Tadeusz WAŃSKI (1894-1959)
Nr katalogowy101
Zachód słońca nad morzem, 1938
fotografia czarno-biała, brom, papier, 13,5 x 23 cm;
napis (autorski?) p. d.: T. Wański (pod fotografią)
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)
Nr katalogowy103
Akt, przed 1939
fotografia czarno-biała, brom, papier, 20,3 x 15 cm;
sygn. p. d.: ozdobna sucha pieczęć autorska Dorys
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Johann Friedrich WIZANI (1770-1835)
Nr katalogowy105
Zamek Kriebstein niedaleko Waldheim w Saksonii
oraz Johann Friedrich BRUDER (1782-1838)
wg J. G. LEUTZLICH "Pejzaż z okolic Lilienstein"
Cena wywoławcza.
1 100 zł
Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)
Nr katalogowy107
Marszałek Józef Piłsudski, 1935
rotograwiura, papier, 45 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Czermański 35
sygn. l. d.: Czermański 35
Cena wywoławcza.
800 zł
Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)
Nr katalogowy109
Ulica w Suchej, 1928
litografia barwna, papier,
17,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. na kamieniu: ZP.
sygn. p. d. na kamieniu: ZP.
Cena wywoławcza.
600 zł
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Nr katalogowy111
Widok na Skałkę
akwaforta, akwatinta, papier,
25 x 27,5 cm (odcisk płyty),
napis p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem)
25 x 27,5 cm (odcisk płyty),
Cena wywoławcza.
800 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Nr katalogowy113
Dorożki, 1965
piórko, tusz, papier, 20 x 28,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 19 AU 65 / 28/IX
sygn. p. d.: 19 AU 65 / 28/IX
Cena wywoławcza.
900 zł
Tadeusz STYKA (1889-1954)
Nr katalogowy115
Pejzaż
tusz, papier, 19 x 24,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TADE STYKA.
sygn. p. d.: TADE STYKA.
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Nr katalogowy117
Samotność, 1932
ołówek, węgiel, papier naklejony na karton,
50 x 27 cm; sygn. p. d.: SŻ 32.
Cena wywoławcza.
5 600 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Nr katalogowy119
Autoportret
sangwina, papier, 31,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: WRZESIEŃ/ 1942
data l. d.: WRZESIEŃ/ 1942
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Jan STYKA (1858-1925)
Nr katalogowy121
Dziewczyna z gołąbkiem, 1875
kredka czarna, biel w światłach, papier,
55 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: fecit Joannes Stika/ 875
Cena wywoławcza.
15 000 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy202
Kościół w Krynicy
gwasz, papier, 23,8 x 18 cm.
Na odwrocie pieczątka autorska
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Nr katalogowy204
Kwiaty w wazonie
akwarela, papier,
68 x 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
3 700 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Nr katalogowy206
Widok na Giewont latem, 1940
pastel, papier szaroniebieski,
43 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FWójcik 1940 (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
2 800 zł
Malarz nieokreślony rosyjski?, XIX/XX w.
Nr katalogowy208
Chrystus - Pantokrator
akwarela, gwasz, papier,
68 x 47 cm (w świetle oprawy)
68 x 47 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Nr katalogowy210
Portret kobiety, ok. 1930
pastel, papier jasnobrązowy, 51,5 x 36 cm;
sygn. z lewej: T. Axentowicz
sygn. z lewej: T. Axentowicz
Cena wywoławcza.
26 000 zł
Julian FAŁAT (1852-1929)
Nr katalogowy212
Myśliwy z jamnikami w zimowym pejzażu
akwarela, papier, 41 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: JFałat/ Bystra
sygn. l. d.: JFałat/ Bystra
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Nr katalogowy214
Wozy przed karczmą
akwarela, papier, 29,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Jan Marcin SZANCER (1902-1973)
Nr katalogowy216
Pan Twardowski
akwarela, papier, 32,2 x 23 cm;
sygn. p. d.: jms
sygn. p. d.: jms
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Nr katalogowy218
Studium z Borysławia, 1887
olej, sklejka, 26 x 39,5 cm;
sygn. l. d.: Borysław/ Tadeusz Rybkowski
Cena wywoławcza.
7 600 zł
Gustaw PILLATI (1874-1931)
Nr katalogowy220
Góralka
olej, płótno naklejone na tekturę, 61,5 x 28 cm;
sygn. l. d.: G. Pillati
sygn. l. d.: G. Pillati
Cena wywoławcza.
6 200 zł
Józef MĘCINA-KRZESZ (1860-1934)
Nr katalogowy222
Opuszczona
olej, sklejka, 49,5 x 44 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina - Krzesz.
Cena wywoławcza.
33 000 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Nr katalogowy224
Ogrody S. Ambrogio, 1926
olej, tektura, 22,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
/ 1926 S AMBROGIO
/ 1926 S AMBROGIO
Cena wywoławcza.
6 700 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Nr katalogowy226
Martwa natura z koszykiem i jabłkami
olej, płótno, 50,5 x 61 cm;
sygn. p. g.: Rzepiński
sygn. p. g.: Rzepiński
Cena wywoławcza.
19 000 zł