia ?; 4 ćw. XIX w
Cena wywoławcza. 2 200 zł

819
Lampa secesyjna, elektryczna, salonowa brąz, ceramika; wys. całkowita z oprawką 82 cm.
Europa Środkowa, Austro-Węgry? pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

820
Lampa naftowa onyks, brąz złocony, emalia komórkowa,
mosiądz, szkło barwione, trawione;
Niemcy, Lipsk, wytwórnia Hugo Schneider; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

821
Ołtarzyk domowy - „Święta Rodzina”, z pozytywką drewno, gipsatura, szkło, porcelana, tkanina
jedwabna, malowidła;
Niemcy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł
Cena oferowana 2 500 zł

822
Ikona - „Deesis” tempera na desce z 1 szpongą; 18 x 37,5 x 4,2 cm.
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

823
Ikona - „Matka Boska Kazańska” tempera na desce, z pustymi wyżłobieniami
po 2 szpongach; 31 x 26,5 x 3,3 cm.
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 4 300 zł

824
Ikona - „Pokłon Trzech Króli”, w koralikowej sukience tempera na desce z kowczegiem, z 2 szpongami;
26 x 23 x 2,5 cm.
Rosja, XVIII/XIX w.; koszulka ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

825
Ikona - „Narodziny Marii” tempera na 2 deskach spojonych czterema
motylkowymi łączynami; 92 x 58 x 4 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

826
Ikona - „Archanioł Michał” jako Jeździec Apokalipsy tempera na desce, z dwiema szpongami wpuszczanymi;
31 x 26,5 x 2,5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

827
Zegar kominkowy z postacią kobiecą i chłopcem marmur szary, żyłkowany, brąz złocony
i patynowany; mosiądz, szkło;
Francja, firma Braci Japy, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

828
Zegar kominkowy, drewniany konstrukcja sosnowa, okleiny mahoniowe, drewno
czernione, złocone; brąz złocony, mosiądz, alabaster,
szkło; Austro-Węgry?; 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

829
Posążek medytującego Buddy brąz złocony, czerwona laka, szkiełka;
wys. 33,2 cm, szer. 21,4 cm, głęb. 12,2 cm.
Daleki Wschód, Tajlandia?; 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

830
Kadzielnica chińska brąz, odlew patynowany;
wys. 33,5 cm, szer. 30 cm, głęb. 20 cm.
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

831
Szabla polska oficera Gwardii Narodowej tzw. „kościuszkówka”, w pochwie;
Polska, k. XVIII.
Cena wywoławcza. 16 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

832
Kobierzec modlitewny jedwab; 153 x 92 cm.
Iran?; 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

833
Gobelin ze sceną antyczną wełna, jedwab; podszycie płócienne; 240,5 x 100 cm.
Bruksela, 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 50 000 zł

834
Amulet z przedstawieniem Buddy terakota; ok. 2,5 cm.
Syjam (obecnie Tajlandia), ok. XVIII w.
Cena wywoławcza. 800 zł

835
Amulet z przedstawieniem Buddy terakota; ok. 3,5 cm.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

836
Posążek Buddy stop miedzi, brązu, polichromia; ok 8 cm.
Tybet, ok. 1850.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

837
Tangka z Manjushri tempera, płótno; ok. 54 x 70 cm.
Tybet, ok. 1810-1820.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

838
Zielona Tara brąz; ok. 34 cm.
Tybet, ok. 1760-1780.
Cena wywoławcza. 39 000 zł

839
Posążek Buddy brąz; ok. 12 cm.
Tajlandia, ok. XVIII w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

840
Lampa podłogowa, salonowa, elektryczna, 2-świecowa drewno barwione, rzeźbione; wys. 179 cm;
Niemcy?; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

841
Żyrandol elektryczny, secesyjny brąz złocony, szkło barwione w masie, warstwowe;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

842
Żyrandol art deco, elektryczny, 10-świecowy metal matowiony i oksydowany; niklowany;
szkło prasowane, matowane; wys. ca 125 cm,
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

843
Lampa podłogowa, salonowa, elektryczna, trójświecowa brąz, ceramika; wys. 184 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

844
Wilki do kominka brąz, odlew polerowany; żelazo;
wys. 42 cm, szer. 27 cm, głęb. 47 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

845
Wilki do kominka brąz (ze śladami złocenia); żelazo;
Europa Zachodnia, Francja?; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

846
Szafka wisząca secesyjna dębina; 80 x 56 x 19 cm.
Europa Środkowa, ok. 1900.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

847
Parawan drewno drzewa iglastego, aromatycznego (cedr?);
102 x 102 x 2,5 cm (skrzydło 102 x 34 cm).
Kraje Arabskie, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

848
Wilki do kominka, z ekranem wachlarzowym brąz, żelazo;
Europa Zachodnia, Francja?; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

849
Para postumentów stylowych konstrukcja - sosna, okleina - orzech;
125 x 36 x 36 cm.
Europa Środkowa, Polska, 1920/30.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

901
Żardiniera klasycystyczna mahoń; 74 x 71,8 x 37,5 cm.
Europa Środkowa, Polska (?), 1920/30.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

902
Stolik pomocniczy klasycystyczny konstrukcja - świerk, okleina - brzoza barwiona
na mahoń (?); 75,8 x 81 x 51,5 cm.
Europa Środkowa, Polska, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

903
Stolik pomocniczy klasycystyczny konstrukcja - dębina, okleina - mahoń, intarsje - jesion;
72 x śr. 36,5 cm.
Europa Środkowa, Polska, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

904
Stół art deco konstrukcja - mahoń; palisander, okleina - palisander;
Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

905
Szafka kątowa w stylu biedermeier konstrukcja - sosna, okleina - mahoń;
148,8 x 87 x 60,3 cm.
Polska, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

906
Komoda neorokokowa konstrukcja - mahoń, okleina - mahoń, orzech;
83 x 95,5 x 38,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

907
Stół neorokokowy konstrukcja - mahoń, okleina - mahoń, palisander,
czeczota; 79,5 x 82,5 x 82,5 cm.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

908
Stolik - etażerka secesyjna konstrukcja - mahoń, orzech, okleina - mahoń,
palisander, brzoza, jesion, tulipanowiec;
Francja, Nancy, manufaktura Emile’a Galle, ok. 1890.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

909
Stół w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - sosna, orzech, okleina - czeczota
orzechowa, orzech;
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena oferowana 2 800 zł