DOM AUKCYJNYWarszawa • Kraków

 

Nr katalogowy
702
Półmisek owalny plater cechowany;
Francja, firma Christofle (czynna od 1830), 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

 

Nr katalogowy
703
Para lichtarzy mosiądz pierwotnie srebrzony cechowany;
Warszawa, Norblin i Ska, 1915-1940.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

 

Nr katalogowy
704
Etażera do owoców, trójelementowa plater na mosiądzu i cynie, szkło;
Niemcy, Geislingen, Wűrttembergische
Metallwarenfabrik; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

 

Nr katalogowy
705
Cukiernica secesyjna plater cechowany; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Srebrnych i Platerowanych J. Fraget, 1896-1915.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

 

Nr katalogowy
706
Waza z nakrywą na tacy Niemcy, Geislingen, Wu¨rttembergische
Metallwarenfabrik, ok. 1941 (waza);
Warszawa, J.Fraget, lata 30. XX w. (taca).
Cena wywoławcza. 5 000 zł

 

Nr katalogowy
707
Para świeczników dwuświecowych neoklasycystycznych plater nie cechowany;
Niemcy ?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

 

Nr katalogowy
708
Kawiornica Anglia, 1 poł. XX w. (kawiornica);
Nowy Jork, firma Frank M. Whiting & Co (1866-1926),
1 ćw. XX w. (talerzyk)
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

 

Nr katalogowy
709
Buliera na stelażu plater cechowany (orzeł, Wm ROGERS, gwiazda);
USA, William Rogers & Co, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

 

Nr katalogowy
710
Taca ośmioboczna, dwuuszna plater cechowany, drewno, iworyna;
wys. 3,4 cm, szer. 15,4 cm, głęb. 32,5 cm.
Francja, lata 20.- 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

 

Nr katalogowy
711
Misa dekoracyjna srebro próby 800 cechowane;
Włochy, Allesandria, Gianni Pietrasanta & Co
(czynny 1941-1971), 1941-1944.
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena oferowana 1 200 zł

 

Nr katalogowy
712
Świecznik plater cechowany;
Warszawa, Roman Plewkiewicz & Co, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

 

Nr katalogowy
713
Lichtarzyk srebro cechowane; waga 273 g.
Warszawa, Szymon Stanecki, ok. 1800.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

 

Nr katalogowy
714
Tabakierka srebro cechowane; waga 73 g.
Niemcy, Hanau?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

 

Nr katalogowy
715
Szczypce do szparagów srebro próby 84 cechowane; waga 153 g.
Moskwa, firma Chlebnikowa (czynna 1867-1918?),
1888.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

 

Nr katalogowy
716
Tabakierka srebro cechowane; waga 111 g.
Niemcy, Wertheim, XVIII w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

 

Nr katalogowy
717
Pudełeczko toaletowe srebro cechowane; waga 249 g.
Niemcy, Hanau, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

 

Nr katalogowy
718
Objaśniacz do świec na tacce srebro cechowane, waga 214 g.
Polska, 1 ćw. XIX w.; tacka - Poznań, złotnik
Johan Christian Blau, ok. 1820.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

 

Nr katalogowy
719
Cukiernica - wazka srebro próby 84 cechowane; waga 274 g.
Petersburg, Nikołaj Nikitin (czynny 1845-1874), 1867.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

 

Nr katalogowy
720
Zestaw 12 łyżeczek srebro próby 84 cechowane; waga 300 g.
Moskwa, 1908-1917.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

 

Nr katalogowy
721
Komplet sztućców na 12 osób w kantynie (108 sztuk) srebro próby 3 cechowane, waga bez noży 2672 g.
Kraków, 1921-1939
Cena wywoławcza. 27 000 zł

 

Nr katalogowy
722
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 84 cechowane; waga 691 g.
Warszawa, firma Antoniego Riedla, 1892.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

 

Nr katalogowy
723
Cukiernica z nakrywką srebro próby 12 cechowane, waga 388 g
Niemcy, 4 ćw. XIX w. (przed 1888).
Cena wywoławcza. 3 000 zł

 

Nr katalogowy
724
Sosjerka srebro próby 84 cechowane, waga 354 g.
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych J. Fraget, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

 

Nr katalogowy
725
Zestaw sztućców w etui srebro próby 800; waga bez noży i sztućców
środka stołu 2401 g. Berlin, wytwórnia sreber
Korner und Proll, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 5 600 zł

 

Nr katalogowy
726
Komplet sztućców na 12 osób (72 sztuki) srebro cechowane, waga bez noży 1375 g.
Niemcy, Phorzheim, Lutz & Weiss, 1 ćw. XX w.,
łyżki - Heilbronn, Bruckmann und Sohne;
Cena wywoławcza. 9 500 zł

 

Nr katalogowy
727
Kosz ażurowy z pałąkiem srebro próby 12 cechowane; waga 994 g.
Warszawa, Jan Maciej Schwartz (1772-1828),
ok. 1800
Cena wywoławcza. 12 000 zł

 

Nr katalogowy
728
Kubek srebro złocone (pozłocony powtórnie) cechowane;
waga - 380g. Goerlitz, ok. 1760
Cena wywoławcza. 10 000 zł

 

Nr katalogowy
729
Garnitur do kawy i herbaty srebro próby 1 cechowane, waga 1553 g.
Paryż, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 4 900 zł

 

Nr katalogowy
730
Cukiernica z nakrywą srebro próby 84 cechowane; waga 392 g.
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych Bracia Hempel, ok. 1913
Cena wywoławcza. 4 500 zł

 

Nr katalogowy
731
Dzbanuszek srebro próby 12 cechowane; waga 332 g.
Warszawa, Marcin Holke (czynny ok. 1765 -1792),
lata 70. - 80. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

 

Nr katalogowy
732
Para świeczników srebro próby 84 cechowane, waga 466 g.
Warszawa, firma z Jana Pogorzelskiego, 1874.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

 

Nr katalogowy
733
Paterka z pałąkiem srebro próby 12 cechowane, waga 796 g.
Warszawa, złotnik Jan Maciej Schwartz (1772-1828);
lata 20. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

 

Nr katalogowy
734
Sitko do herbaty srebro próby 12 cechowane, waga 67 g.
Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 30.- 40. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

 

Nr katalogowy
735
Papierośnica srebro próby 84 cechowane, waga 308 g.
Moskwa, złotnik Aleksandr Kriwowiczew
(czynny 1899-1908?), 1908.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

 

Nr katalogowy
736
Cukiernica z nakrywką srebro cechowane ( 800, półksiężyc, korona);
waga 566 g. Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

 

Nr katalogowy
737
Komplet sztućców deserowych na 6 osób srebro złocone próby 12 cechowane; porcelana
niecechowana. Warszawa, złotnik Karol Malcz,
2 ćw. XIX w.; trzonki - Miśnia, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 60 000 zł

 

Nr katalogowy
738
Popielniczka do cygar srebro próby 12 cechowane, waga 59 g.
Warszawa, Karol Malcz, lata 40. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

 

Nr katalogowy
739
Szczoteczka do zębów srebro cechowane (Malcz w owalu); dł. 12,8 cm.
Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 30. - 40. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena oferowana 1 400 zł

 

Nr katalogowy
801
Bransoleta złoto pr.0.585, oprawa kamieni- srebro,
masa całkowita 7.160 g, Austria, pocz. XX w
Cena wywoławcza. 3 800 zł

 

Nr katalogowy
802
Pierścionek złoty oprawa kamieni - białe złoto, złoto 14 ct,
masa całkowita 5.240 g
Cena wywoławcza. 2 600 zł

 

Nr katalogowy
803
Pierścionek z szafirem złoto pr.2, masa całkowita 5.650 g
Cena wywoławcza. 3 500 zł

 

Nr katalogowy
804
Pierścionek złoty złoto 14 ct, masa całkowita 3.740 g
Cena wywoławcza. 5 700 zł

 

Nr katalogowy
805
Pierścionek platynowy platyna, pr. ok.0.900, masa całkowita 7.530 g
Cena wywoławcza. 5 700 zł

 

Nr katalogowy
806
Pierścionek ze szmaragdem w typie art-deco platyna pr.ok.0.950, masa całkowita 7.920 g
Cena wywoławcza. 100 000 zł

 

Nr katalogowy
807
Zestaw przyborów na biurko onyks, stop cynkowy, metal niklowany;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

 

Nr katalogowy
808
Laska z głową wilka drewno, srebro pr. 84, mosiądz, stal;
dł. 91 cm, szer. z rączką 12,8 cm.
Rosja, imionnik złotnika zatarty; po 1908.
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena oferowana 1 400 zł

 

Nr katalogowy
809
Tłok pieczętny z herbem Godziemba vel Godzięba mosiądz, drewno; pole 4 x 3,2 cm;
dł. 12,5 cm, średnica gałki 5,7 cm.
Polska, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 700 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

 

Nr katalogowy
810
Para lichtarzy brąz, odlew cyzelowany, złocony;
wys. 26 cm, średnica podstawy 11,2 cm.
Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł