Jan BUŁHAK (1876-1950)

1
Dwór fotografia czarno-biała, brom, papier; 10,5 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: JAN BUŁHAK / WARSZAWA (suchy tłok)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

2
Kobieta przy oknie - typy ludzkie fotografia czarno-biała, brom, papier; 15,5 x 11,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

3
Pałac pod Mińskiem fotografia czarno-biała, brom, papier; 15,5 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: JAN BUŁHAK / WILNO (suchy tłok)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

4
Teka dokumentów związanych z rodziną Giebułtowskich i Janem Matejką zestaw 10 dokumentów w jęz. polskim i niemieckim,
w okładce z szarego, żeberkowanego papieru;
Kraków, Bochnia, Wiśnicz, 1859, 1864.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Horazio UGUCCIONI BOLOŃCZYK, XVI/XVII w.

5
Rękopis - In Christi Nomine, 1602 piórko, tusz, akwarela, pergamin; 22,7 x 17 cm;
12 zapisanych stron
Cena wywoławcza. 3 500 zł

6
Przed królem Dawidem - miniatura XVI w. ? piórko, tusz, akwarela, papier
(karta z rękopisu? podklejona papierem);
ok. 15,5 x 9,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Emil KUNKE (1896-1943)

7
Czarownice litografia, papier; 26,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 19. E. Kunke 31;
tytuł autorski l. d.: Czarownice
Cena wywoławcza. 2 700 zł

8
Teka „Kraków 1911” - zbiór 10 litografii 10 autolitografii barwnych (w komplecie było 12),
wyd. A. Prószyński, Kraków 1911.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

9
Głowa dziecka litografia, papier; 24 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JÓZEF CHEŁMOŃSKI
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

TOYOHARA CHIKANOBU (1838-1912)

10
Kobieta odbijająca piłeczkę temari - z cyklu "Azuma", 1896 drzeworyt barwny, papier; 35,5 x 24 cm;
sygn. na klocku z lewej
Cena wywoławcza. 1 600 zł

UTAGAWA KUNISADA II (1823-1880)

11
Agemaki - z cyklu "Murasaki Shikibu Genji karuta", 1857 drzeworyt barwny, papier; 36,5 x 24,5 cm;
sygn. na klocku: p. d.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

12
Plakat II Wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych „Sztuka” litografia barwna, papier;
88,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

13
Malarz i harfistka piórko, tusz, papier, 28 x 20 cm;
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena oferowana 900 zł

14
Malarz i muza piórko, tusz, papier, 28 x 20 cm;
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena oferowana 900 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

15
Konie robocze na Służewcu, 1951 ołówek, papier, 21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K Kossak / Służewiec
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

16
Akt tusz, papier; 21,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (długopisem): kanelba
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

17
Śpiąca tusz, papier; 40 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (ołówkiem): kanelba
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

18
Na ławce w parku węgiel, papier, 20,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. MARKOWICZ
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

19
Rozmowa przy stole węgiel, papier, 25,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: A. MARKOWICZ.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

20
Kwitnąca naparstnica, 1912 ołówek, papier; 34 x 20,8 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

21
Scena z Antygony piórko, tusz, akwarela, papier;
23 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 4 700 zł
Cena sprzedaży 6 300 zł

Aleksander KOTSIS (1836-1877)

22
Dziecięce zabawy ołówek, papier; 20 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K (ołówkiem); napis u dołu: do obrazku
/ No 13 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)

23
Akt męski węgiel, papier; 109 x 63 cm;
sygn. p. d.: Marian Niżyński
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)

24
Akt kobiety węgiel, papier; 71 x 53 cm;
sygn. p. d.: Niżyński
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

25
Portret mężczyzny, 1932 węgiel, papier; 44,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: l. gottlieb; napis l. d.: Jasło 932
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

26
Główka dziewczynki, 1903 ołówek, papier; 14 x 11 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: WS / 1903
Cena wywoławcza. 8 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

101
On i ona tusz, akwarela, papier; 29 x 20 cm;
sygn. p. d.: maja berezowska
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

102
Koteczki, 1953 tusz, akwarela, papier; 29 x 20 cm;
sygn. i dat. p. d.: maja berezowska 53
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

103
Grający w szachy pastel, papier; 25,3 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: A.M.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)

104
Wesele krakowskie akwarela, papier; 32,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K Kosiński
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

105
Plaża w Rio, 1947 akwarela, papier; 31,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski. / Rio - 1947. (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 8 300 zł

Józef BRACH, XX w.

106
Zamieć akwarela, papier, 37 x 49 cm;
sygn. p. d.: JBrach
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

107
Wyprawa po chrust akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Stanisław KARNIEWSKI (1901 - 1948)

108
Krowia rodzinka akwarela, piórko, tusz, papier, 40,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: Stanisław Karniewski 935
Cena wywoławcza. 6 300 zł

109
Powrót z pola - krowy akwarela, piórko, tusz, papier, 43 x 51,5 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Karniewski / 935
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

110
Jesień w Bystrej, ok. 1925 akwarela, papier; 32 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis. l. d.: jFałat/ Bystra
Cena wywoławcza. 13 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)

111
Kwiaty polne, 1944 gwasz, papier; 30,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.: JMBrzeski / 44
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Franciszek SUNDERLAND (1. poł. XX w.)

112
Widok na Zamek z ulicy Świętojańskiej w Warszawie akwarela, papier; 45 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FRANCISZEK SUNDERLAND
Cena wywoławcza. 1 800 zł

113
Motyw warszawski z widokiem na kościół św. Anny akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FRANCISZEK SUNDERLAND
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Władysław STACHOWICZ, XX w.

114
Pałac na wodzie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

115
Pejzaż miejski akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
48,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 26 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

116
Pejzaż z Wiśniowej, 1935 akwarela, papier; 35,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rzepiński / Wiśniowa 35.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

117
Chmury nad górami akwarela, papier; 37,5 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin / 1970 ?
(data częściowo schowana pod passepartout)
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Władysław POCHWALSKI (1899-1971)

118
Pejzaż akwarela, papier,
26 x 41,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

119
Widok na most w Espaly - Szkic z Espaly, ok. 1920 sangwina, papier; 43,5 x 54 cm;
sygn. l. d.: Makowski
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

120
Portret kobiety, 1905 pastel, papier; 37,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: M Ichnowski; data p. g.: 1905
Cena wywoławcza. 4 500 zł
Cena oferowana 2 900 zł

Józef UJHELYI (1895-?)

121
Wiejska dziewczyna pastel, papier; 63,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Ujhelyi
Cena wywoławcza. 2 200 zł

123
Na plaży, 1937 akwarela, papier,
16,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 600 zł