403
Krucyfiks drewno lipowe, polichromowane i złocone; wys. 57 cm.
Polska, ok. 1670-1700
Cena wywoławcza. 9 500 zł

404
Popiersie świętego biskupa obrządku greckiego;
drewno lipowe polichromowane i złocone, wys. 33 cm.
Polska (krąg rzeźby lwowskiej), ok. 1770-1800
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Charles Gabriel LEMIRE (1741-1827)-według

405
Amor reperujący łuk brąz srebrzony, podstawa z białego marmuru
z aplikacjami z brązu, wys. 54 cm. Francja XIX w.
Cena wywoławcza. 12 700 zł

Mathurin MOREAU (1822-1912)

406
Wenus i Amor brąz patynowany, podstawa z czarnego kamienia, wys. 56 cm.
Z boku sygn.: MATH. MOREAU,
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Jules Leon BUTENSKY (1871-1947)

407
Myśliwy walczący z orłem brąz patynowany, wys. 33 cm.
Na podstawie sygn.: J. Butensky
Cena wywoławcza. 8 300 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, polski, XX w.

408
Głowa mężczyzny brąz patynowany na czarno, wys. 32 cm.
Z boku sygn. odlewni: BR. ŁOPIEŃSCY
Cena wywoławcza. 26 500 zł

Georges LAVROFF (1895-1991)

409
Bażant brąz, wys. 49 cm., dł. 62 cm.
Od tyłu na skale sygn.: G. Lavroff
Cena wywoławcza. 16 000 zł

410
Popiersie dwu młodych Hucułek Polska (Galicja), Pacyków,
wytwórnia fajansu Aleksandra Rogali-Lewickiego,
lata 1912-1918
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Angiolo MALAVOLTI (1876-1947) - według

411
Macierzyństwo gips patynowany na brąz, wys. 56 cm.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Edgar George PAPWORTH (1809-1866)

412
Para Westalek, 1860? biały marmur, wys. każdej z figur 72 cm.
Na podstawie sygn.:
E.G. PAPWORTH S.C. LONDON 18(60 ?)
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Antonio FRILLI (1880-1920)

413
Popiersie dziewczynki marmur z Carrary, wys. 45 cm.
Na plecach sygn.: A.FRILLI FIRENZE
Cena wywoławcza. 4 000 zł

414
Dziewczynka z martwym ptaszkiem biały alabaster, wys. 29 cm.
Włochy (?), 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

415
Amor i Psyche marmur z Carrary, wys. 85 cm.
Włochy (?), XIX w.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

501
Paterka z wazonem Szklarska Poręba, Huta Josephine, projekt Siegfried Haertel, ok. 1936
Cena wywoławcza. 1 500 zł

502
Wazon Włochy?, lata 60. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

503
Zestaw do ponczu Niemcy?, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

504
Paterka i flakonik Czechy, Karlowe Wary, firma Karla Mosera, ok. 1925
Cena wywoławcza. 2 500 zł

505
Lampa Włochy?, Cingquilli, artysta JP, kon. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

506
Wazon art deco Niemcy?, nieokreślona wytwórnia, ok. 1935
Cena wywoławcza. 4 500 zł

507
Wazon Polska?, Huta Niemen?, ok. 1930
Cena wywoławcza. 2 100 zł

508
Karafka i 6 kieliszków w typie art deco Czechy?, koniec XX w.
(naśladownictwo form z lat ok. 1920.)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

509
Puchar z nakrywą Czechy?, Śląsk?, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 700 zł

510
Wazon ozdobny Francja, firma Schneider, ok. 1925
Cena wywoławcza. 12 700 zł

511
Naczynie - pojemnik na 12 jaj Czechy - Austro-Węgry, XIX/XX - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

512
Naczynie - pojemnik na 6 jaj Czechy - Austro- Węgry, XIX/XX - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 500 zł

513
Naczynie w formie jajka Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
dekoracja malarska z warsztatu poza wytwórnią
(krąg drezdeński?), 4 ćw. XIX w. - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

514
Jeleń Miśnia, model Ericha Oehme (1889-1970) z 1938 roku,
realizacja z ok.1945-1947
Cena wywoławcza. 9 000 zł

515
Kufel figuralny - zakonnik Niemcy, Monachium, Josef Reinemann, ok. 1900
Cena wywoławcza. 1 800 zł

516
Talerz deserowy Miśnia, ok.1756 - 1780
Cena wywoławcza. 2 000 zł

517
Wazon kobaltowy Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

518
Plakieta porcelanowa z kopią obrazu Pustelnik S. Konincka;
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala,
2 poł. XX w. (po 1957).
Cena wywoławcza. 2 000 zł

519
Para wazonów dekoracyjnych z pokrywami Niemcy lub Holandia, kon. XVIII w. - XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

520
Talerz z herbem polsko-saskim i miniaturami pejzażowymi;
Niemcy, Saksonia- Drezno, kon. XIX w.- XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

521
Zespół 12 talerzyków deserowych z dekoracją kwiatową;
Niemcy, Arzberg (Górna Frankonia), Carl Schumann
Porzellanfabrik, 2 i 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

522
Serwis do kawy dla 6 osób, model Sanssouci, z dekoracją kwiatową;
okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

523
Talerz serwisowy z dekoracją kwiatową Polska, Baranówka, ok.1825
Cena wywoławcza. 1 500 zł

524
Kufel z herbami polsko-saskimi Niemcy (Turyngia), Altenburg, ok. 1750
Cena wywoławcza. 20 000 zł

601
Patera art deco plater; Warszawa, Norblin i Ska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

602
Sztućce środka stołu w etui Austria, Berndorf, firma A. Krupp AG, 1 poł. XX w.;
Niemcy ?, Brunner & Co, 1 poł. XX w.
(sztućce do pieczystego)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

603
Szpikulec do mięsa Warszawa, Norblin i Co, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

604
Para świeczników Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych J. Fraget, 4 ćw. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza. 4 800 zł

605
Para paterek-koszyczków plater; Rosja?, Polska?, 2 po. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

606
Świecznik plater; Warszawa, Norblin i Ska, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

607
Paterka secesyjna plater; Niemcy, Geislingen, Württembergische
Metallwarenfabrik, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

608
Cukiernica Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych J. Fraget,
k. XIX - pocz. XX w. (1896-1915)
Cena wywoławcza. 1 400 zł

609
Samowar plater na miedzi niesygnowany;
Polska?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

610
Komplet do kawy miedź srebrzona; USA, Taunton,
Sheridan Silver Co. (zał. 1944), ok. 1950
Cena wywoławcza. 3 300 zł

611
Popielniczka art deco srebro próby 3; waga 118 g.
Warszawa, WWS (Wytwórnia Wyrobów Srebrnych),
ok. 1950
Cena wywoławcza. 1 200 zł