Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

135
Wieś holenderska (Heeze), 1916 olej, tektura; 30 x 56 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI 1916 / HEEZE
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

136
W poświacie księżycowej (Grodzisko), 1913 olej, płótno dublowane; 101 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1913 / J Malczewski
Cena wywoławcza. 195 000 zł

Stefania MORAWSKA-ORDYŃSKA (1882-1968)

137
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: St. Ordyńska
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Maria STUDNICKA-GIŻBERT (1868-1955)

138
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 46,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Giżbert
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

139
Maki olej, płótno; 66 x 51 cm;
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

140
Sanna, lata 20. XX w. olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

141
„Huragan” - szarża polskiej kawalerii, 1946 olej, płótno; 94 x 119,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek 1946
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)

142
Potyczka z bolszewikami olej, płótno; 75,5 x 115 cm;
sygn. p. d.: K. Batowski
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

143
Stary Hucuł - Znachor z Mikuliczyna, 1937 olej, płótno; 151,5 x 131 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wład Jarocki 1937 / Mikuliczyn
Cena wywoławcza. 30 000 zł

144
Bronowiczanka olej, tektura; 74 x 50 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

145
Syn marnotrawny olej, płótno; 151,5 x 130,5 cm;
sygn. l. d.: Wład Jarocki
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Władysław ŚLEWIŃSKI (1854-1918)

146
Portret dziewczyny olej, tektura; 47 x 41,5 cm;
sygn. l. g.: Władysław Ślewiński (nieczytelnie);
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

147
Wędrowcy, 1923 olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

148
Huculi olej, płótno naklejone na tekturę; 70 x 100 cm;
sygn. p.g.: Sichul
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

149
Anioł, 1913 olej, tektura; 43 x 58 cm;
sygn. i dat. l. g.: Jacek Malczewski/ 1913 grudzień
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Abraham NEUMANN (1873-1942)

150
Pejzaż z drogą olej, płótno; 69,5 x 100 cm;
sygn. l. d.: A. Neuman
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Abraham BEHRMAN (1876-1942)

151
Dolina Arnon olej, płótno; 80,5 x 75 cm;
sygn. p. d.: Behrman
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

152
Madonna Sierotek, 1922 olej, płótno; 178 x 126 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1922
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Julian PANKIEWICZ [PAŃKEWYCZ] (1863-1933)

153
Wspomnienie z Toskanii olej, płótno; 70 x 54 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

154
Portret kobiety w kapeluszu z piórami, 1921 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski / 1921
Cena wywoławcza. 135 000 zł

Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)

155
Widok miejski [praca dwustronna]
olej, sklejka, 57 x 69 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)

156
Na leżaku olej, tektura; 26 x 37 cm;
sygn. l. d.: S. Kopystyński
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

157
Portret rodzinny olej, sklejka; 172 x 120 cm;
sygn. l. d.: z. pronaszko
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

158
Cyganka, 1937 olej, płótno; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. g.: G. Mendoly / 1937
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

159
Skrzypek i dziewczyna olej, płótno; 70,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: W Wodzinowski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

160
Poranek przy czarnej kawie, 1913 olej, płótno; 94 x 134 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leonard Winterowski / Lwów 1913
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905)

161
Pozew sądowy - Protazy, 1870 olej, płótno; 95 x 58 cm;
sygn. dat i opis l. d.:
Walery Eliasz R. / w Krakowie / 1870
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Stanisław PORAJ-FABIAŃSKI (1865-1947)

162
XXV Rocznica powstania Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krakowie, 1910 olej, tektura naklejona na sklejkę;
96,5 x 62 cm; sygn. i dat. p. d.:
St. / Fabijański / Kraków, l. d. dat.: 1910
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

163
W altanie olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Jan WOJNAROWSKI (1815 - ?)

164
Portret Generała Stanisława Wodzickiego olej, płótno; 112,5 x 89 cm.
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Kazimierz ALCHIMOWICZ (1840-1916)

165
Portret dziewczynki, 1885 olej, płótno; 188,5 x 116,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: K. Alchimowicz 1885
Cena wywoławcza. 72 000 zł

Adolf STADEMANN (1824-1895)

166
Zachód słońca olej, deska; 26 x 35 cm;
sygn. p. d.: A. Stademann
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

167
Las olej, tektura; 23 x 32 cm;
sygn. p. d.: Borysowski
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

168
Tabor w lesie olej, deska mahoniowa;
32,5 x 23,5 cm;
Cena wywoławcza. 49 000 zł

Chrystian BRESLAUER (1802-1882) -przypisywany

169
Pejzaż olej, tektura;
25,5 x 39 cm
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Józef BRODOWSKI (1828-1900)

170
Pejzaż krakowski od strony Krzemionek, 1859 olej, płótno dublowane;
95 x 128,5 cm;
Cena wywoławcza. 45 000 zł

A. GENNAY, XX w.

201
Popiersie kobiety alabaster, podstawa marmurowa wys. 38 cm;
sygn. na odwrocie: A. Gennay; Włochy, I poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

202
Scena rodzajowa kość, rytowanie podbarwione czarnym tuszem,
wys. 14,5 cm;
Japonia?, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

203
Kobieta grająca w kości brąz złocony, podstawa kamienna; wys. całości 24 cm;
Francja?, k. XX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Albert WERNER (1857-1911)

204
Odlewnik przy pracy brąz patynowany, marmur, wys. 38 cm (całości);
sygn. na wierzchu podstawy: A. Werner
Cena wywoławcza. 3 700 zł

205
Ramka barokowa drewno, złocone; 35 x 33 cm.
Polska; I poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

206
Postać putta barokowego drewno, polichromowane, wys. 35 cm;
Polska, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

207
Krucyfiks drewno, polichromowane, czernione; 83,5 x 45,5 cm;
Polska Południowa, wyrób cechowy, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 900 zł

Henryk OPAŁKA (ur. 1929)

301
Przemiany, 1999 litografia, papier;
32,5 x 48 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Henryk OPAŁKA (ur. 1929)

302
Zwariowany młyn, 2003 litografia, papier;
61,5 x 72,5 cm (wymiar arkusza)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Wacław KONDEK (1917-1976)

303
Ballada o Hucie „Florian” III, 1971 litografia, papier;
62,5 x 45,5 cm;
Cena wywoławcza. 600 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

304
Monotypia+, 2013 monotypia, papier;
45 x 33,5 cm (wymiar kompozycji),
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

305
Ero, 2013 linoryt, papier;
43 x 32 cm (wymiar kompozycji),
Cena wywoławcza. 1 500 zł