Jan BUŁHAK(1876-1950)

101
Fragment fasady kościoła Franciszkanów w Wilnie, 1914; fotografia czarno-biała naklejona na karton, brom, papier, 13,5 x 10,5 cm (odbitka)
Cena wywoławcza. 700 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

102
Portret młodej kobiety fotografia czarno-biała, brom, papier, 38 x 28 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Autor nieokreślony

103
Lot nad Tatrami, ok. 1930 fotografia czarno-biała naklejona na tekturę, brom, papier, 29 x 39 cm (odbitka), na tekturze l. d.: tytuł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

104
Sobór św. Jura we Lwowie litografia barwna (4-b.), papier szaroniebieski, 28,5 x 38,7 cm; sygn. na kamieniu l. d.: Odo Dobrowolski `915.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

105
Taniec zbójników, ok. 1920 drzeworyt, papier jasnobrązowy, 20,4 x 29 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Jacques Le PAUTRE (czynny 1681 - 1713)

106
Modlibożyce - „Tabula in que ostenditur quomodo Ser. Rex. Sueciae Celsiss. Transiluaniae Principem Prope Moidlbositze solenniter d. 1. April. 1657”
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Jerzy MALINA (1903-1989)

107
Trzy drzewa wg REMBRANDTA (1606-1669) akwaforta, kontr-odbitka (contre-epreuve), papier, 21,2 x 28 cm
Cena wywoławcza. 2 000 zł

François DELPECH (1778-1825)

108
Koń i pies (Cheval en liberté) wg Carle VERNET (1758-1836) litografia, papier, 36,5 x 54 cm;
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Georg BRAUN (1541-1622),

109
Grodno, 1575 Franz HOGENBERG (1535-1590) miedzioryt, papier, 30 x 48 cm (odcisk płyty), 39,5 x 53,5 cm (arkusz woluminu)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

110
W drodze do kościoła, ok. 1911 litografia barwna, papier, 41 x 59,5 cm; sygn. l. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA (na płycie)
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Marco CARLONI (1742-1796)

111
Malowidło ścienne z tańczącą parą, plansza nr 52 z albumu „Vestiga delle Terme di Tito” wg Franciszka SMUGLEWICZA (1745-1807)
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

112
Widok z Wawelu na Kraków, 1911 autolitografia barwna, papier żeberkowy, 29,5 x 40 cm; sygn. p. d.: St. Filipkiewicz 1911 (na kamieniu)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

113
Kozacy pułku atamańskiego litografia , papier, 57 x 43 cm (w świetle oprawy), sygn. l. d.: AOrłowski 820 (na płycie)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

114
Tatarzy na koniach litografia, papier, 57 x 43 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: A Orłowski 820 (na płycie)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

115
Lwów - cerkiew Wołoska i wieża Korniakta kredka litograficzna, papier żeberkowy, 38 x 28 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)

116
Motyw z Krynicy ołówek, papier, 20 x 15 cm; napis autorski u dołu: WKRYNICYWSIWILLAUCRSKAR
Cena wywoławcza. 1 200 zł

117
Widok na kościół ołówek, papier, 20,7 x 14,9 cm; napis autorski u dołu: ZYAHSRWIESROSYTASEŁO
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

118
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

119
Szkice koni piórko, tusz, papier, 19,5 x 31,5 cm; Na odwrocie odręczne napisy informujące o kolejnych właścicielach rysunku
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

120
Procesja panien piórko, tusz lawowany, papier, 20 x 28,2 cm; napis na dole: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

121
Widok wnętrza, 1917 tusz , papier brązowy, 34,5 x 31 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: SN/ II. 917
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

122
Studium rzeźby gotyckiej ołówek, papier, 14,5 x 8,5 cm (w świetle oprawy); sygn p.d.: monogram wiązany JM
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Jan STYKA (1858-1925)

123
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

201
Modelki artysty akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 22,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Feliks SZEWCZYK (1863-1932)

202
Scena z Kresów - Kobiety piorące w rzece akwarela, tektura, 38 x 55 cm; sygn. p. d.: F. Szewczyk
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

203
Portret kobiety z wachlarzem akwarela, papier, 32 x 23,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. g.: Tadeusz Rybkowski./ 1887.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Hanna RUDZKA CYBISOWA (1897-1988)

204
Przedszkole w Poroninie olej, tektura, 33 x 48 cm (w świetle oprawy) sygn. p.d. H. Rudzka C. (niebieską farbą), powtórzona z lewej H. Rudzka C. (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 8 200 zł

Ewa ŁUNKIEWICZ (1895-1967)

205
Putto, 1947 tempera, papier naklejony na płytę, 35 x 29 cm; sygn. p. d.: M. EWA ŁUNKIEWICZ/ 1947.
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

206
Ogród, 1949 akwarela, papier, 70 x 50 cm; sygn. l. d.: Nartowski/ Szczecin 1949
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887-1952)

207
Beczki na plaży gwasz, tektura, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: S. Jaxa
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

208
Ibiza gwasz, papier, 34 x 42 cm; sygn. p. d.: K. Librowicz/ Ibiza
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

209
Widok Mougins, 1941 piórko, tusz, akwarela, papier żeberkowy, 30 x 47 cm; sygn. p. d.: Hayden/ Mougins 41
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

210
Pejzaz zimowy, po 1915 gwasz, tektura, 35 x 74,5 cm sygn. l. d.: JFałat/ Nieśwież
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Abraham BEHRMAN (1876-1942)

211
Pejzaż olej, sklejka, 34,5 x 56 cm; sygn. p. d.: Behrman
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stanisław STRASZKIEWICZ (1870-1925)

212
Pejzaż olej, płótno naklejone na tekturę, 25 x 37 cm;
Cena wywoławcza. 3 700 zł

Stefan JUST (1905-1977)

213
Studnia w ogrodzie olej, tektura, 48 x 61 cm; sygn. l. d.: S. JUST
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

214
Maj w parku olej, tektura, 23,5 x 32 cm; na odwrocie u dołu z lewej słabo czytelna pieczęć ze spuścizny Jana Stanisławskiego
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

215
Jadą ułani, 1936 olej, tektura, 46 x 66 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1936
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

216
Ułani i dziewczyna, 1928 olej, tektura, 36,5 x 49 cm; sygn. p. d.: Jerzy Kossak/ 1928
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)

217
Na polowaniu z chartami, 1858 olej, płótno, 38,5 x 53,5 cm; sygn. po środku (na kamieniu): F. Sypniewski/ 1858
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Wojciech KOSSAK (1886-1955)

218
Żołnierz z koniem, 1933 olej, tektura, 49,5 x 40 cm; sygn. l. d.: Wojciech Kossak / 1933
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

219
Śmigus, 1942 olej, tektura, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1942
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Stanislaw KACZOR BATOWSKI (1866-1946)

220
Rycerz legendarny - studium głowy, 1893 olej, deska, 33 x 24 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

221
Pogoń za bolszewikami, 1828 olej, płótno, 45,5 x 100,5 cm; sygn. p. d.: Jerzy Kossak/ 1928
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

222
Staw, przed 1913 olej, płótno, 62 x 83 cm; sygn. p. d.: R. Kramsztyk
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

223
Przed domem, ok. 1913 olej, płótno, 64 x 79 cm; sygn. l. d.: R. Kramsztyk
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Edmund BURKE (1912-1999)

224
Kwiaty w wazonie olej, plyta, 72,7 x 51,8 cm sygn. z lewej: Burke
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)

225
Martwa natura olej, sklejka, 54,5 x 54,5 cm; sygn. p. d.: W. Dmytryszyn
Cena wywoławcza. 5 800 zł