Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

228
Łódź rybacka, 1915 olej, płótno, 32 x 40 cm; sygn. p. d.: W. de Terlikowski / 1915
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

229
Przekupki z jarzynami olej, sklejka, 26 x 36 cm; sygn. p.d.: EErb
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Kazimierz BOROWSKI (1877-1966)

230
Pejzaż z okolic Bielan krakowskich, 1935 olej, sklejka, 50 x 42,5 cm sygn. p. d.: K. Borowsky 1935
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

231
Brzeg skalisty i fala, I895 olej, płótno naklejone na tekturę, 27,3 x 46,7 cm;
Cena wywoławcza. 57 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

232
Wierzba płacząca tempera, płótno naklejone na tekturę, 44 x 55,5 cm; sygn. p. d. pionowo, wzdłuż krawędzi: Z. STRYIEŃSKA
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

233
Kolędnicy tempera, płótno naklejone na tekturę, 56 x 66 cm; sygn. l. d.: [Z]. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

234
Żniwiarze tempera, płótno dublowane, 72,5 x 91 cm; sygn. p. d.: Z. STRYIEŃSKA
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

235
Pejzaż - Sad owocowy, przed 1913 olej, płótno, 62 x 83 cm; sygn. l. d.: Kramsztyk
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

236
Staw, przed 1913 olej, płótno, 62 x 83 cm; sygn. p. d.: R. Kramsztyk
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

237
Widok z tarasu olej, płótno, 51 x 70 cm; sygn. l. d.: P.C.(cyrylicą)
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

238
Na tarasie olej, płótno, 48,5 x 70 cm; sygn. l. d.: P.C. (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Grzegorz MENDOLY (?-1943)

239
Wenecja olej, tektura, 50 x 69 cm sygn. p. g.: G.Mendoly
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

240
Cyrk w ogrodzie, 1908 olej, tektura, 60 x 56 cm; sygn. l. d.: a. Karpiński / w Paryżu / 1908
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878 - 1954)

241
Martwa natura olej, skleja, 60,8 x 48,5 cm; dedykacja autorska p. g. oraz sygnatura: T. Cybulski
Cena wywoławcza. 14 500 zł

KAROLAK (XX w.)

242
Czerwone róże olej, sklejka, 56 x 68 cm sygn. p. d.: Karolak
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881 - 1966)

243
Peonie w wazonie olej, tektura, 66,5 x 48 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Z. Józefczyk. / 1921.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Zygmunt MENKES (1892 - 1986)

244
Dziewczyna ze słonecznikami olej, płótno, 42 x 24 cm; sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 26 000 zł

Bronisława RYCHTER JANOWSKA (1868-1953)

245
Przed dworkiem olej, tektura na desce, 44,5 x 66,5 cm; sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Karol RUTKOWSKI (1885-1960)

246
Ogród z altaną olej, tektura, 48 x 68 cm; sygn. p. d.: KAROL RUTKOWSKI
Cena wywoławcza. 4 200 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

247
Kapliczka wśród drzew, 1919 olej, tektura, 44 x 59,5 cm; sygn. l. d.: Aneri/ 19
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

248
Dom olej, płótno, 33,5 x 46 cm; sygn. l. d.: Tadé Makowski,
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

249
Akt olej, płótno naklejone na tekturę, 23 x 34 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: PODSADECKI
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

250
Modelka olej, tektura, 102,5 x 70,3 cm sygn. l. d.: Tadeusz/ Waśkowski
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Karol LARISCH (1902 - 1935)

251
Portret Juliusza Studnickiego olej, płótno, 95 x 65 cm; W załączeniu ekspertyza p. Łady-Studnickiej.
Cena wywoławcza. 12 700 zł

Jerzy HULEWICZ (1886-1941)

252
Scena uliczna z września 1939 roku olej, płótno, 65 x 99,5 cm; sygn. l.d.: JHulewicz. 1939.
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

253
Chaty w górach olej, tektura, 50 x 69 cm; sygn. l. d.: StKamocki
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Heinrich HEINLEIN (1803-1885)

254
Nad potokiem olej, płótno, 108 x 80 cm; sygn. p. d.: Heinr. Heinlein
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

255
Pejzaż olej, płótno, 70 x 99,5 cm; sygn. p. d.: St Kamocki
Cena wywoławcza. 37 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

256
Widok ogrodu, 1964 olej, płótno, 26 x 35 cm; sygn. p. d.: Potrzebowski / 64
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

257
Pejzaż olej, płótno, 46 x 54,5 cm; sygn. l. d.: Rzepiński
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)

258
Nabrzeża Sekwany, 1935 olej, tektura, 37 x 45 cm; sygn. na dole: K. Dzieliński Paryż 1935.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

259
Zachód słońca na brzegu morza, 1896 olej, płótno naklejone na tekturę, 31 x 45,7 cm;
Cena wywoławcza. 44 000 zł

Walstimil HOFMAN (1881-1970)

260
Głowa dziecka olej, sklejka, 19,7 x 18,4 cm; sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 18 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

261
Zwiastowanie, 1947 olej, plótno, 41 x 60,5 cm; sygn. l. g.: Wlastimil Hofman / 1947
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

262
Wiejski grajek, 1917 olej, płótno, 22,5 x 22,5 cm; sygn. Wlastimil Hofmann/ 1917
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

263
Zatruta studnia - Chimera, 1904 olej, sklejka, 32 x 24 cm; sygn. p. g.: Jacek Malczewski/ 1904;
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Feliks HANUSZ (1811-1876)

264
Portret dziewczynki, 1854 olej, płótno dublowane, 37 x 33 cm; Na odwrocie napis: Felix Hanusz malował/ R. 1854.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Jan BUKOWSKI (1873-1943)

265
Portret blondynki olej, płyta, 56 x 48 cm; sygn. p. d.: Jan Bukowski
Cena wywoławcza. 5 800 zł

Stefan MODZELEWSKI (1889-1947)

266
Dziewczyna przy oknie olej, tektura, 68 x 48 cm (w świetle oprawy); sygn. p. g.: StModzelewski
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

267
Dziewczyna w kapeluszu, 1894 olej, płótno, 66,5 x 46,5 cm; sygn. u dołu Fra Żmurko/ 1894
Cena wywoławcza. 37 000 zł

Malarz nieznany (XIX w.)

268
Św. Feliks z Kantalicjo olej, płótno dublowane, 130 x 90,5 cm
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Malarz nieznany, holenderski (XVIII w.)

269
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno, 57 x 70,5 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916) - ?

270
Portret hrabianki z mopsem olej, płótno dublowane, 80 x 160 cm (w świetle oprawy) l. g. napis: ADA
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII w.)

271
Eneasz ratuje z pożaru swego ojca Anchizesa - fragment „Pożaru Borgo” ze Stanzy dell' incendio w Watykanie; wg Rafaela Santi (1483-1520)
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853 - 1908)

272
Scena sielankowa olej, płótno, 46 x 35 cm; sygn. u dołu: J. C. MONIUSZKO
Cena wywoławcza. 3 700 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

273
Henryk VIII poznaje swą nową wybrankę olej, płótno, , 64 x 92,5 cm; sygn. l. d.: LBakałowicz
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Malarz nieznany (XIX w.)

274
Madonna z Dzieciątkiem - fragment „Pokłonu pasterzy” (1523-30, Drezno, Gemaeldegalerie) olej, karton naklejony na płótno, 48 x 38 cm
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

275
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno dublowane, 71,5 x 59,5 cm Malarz nieokreślony (XVII w.)
Cena wywoławcza. 9 500 zł