Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

228
Młyn zimą, 1897 węgiel, gwasz, tektura, 42 x 36 cm;
na odwrocie: napis niebieską kredką: Bohd[anów] Wil.
/ F Ruszczyc
Cena wywoławcza. 50 000 zł

229
Łódź na brzegu morskim, 1896 olej, płótno naklejone na tekturę, 22,7 x 30 cm;
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

230
Stogi, ok. 1920 olej, tektura, 37 x 43 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

231
Ostatni promień, 1912 olej, tektura, 22,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA 1912
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

232
Faraglioni olej, sklejka, 45 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: Faraglioni/ F.M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

233
W drodze do kościoła, 1872 olej, płótno, 59 x 121 cm; sygn. l. d.: [JÓZEF] CHEŁMOŃSKI/ Mü[nchen] 1872
Cena wywoławcza. 500 000 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)

234
Brzozy zimą, ok. 1930 olej, płótno, 63 x 104 cm;
sygn. p. d: JGrubiński
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Leon Jan KOWALSKI (1870-1937)

235
Mróz. Widok na Wawel olej, płótno, 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: LJKowalski
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

236
Dzieci z choinką olej, tektura, 24,5 x 34,2 cm;
sygn. p. d: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

237
Kijów olej, tektura, 16,2 x 22 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

238
Pejzaż z drzewami olej, tektura, 46 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

239
Plażowiczka, 1935-38 olej, płótno, 33 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 23 000 zł

240
Wiosna na ulicy Krupniczej, ok. 1930 olej, tektura, 62,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 25 000 zł

F. WOLF (XX w.)

241
Zaduma, 1917 olej, deska. 31 x 44 cm;
sygn. p. d.: F. WOLF 1917
Cena wywoławcza. 9 500 zł

A. NIZYŃSKI, XIX w

242
Pejzaż, 1879 olej, płótno, 73 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: A. Nizyński / 1879
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Gustaw PILLATI (1874-1931)

243
Scena rodzajowa, ok. 1910 olej, płótno, 141 x 177 cm;
sygn. p. d.: G. Pillati
Cena wywoławcza. 48 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

244
Chaty podkrakowskie, ok. 1907 olej, płótno, 81,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: H. Szczygliński
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

245
Pejzaż zimowy w blasku księżyca olej, płótno, 60 x 80,5 cm
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

246
Pejzaż ze stawem olej, tektura, 18,4 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

247
Czarny Staw [Pejzaż z Czarnym Stawem, Z gór olbrzymich III], 1906-1907
olej, płyta, 32 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

248
Na Gromniczną olej, tektura, 39,5 x 39,5 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

249
Morze - łódź na plaży w Orłowie olej, płyta, 72 x 107 cm;
sygn. p. d.: Mokwa
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

250
Wzburzone morze olej, płótno, 60,5 x 90,5 cm;
sygn. p. d.: J. M. Kasprowicz
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

251
Okno, 1916 olej, tektura, 44 x 33 cm;
sygn. p. d.: Jacek Malczewski 1916
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Stanisław GRABOWSKI (1901-1957)

252
Odpoczynek olej, ołówek, płyta, 54,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: Grabowski
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

253
Portret dziewczynki olej, tektura, 23 x 29 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1928
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

254
Dzieci z martwym ptaszkiem olej, sklejka, 49,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 46 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

255
Szkic konia, 1938 olej, tektura, 32,5 x 48 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1938
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

256
Epizod z I wojny światowej, 1915 olej, tektura, 14,2 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Szosa Kielecka 1915/ Wojciech Kossak
Cena wywoławcza. 5 800 zł

Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1974)

257
Wzory umundurowania, 1966 olej, tektura, 15,5 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: Trzeszczkowski/ 966
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

258
Studium konia olej, tektura naklejona na płótno, 55,5 x 72 cm;
napis wtórny p. d.: J. CHEŁMOŃSKI
Cena wywoławcza. 53 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

259
Kawaleria jedzie, 1934 olej, tektura, 70 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1934
Cena wywoławcza. 20 000 zł

260
Poleszuki olej, tektura, 21 x 32,5 cm;
sygn. M. G. Wywiórski
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

261
Strzelcy roku 1915, 1933 olej, sklejka, 29,5 x 39,7 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1933;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

262
Kirasjer i dziewczyna, ok. 1940 olej, tektura, 52 x 43,5 cm;
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

263
Szarża 3. Pułku Ułanów Obrony Kraju,1888 olej, płótno, 250 x 350 cm;
sygn. l. d.: WOJCIECH KOSSAK 1888
Cena wywoławcza. 950 000 zł

Malarz nieokreślony niemiecki?, kon. XVIII w.

264
Para portretów olej, płótno naklejone na tekturę,
37 x 32,5 cm (w owalu, każdy z portretów);
Cena wywoławcza. 10 000 zł

RUCZKA, XIX w.

265
Portret Jana Klemensa Minesowicza olej, płótno, 35 x 25,5 cm;
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Malarz nieokreślony niemiecki, XIX w.

266
Portret mężczyzny olej, płótno, 145 x 110,5 cm;
Wg tradycji portret cesarza Wilhelma III.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

267
Portret damy olej, płótno, 87 x 68,5 cm;
Na odwrocie stempel
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/ XIX w.

268
Portret młodej kobiety, 1 ćw. XIX w. olej, płótno dublowane,
69 x 53 cm
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XVI/XVII w.

269
Portret mężczyzny z listem olej, płótno dublowane,
68 x 54 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

270
Pijany Bachus olej, deska,
39,5 x 31 cm
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

271
Leto olej, deska,
39,5 x 31,5 cm
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Eugene GALIEN-LALOUE (1854-1941)

272
Kury olej, płótno, 33 x 46 cm;
sygn. l. d.: E. Galiany
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Malarz nieokreślony,zachodnioeuropejski

273
Para obrazów ze scenami rodzajowymi z motywami ruin;
olej, deska parkietowana, 25 x 34 cm
Cena wywoławcza. 46 000 zł

401
Św. Jan Ewangelista drewno lipowe bielone,
wys. 73 cm. Śląsk, 1 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

402
Główka aniołka drewno lipowe polichromowane i złocone; wys. 19 cm.
Śląsk, 2 ćw. XVIII w. lub Polska, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł