Roman MODZELEWSKI (1912-1997)

406
Ostatnia decyzja, 1986 technika własna, płótno;
34,5 x 46 cm, 55 x 65 cm (wymiar w ramie autorskiej);
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

407
Cerkiew, 1995 olej, płótno; 46 x 33 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1995
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Grzegorz MORYCIŃSKI (ur. 1936)

408
Widok z okna olej, płótno; 90,5 x 65 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: MORYCIŃSKI
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

409
Akt siedzący, 1958 olej, płótno, 64,5 x 50 cm;
na odwrocie napis: JERZY NOWOSIELSKI 1958
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

410
Obraz XCII, 1960 olej, płótno; 132 x 97 cm;
sygn. p. d.: Gierowski;
Cena wywoławcza. 260 000 zł

Witold FRYDRYCH (1916-1970)

411
Abstrakcja, 1961 olej, płótno; 96,5 x 64 cm;
sygn. l. g.: Wit. Frydrych 61
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jan Grzegorz ISSAIEFF (ur. 1953)

412
A.R.C.H.E, 2014 olej, płótno;
120 x 100 cm;
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Adam HANCZAKOWSKI (ur. 1971)

413
Constellatio, 2013 olej, płatki złota, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: Adam Hanczk.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Henryk CHYLIŃSKI (ur. 1936)

414
Spotkanie II, 2014 akryl, płótno; 89 x 129 cm;
sygn. i dat. p.d.: CHYL ' 14
Cena wywoławcza. 30 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

415
Bez tytułu (11), 2010 akryl, płótno;
30 x 30 cm;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Agata KLECZKOWSKA (ur. 1987)

416
Królik, 2011 akryl, płótno;
70 x 70 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Agata KLECZKOWSKA (ur. 1987)

417
Lis, 2011 akryl, płótno;
65 x 81 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

418
Bez tytułu (10), 2010 akryl, płótno;
30 x 30 cm;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Zdzisław Otello HORODECKI (ur. 1948)

419
Tu gdzieś zgubiłem nadzieję, 2005 akryl, płótno;
120 x 150 cm;
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

420
Miało być tak dobrze, a jest jak zwykle, 2005 akryl, płótno;
95,5 x 120 cm;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Andrzej TOMASZEWSKI (ur. 1966)

421
Bez tytułu nr 567, 2014 akryl, płyta;
82 x 60 cm;
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Mariusz KUŁAKOWSKI (ur. 1961)

422
Tytuł nr I …, z cyklu: Tytuł do uzgodnienia, 2008 olej, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. na lewej krawędzi u dołu: Kułakowski
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

501
Bez tytułu technika własna, blacha;
97 x 73 cm;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

502
Przestrzeń IX, 1977 akryl, aluminium, werniks,
70 x 100 cm;
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

503
Bez tytułu, 1963 technika własna (gips patynowany na czarno), płyta;
wymiar obiektu: 210,5 x 11,5 x 6 cm (zwieńczenie półokrągłe),
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Andrzej DĄBROWSKI, (ur. 1946)

504
Don Kichot - nagroda filmowa Polskiej Federacji DKF żelazo, technika własna;
wys. 58,5 cm;
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

505
Tors brąz, wys. 11,5 cm;
wys.14,5 cm (z kamienną podstawą);
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Artysta nieokreślony, polski, XX

506
Akt klęczący brąz patynowany, podstawa granitowa (?);
wys.: 13 cm (wymiar rzeźby), wys.: 27 cm (całość)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

601
Wazonik szkło matowione, farby naszkliwne wys. 9 cm;
Polska ?, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

602
Kielich szkło rubinowe ręcznie dekorowane, złocenie,
wys. 21 cm;
Czechy?, Śląsk?, 1. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

603
Dzban ze szklanym wkładem na lód szkło bezbarwne, listra miodowa, okucie, nakrywa
i uchwyt platerowe; wys. 30,5 cm;
Niemcy?, ok. 1920.
Cena wywoławcza. 700 zł

604
Wazonik szkło barwione w masie, wielowarstwowe,
żółtawo zielonkawe, 11,5 x 17 x 8 cm;
Francja, firma Emile’a Galle, XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

605
Wazon z przedstawieniem tańczących kobiet szkło z formy, przezroczyste, warstwa zewnętrzna
matowiona; wys. 32 cm; Francja?, nieokreślona
wytwórnia - w typie szkieł R. Lalique’a, ok. 1930.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

606
Tańcząca dama z różą w dłoni porcelana, czerń naszkliwnie; wys. 20,5 cm;
Niemcy, Ludwigsburg (lub naśladownictwo ?), XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

607
Kobieta z wachlarzem (kokietka) Niemcy, Wallendorf, VEB Wallendorfer
Porzellanfabrik (zał. 1764), XX w. - po 1960 r.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

608
Młodzieniec z koszem jabłek (ogrodnik - alegoria jesieni?) porcelana, farby naszkliwne;
wys. 23,5 cm wys. 23,5 cm;
Niemcy, manufaktura w Hochst, XIX - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

609
Pierrot i Pierette Czechy, Duchcov [niem. Dux], Maufaktura Porcelany
Royal Dux Bohemia AG, 2 - 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

610
Słoń Czechy, Duchcov [niem. Dux], Maufaktura Porcelany
Royal Dux Bohemia AG, po 1947 (przed 1999).
Cena wywoławcza. 3 800 zł

611
Pantofel porcelanowy (naczynie na szpilki?) porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 3,5 cm, 10 x 4,5 cm;
Miśnia, XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

612
Miseczka z dekoracją roślinną Nieborów, manufaktura majoliki księcia
Michała Radziwiłła, lata 80. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

613
Tabakierka z miniaturą rodzajową i dekoracją kwiatową Niemcy, manufaktura książęca w Hochst,
2 poł. XVIII w. (?)
Cena wywoławcza. 3 500 zł

614
Waza serwisowa z pokrywą, z miniaturami a’la Watteau Miśnia, okres Marcoliniego, 1774-1814.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

615
Talerz głęboki z dekoracją kwiatową i reliefem w typie Neubrandenstein Niemcy, Turyngia, Volkstedt - Aelteste Volkstedter
Porzellanmanufaktur, okres Christiana Nonne,
1767-1797.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Olga NIEWSKA (1898-1943)

616
Japończyk - Mnich tybetański - Uśmiech - proj. 1921, okres międzywojenny fajans delikatny (z drobnymi skazami), szkliwo
przejrzyste, odlew; wys. 28,5 cm;
nie sygnowany;
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

617
Grupa alegoryczna: nimfa przy zdroju i muzykujące putta biskwit porcelany; wys. 31,5 cm;
sygn. od spodu wyciskami: 44 3 S
Niemcy - Turyngia?, kon. XIX w. - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

618
Sześć filiżanek ze spodkami i dzbanuszek, z dekoracją szlakiem bławatków Wiedeń, lata 20. XIX w. i 1795 rok (dzbanek).
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1965)

619
Waza z korowodem grających puttów-satyrów z kozłami - model ok. 1903 Realizacja: Skawińskie Zakłady Materiałów
Ogniotrwałych w Skawinie - Dział Fajansów
(zał. 1917), lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

620
Para osłonek na doniczki (ca^che-pot) fajans delikatny, druk barwny podmalowany ręcznie,
szkliwo ołowiowe, złocenia;
nieustalona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

621
Dwa talerze i miska z serwisu Ludwika Filipa, z arabeską i dziką zwierzyną Francja, Sevres, lata 60. i 70.XIX w.
(1875-76 i 1868 r.)
Cena wywoławcza. 3 500 zł

622
Wazon z dekoracją gałązkami chryzantem w naczyniach porcelana, szkliwo lekko seledynowe,
farby naszkliwne - emaliowe; wys. 42 cm.
Chiny lub Japonia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

623
Talerz z kloszem na ser, z dekoracją kwiatową Nieustalona wytwórnia europejska
(Niemcy lub Czechy?), 1 ćw. XX w.?
Cena wywoławcza. 700 zł

624
Dekoracyjny wazon huculski glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne;
szkliwo ołowiowe; wys. 74 cm; nie sygnowany.
Pokucie, 1 - 2 ćw. XX w. ?
Cena wywoławcza. 6 500 zł

701
Kabaret trójdzielny do przystawek szkło; plater nie cechowany;
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł