14 grudnia 2023

Aukcja: 14 grudnia 2023 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Jacek SIENICKI (1928-2000)

301
Czerwone, 1987 olej, płótno; 150,5 x 110,5 cm;
opisany na odwrocie: Jacek Sienicki / czerwone / ol. pł / 1987.
estymacja: 106 000 - 127 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jacek SIENICKI (1928-2000)

302
Czerwony, 1976 olej, płótno; 80 x 62,6 cm;
opisany na odwrocie: Jacek Sienicki / ol. pł 1976. / czerwony (podkreślone) [flamastrem].
estymacja: 51 000 - 61 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 - 2011)

303
Głowa pływaczki, 1973 - 96 r. olej, płótno, płyta; 55 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 1973 -96.
estymacja: 190 000 - 250 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

304
Cerkiew, 1974 olej, płótno; 24 x 50 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim numer inwentarzowy (?): 1081 (ołówkiem);
estymacja: 50 000 - 58 000 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

305
Kompozycja collage, technika własna, papier; 67 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TERESA RUDOWICZ (piórem);
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

306
Bez tytułu, 1969 linoryt, bibuła, papier; 58 x 42 cm (w świetle passe partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: 23 II 69 / 14/15 / S.Fijałkowski (ołówkiem), poniżej dedykacja z d
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

307
Figury rozpięte, ok. 1956 piórko, tusz, tusz lawowany, papier milimetrowy; 55 x 37,5 (w świetle oprawy);
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930 - 1999)

308
Bez tytułu, 1976 tusz, piórko, gwasz, papier; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 76 (tuszem);
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

309
Bez tytułu, 1973 litografia barwna, papier; 68,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lebenstein73 (ołówkiem), nakład l. d.: 33/100 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

310
Bez tytułu, 1973 tusz, piórko, papier podklejony w narożach na karton; 29,5 x 21 cm;
sygn. i dat. p. g.: 7.10.73. [piórem] / E. Markowski [ołówkiem].
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Marek CHLANDA (ur. 1954)

311
Rysunek Świętego Pokoju, 1999 technika mieszana, karton; 55 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany p. d: Rysunek Świętego Pokoju M.Ch. 1999 (ołówkiem).
estymacja: 9 500 - 11 500 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

313
Pielgrzymka z półskrzydłem do uwodzicielskiej koronczarki, 1987/88 olej, płótno; 170 x 200 cm;
sygn. l. d.: Z.SPRYCHA;
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)

314
Kompozycja, 1983 olej, płótno; 104 x 130 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z.Salaburski 83;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

315
Zbliżenie, 1986-1987 akryl, płótno; 130 x 130 cm;
sygn. i dat. p. g.: Ćwiertniewicz 86/ 87;
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

316
Bez tytułu, 2022 akryl, płótno; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2022 / Acrylic on canvas / 30 x 30 (flamastrem).
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

317
Self - portrait, 2010 olej, płótno; 110 x 80 cm;
na odwrocie sygnowany i opisany: Ziemowit Kmieć / "Self - portrait" / olej, płótno; 110 x 90 / 2010.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

318
Populus Romanus, 2022 olej, płótno; 80 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: SROKA 2022;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Maksymilian KREUTZ-MAJEWSKI (ur. 1966)

320
Kompozycja żółto-czarna akryl, drewno; wys.: 62 cm;
sygn. na odwrocie: MAKSYMILIAN / KREUTZ-MAJEWSKI;
estymacja: 4 400 - 5 500 zł

321
Ciągi, 2017 szkło, metal; wys.: 67 cm;
sygn., dat. i opisany na podstawie: MAX MAJEWSKI / "CIAGI" 2017 (flamastrem).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Bogumiła TWARDOWSKA-ROGACEWICZ (ur. 1960)

322
Z cyklu: Biała energia 2, 2022-2023 akryl, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. po lewej: BTw.R.m;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Janusz TRZEBIATOWSKI (ur. 1936)

323
Z cyklu: Ptaki olej, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. p. d.: JT (monogramem);
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Zdzisław LENART (ur. 1950)

324
Gołębi puch, 2021 akryl, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: ZLENART;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

325
Z cyklu "Ludzie", #2046., 1968 olej, płótno, papier; 50,7 x 40,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: WITOLD-K.68. / #2046.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

326
Z cyklu: Ludzie, 1973 olej, płótno; 48,5 x 56 cm;
sygn. i dat. l. d.: Witold K. 1973.
estymacja: 21 500 - 25 500 zł

Paweł KORAB KOWALSKI (ur. 1974)

327
Improvisus # 87, 2019 akryl, płótno; 30 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2019 / [monogram artysty] / PAWEŁ KORAB KOWALSKI / # 87 / 30 x 60 / AKRYL, PŁÓTNO (flamastrem).
estymacja: 3 000 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Juliusz NARZYŃSKI (1934 - 2020)

328
Bez tytułu, 1969 olej, płótno; 95 x 67 cm
sygn. p. d.: 69J.Narzyński
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Andrzej FOLFAS (ur.1948)

329
Pejzaż, 1991 olej, płótno; 150 x 134,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: FOLFAS 91.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Nastazja STANISZEWSKA (ur. 1996)

330
In lumine solis, 2022 olej, płótno; 100 x 80 cm
sygn. p. d.: Nastazja Staniszewska 15.07.2022
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

Hanna ŻUŁAWSKA (1909-1989)

331
Bez tytułu olej, płótno; 80 x 110 cm
sygn. p. d.: H. Żuławska
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

A. W. LEŚNIAK, XX / XXI w.

332
Kompozycja abstrakcyjna olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: AW Leśniak.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

333
W ogrodzie, 1992 olej, płótno; 90 x 90 cm; sygn. p. d.: JSzancenbach;
na odwrocie opis autorski: JAN / SZANCENBACH / W OGRODZIE / 1992.
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

334
Quai de la Tournelle, 1996 olej, płótno; 90 x 100 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 20 000 - 23 000 zł

Leszek SOBOCKI (ur. 1934)

335
Pompier II, 2005 olej, płótno; 89,5 x 69,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: SOBOCKI 05;
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

336
Akty stojącej kobiety, 1987 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d. H. PŁÓCIENNIK 87.
estymacja: 7 000 - 8 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

337
Akt, 1996 tusz (flamaster), akwarela, kredka, papier; 34,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: H. Płóciennik / 1996 r. (flamastrem i długopisem).
estymacja: 3 300 - 3 600 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

338
Akt kobiety, 1963 olej, płótno; 94 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Krzyształowski S. 963.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Hanna DĄBKOWSKA-SKRIABIN (1932-2013)

339
W kuchni, 1983 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: H.D.S 83.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

340
Z cyklu: Judaica, 1989 olej, technika własna, płyta pilśniowa; 65 x 69 cm;
sygn. p. d.: Z. LACHUR 89.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

341
Panorama Krakowa olej, płótno; 54,5 x 73 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 4 300 - 4 800 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

342
Pejzaż z Krakowa olej, płótno; 79,5 x 90,5 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 3 300 - 3 600 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

343
Wiśnicz olej, płótno; 57,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Tadeusz ŁAKOMSKI (1911-1988)

344
Nad rzeką olej, płótno; 60 x 75 cm;
sygn. p. d.: TŁakomski.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Tadeusz ŁAKOMSKI (1911-1988)

345
Pejzaż zimowy olej, płótno; 59 x 73 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TŁakomski.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

346
Widok na kościół Mariacki w Krakowie olej, płótno; 64,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Świderski;
estymacja: 3 300 - 3 600 zł

Tadeusz ŁAKOMSKI (1911-1988)

347
Pejzaż olej, płótno; 58 x 73 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TŁakomski.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Tadeusz ŁAKOMSKI (1911-1988)

348
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 64 x 92 cm;
sygn. p. d.: TŁakomski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tadeusz ŁAKOMSKI (1911-1988)

349
Ogród botaniczny - nowa palmiarnia olej, płótno; 108 x 140 cm;
sygn. p. d.: TŁakomski;
estymacja: 3 300 - 3 600 zł

Henryk WÓJCIK(1920 - 2009)

350
Salwator w jesieni, lata 50-te XX w. olej, płótno; 64 x 77 cm;
na odwrocie naklejka Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł