702
Półmisek owalny
plater cechowany;
Francja, firma Christofle (czynna od 1830), 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
704
Etażera do owoców, trójelementowa
plater na mosiądzu i cynie, szkło;
Niemcy, Geislingen, Wűrttembergische
Metallwarenfabrik; pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
1 100 zł
706
Waza z nakrywą na tacy
Niemcy, Geislingen, Wu¨rttembergische
Metallwarenfabrik, ok. 1941 (waza);
Warszawa, J.Fraget, lata 30. XX w. (taca).
Cena wywoławcza.
5 000 zł
708
Kawiornica
Anglia, 1 poł. XX w. (kawiornica);
Nowy Jork, firma Frank M. Whiting & Co (1866-1926),
1 ćw. XX w. (talerzyk)
1 ćw. XX w. (talerzyk)
Cena wywoławcza.
1 000 zł
1 000 zł
710
Taca ośmioboczna, dwuuszna
plater cechowany, drewno, iworyna;
wys. 3,4 cm, szer. 15,4 cm, głęb. 32,5 cm.
Francja, lata 20.- 30. XX w.
Francja, lata 20.- 30. XX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
711
Misa dekoracyjna
srebro próby 800 cechowane;
Włochy, Allesandria, Gianni Pietrasanta & Co
(czynny 1941-1971), 1941-1944.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 200 zł
712
Świecznik
plater cechowany;
Warszawa, Roman Plewkiewicz & Co, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 800 zł
714
Tabakierka
srebro cechowane; waga 73 g.
Niemcy, Hanau?, k. XIX w.
Niemcy, Hanau?, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
716
Tabakierka
srebro cechowane; waga 111 g.
Niemcy, Wertheim, XVIII w.
Niemcy, Wertheim, XVIII w.
Cena wywoławcza.
7 000 zł
718
Objaśniacz do świec na tacce
srebro cechowane, waga 214 g.
Polska, 1 ćw. XIX w.; tacka - Poznań, złotnik
Johan Christian Blau, ok. 1820.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
720
Zestaw 12 łyżeczek
srebro próby 84 cechowane; waga 300 g.
Moskwa, 1908-1917.
Moskwa, 1908-1917.
Cena wywoławcza.
1 900 zł
722
Cukiernica skrzynkowa
srebro próby 84 cechowane; waga 691 g.
Warszawa, firma Antoniego Riedla, 1892.
Cena wywoławcza.
6 000 zł
724
Sosjerka
srebro próby 84 cechowane, waga 354 g.
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych J. Fraget, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 300 zł
726
Komplet sztućców na 12 osób (72 sztuki)
srebro cechowane, waga bez noży 1375 g.
Niemcy, Phorzheim, Lutz & Weiss, 1 ćw. XX w.,
łyżki - Heilbronn, Bruckmann und Sohne;
Cena wywoławcza.
9 500 zł
728
Kubek
srebro złocone (pozłocony powtórnie) cechowane;
waga - 380g. Goerlitz, ok. 1760
Cena wywoławcza.
10 000 zł
730
Cukiernica z nakrywą
srebro próby 84 cechowane; waga 392 g.
i Platerowanych Bracia Hempel, ok. 1913
Cena wywoławcza.
4 500 zł
732
Para świeczników
srebro próby 84 cechowane, waga 466 g.
Warszawa, firma z Jana Pogorzelskiego, 1874.
Cena wywoławcza.
7 500 zł
734
Sitko do herbaty
srebro próby 12 cechowane, waga 67 g.
Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 30.- 40. XIX w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
736
Cukiernica z nakrywką
srebro cechowane ( 800, półksiężyc, korona);
waga 566 g. Niemcy, k. XIX w.
waga 566 g. Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 500 zł
738
Popielniczka do cygar
srebro próby 12 cechowane, waga 59 g.
Warszawa, Karol Malcz, lata 40. XIX w.
Cena wywoławcza.
4 000 zł
739
Szczoteczka do zębów
srebro cechowane (Malcz w owalu); dł. 12,8 cm.
Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 30. - 40. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 400 zł
801
Bransoleta
złoto pr.0.585, oprawa kamieni- srebro,
masa całkowita 7.160 g, Austria, pocz. XX w
Cena wywoławcza.
3 800 zł
803
Pierścionek z szafirem
złoto pr.2, masa całkowita 5.650 g
Cena wywoławcza.
3 500 zł
805
Pierścionek platynowy
platyna, pr. ok.0.900, masa całkowita 7.530 g
Cena wywoławcza.
5 700 zł
807
Zestaw przyborów na biurko
onyks, stop cynkowy, metal niklowany;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza.
900 zł
808
Laska z głową wilka
drewno, srebro pr. 84, mosiądz, stal;
dł. 91 cm, szer. z rączką 12,8 cm.
Rosja, imionnik złotnika zatarty; po 1908.
Cena wywoławcza.
1 600 zł
1 400 zł
809
Tłok pieczętny z herbem Godziemba vel Godzięba
mosiądz, drewno; pole 4 x 3,2 cm;
dł. 12,5 cm, średnica gałki 5,7 cm.
Polska, XVIII/XIX w.
Polska, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza.
700 zł
1 500 zł