Tadeusz WAŃSKI (1894-1959)

101
Zachód słońca nad morzem, 1938 fotografia czarno-biała, brom, papier, 13,5 x 23 cm;
napis (autorski?) p. d.: T. Wański (pod fotografią)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

102
Ruiny Zamku Królewskiego w Warszawie fotografia czarno biała, brom, papier, 29 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: J Bułhak
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

103
Akt, przed 1939 fotografia czarno-biała, brom, papier, 20,3 x 15 cm;
sygn. p. d.: ozdobna sucha pieczęć autorska Dorys
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Louis MARCOUSSIS-Ludwik MARKUS (1878-1941)

104
Plakat: Loterie Nationale Tranche De La Pologne Hero que 3 Tranche 1940
litografia barwna, papier,
59 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Johann Friedrich WIZANI (1770-1835)

105
Zamek Kriebstein niedaleko Waldheim w Saksonii oraz Johann Friedrich BRUDER (1782-1838)
wg J. G. LEUTZLICH "Pejzaż z okolic Lilienstein"
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Karol FRYCZ (1877-1963)

106
Zestaw pięciu prac litografie, papier, format zróżnicowany;
prace sygnowane: FK (na kamieniu)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

107
Marszałek Józef Piłsudski, 1935 rotograwiura, papier, 45 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Czermański 35
Cena wywoławcza. 800 zł

Leopold LEWICKI (1906-1973)

108
Macierzyństwo linoryt, papier, 34,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Lewicki (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 950 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

109
Ulica w Suchej, 1928 litografia barwna, papier,
17,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. na kamieniu: ZP.
Cena wywoławcza. 600 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

110
Na Oliwnej Górze, 1934 drzeworyt, papier, 14,7 x 10 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d. ołówkiem: Stefan Mrożewski
/ Amsterdam 1934
Cena wywoławcza. 600 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

111
Widok na Skałkę akwaforta, akwatinta, papier,
25 x 27,5 cm (odcisk płyty),
napis p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 800 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

112
Oracz, 1929 drzeworyt, papier, 34,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: Kulisiewicz 29 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

113
Dorożki, 1965 piórko, tusz, papier, 20 x 28,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 19 AU 65 / 28/IX
Cena wywoławcza. 900 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

114
Cerkiewka ołówek, papier, 20 x 14,2 cm;
napis autorski u dołu: Z TARCMSŁWIESSEŁO/ 20ZŁ
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Tadeusz STYKA (1889-1954)

115
Pejzaż tusz, papier, 19 x 24,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TADE STYKA.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Jan PESKE (1870-1949)

116
Marsylia piórko tusz, tusz lawowany, papier jasnobrązowy,
31 x 50 cm; sygn. p. d.: Peské./ Marseille
Cena wywoławcza. 6 600 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

117
Samotność, 1932 ołówek, węgiel, papier naklejony na karton,
50 x 27 cm; sygn. p. d.: SŻ 32.
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

118
Konie u wodopoju ołówek, tusz lawowany, papier jasnobrązowy,
42 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

119
Autoportret sangwina, papier, 31,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: WRZESIEŃ/ 1942
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Alicja HOHERMANN (1902-1943)

120
Święty Franciszek ołówek, papier, 37 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: Alicja Hohermann
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jan STYKA (1858-1925)

121
Dziewczyna z gołąbkiem, 1875 kredka czarna, biel w światłach, papier,
55 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: fecit Joannes Stika/ 875
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

201
Przedsionek kościoła św. Barbary w Krakowie;
akwarela, papier, 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
Cena wywoławcza. 4 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

202
Kościół w Krynicy gwasz, papier, 23,8 x 18 cm.
Na odwrocie pieczątka autorska
Cena wywoławcza. 1 800 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

203
Widok kościoła akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę,
20,4 x 14,5 cm; u dołu napis autorski
Cena wywoławcza. 2 200 zł

204
Kwiaty w wazonie akwarela, papier,
68 x 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 700 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

205
Jesienny pejzaż gwasz na podrysowaniu ołówkiem,
papier jasnobrązowy, 68 x 76 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 600 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

206
Widok na Giewont latem, 1940 pastel, papier szaroniebieski,
43 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FWójcik 1940 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

207
Żniwiarze tempera, płótno dublowane, 72,5 x 91 cm;
sygn. p. d.: Z. STRYIEŃSKA
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Malarz nieokreślony rosyjski?, XIX/XX w.

208
Chrystus - Pantokrator akwarela, gwasz, papier,
68 x 47 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Alojzy REJCHAN (1807-1860)

209
Portret Teofila Ostoji Ostaszewskiego akwarela, papier, 26,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Reichan f1838 (?)
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

210
Portret kobiety, ok. 1930 pastel, papier jasnobrązowy, 51,5 x 36 cm;
sygn. z lewej: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 26 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

211
Pejzaż zimowy akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
73 x 103 cm; sygn. p. d.: W. Skoczylas
Cena wywoławcza. 21 500 zł

Julian FAŁAT (1852-1929)

212
Myśliwy z jamnikami w zimowym pejzażu akwarela, papier, 41 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: JFałat/ Bystra
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Julian FAŁAT (1852-1929)

213
Polowanie w Hubertusstock, 1899 akwarela, karton, 43 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jul. Fałat 1899/ Hubertusstock
Cena wywoławcza. 63 000 zł

214
Wozy przed karczmą akwarela, papier, 29,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

215
Polowanie par force akwarela, papier, 38 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

216
Pan Twardowski akwarela, papier, 32,2 x 23 cm;
sygn. p. d.: jms
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

217
Scena historyczna akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
27,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wojciech Kossak.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

218
Studium z Borysławia, 1887 olej, sklejka, 26 x 39,5 cm;
sygn. l. d.: Borysław/ Tadeusz Rybkowski
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

219
Widok na Dom Niemiecki w Sterzing, 1912 olej, tektura, 15,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Gustaw PILLATI (1874-1931)

220
Góralka olej, płótno naklejone na tekturę, 61,5 x 28 cm;
sygn. l. d.: G. Pillati
Cena wywoławcza. 6 200 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

221
Zaloty olej, tektura, 69,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Józef MĘCINA-KRZESZ (1860-1934)

222
Opuszczona olej, sklejka, 49,5 x 44 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina - Krzesz.
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

223
Akt olej, papier, 36 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Rudzka C.
Cena wywoławcza. 10 500 zł

224
Ogrody S. Ambrogio, 1926 olej, tektura, 22,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
/ 1926 S AMBROGIO
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Alojzy Roman KAWECKI (1868-1938)

225
Targ na krakowskim Rynku olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: A. R. KAWECKI
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

226
Martwa natura z koszykiem i jabłkami olej, płótno, 50,5 x 61 cm;
sygn. p. g.: Rzepiński
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Stanisław JANKOWSKI (1876-1948)

227
Martwa natura, 1935 olej, płótno, 65 x 83,5 cm;
sygn. l. d.: St. Jankowski / 1935.
Cena wywoławcza. 9 500 zł