29 listopada 2022

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

29 listopada 2022, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

24.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
25.11 (piątek): 11:00 - 19:00
28.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
29.11 (wtorek): 11:00 - 17:00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)

149
Łany zbóż olej, płyta; 28,7 x 34,5 cm.

150
Pejzaż z zamkiem olej, deska; 27,4 x 40 cm.

151
Drzewa olej, płótno; 33 x 46 cm.

J. V. D. BERG (1 poł. XX w.)

152
Martwa natura z jabłkami i gruszkami olej, płótno; 34 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. V. D. Berg.

Malarz nieokreślony (XIX w. / XX w.)

153
Nokturn - w typie malarstwa Juliusa von Klevera olej, płótno; 41 x 27 cm;

Malarz nieokreślony niemiecki, XIX w.

154
Pejzaż alpejski olej, deska; 17,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
niesygn.

Malarz nieokreślony

155
Fiordy, XX w. olej, płyta pilśniowa; 79,5 x 117,5 cm;
sygn. l. d. nieczytelna.

201
Krucyfiks drewno, mosiądz, tworzywo sztuczne; wys. całkowita 45,5 cm; figura 19,5 cm;
XX w.

202
Smakosz wina gips malowany; 4 x 49,5 x 33 cm;

Francis BACON (1909-1992)

301
Triptych druk, papier; 37 x 83,5 cm (w świetle passe-partout);

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

302
Bez tytułu druk artystyczny, papier; 65,5 x 50 cm;
sygn. i opisany u dołu: 257 / 375 " Tytuł..." W. SIUDMAK (ołówkiem).

303
Kompozycja w podwójnym szkle druk artystyczny, papier; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.; z prawej: XXII/XXV.

Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)

304
Sinusoida - z cyklu: „Portret Ziemi Kieleckiej”, 1956 fotografia, brom, papier fotograficzny; 34 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. stemplem artysty, dat. i opisany na odwrocie.

Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)

305
Masłów - z cyklu: „Portrety Ziemi Kieleckiej”, 1976 fotografia, brom, papier fotograficzny; 38 x 47 cm (w świetle oprawy);

Krzysztof GIERAŁTOWSKI (ur. 1938)

306
Jerzy Jarocki - Reżyser teatralny fotografia barwna, papier; 60 x 50 cm;

Czesław CZAPLIŃSKI (ur. 1953)

307
Portret podwójny Jerzego Kosińskiego inkografia, papier; 29 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Czesław Czapliński © 1987;

308
Widoki z Włoch - zestaw dekoracyjny 4 fotografii offset, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
- Distribuzione del pane a Natale, 1945.;

309
Tramwaj parowy - Włochy offset, papier; 17,5 x 28 cm (w świetle oprawy).

Stefan RASSALSKI (1910-1972)

310
Warszawa - Łazienki drzeworyt, papier; 27 x 20 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SRassalski (ołówkiem);

311
Współczesna grafika polska (Zeitgenössische polnische Graphik) teka druków offsetowych, 32 plansze i plansza tytułowa ze spisem grafik, całość ujęta w oryginalną obwolutę;
wymiary plansz: 49 x 34,5 cm;

Serge MENDJISKY (1929-2017)

312
Zestaw 6 litografii z teki „Port Grimaud”, 1969 litografia barwna, papier; 32,3 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: S Mendisky; nr odbitki l. d.: 893/1200.

Serge MENDJISKY (1929-2017)

313
Zestaw 6 litografii z teki „Port Grimaud”, 1969 litografia, papier; 32,3 x 41,5 cm;

Serge MENDJISKY (1929-2017)

314

Georges SPIRO (1909-1994)

315
Latający Holender litografia barwna, papier; 47,3 x 39 cm (wymiar odbitki), 50,5 x 40,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Spiro (ołówkiem);

Janusz KARWACKI (ur. 1940)

316
Zwrotnik Motyla, 1975 akwatinta, papier; 23,5 x 24,5 cm ( odcisk płyty) 26 x 26 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany, dat. i sygn. pod ryciną.

Milos URBASEK (1932-1988)

317
Struktura, 1963 serigrafia, papier, 17,5 x 21, 5 cm (zadruk), sygn. ołówkiem
l. d.: Milos Urbasek 63, opisana p.d.: 22/200

Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (1926-2019)

318
Drobne nieporozumienia, 1971 akwaforta, papier; 78,5 x 59 cm;
sygn. p. d.: Danuta Kluza 1971(ołówkiem);

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

319
Odpoczywanie, 1985 technika graficzna mieszana, papier; 49 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JPrzybylski 85;

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

320
Krzesło zapomnienia, 1972 akwaforta barwna, papier; 49 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Janusz Przybylski 72;

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

321
Krzesło zapomnienia, 1972 akwaforta barwna, papier; 44 x 31,5 cm (odcisk płyty);

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

322
Dziewczyna i psy akwatinta, sucha igła, papier; 49 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Janusz Przybylski;

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

323
Obsesja, 1972 akwaforta barwna, papier; 49 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Janusz Przybylski 1972;

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

324
Krzesło, 1972 akwaforta barwna, papier; 49 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Janusz Przybylski 1972;

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

325
Cloison, 1972 akwaforta, papier;49 x 39 cm (w świetle oprawy);

Jacek GAJ (1938-2021)

328
Spokojny sen, 1973 akwaforta, papier; 31 x 49 cm (odcisk płyty); 55 x 69,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Jacek Gaj 1973; opisany l. d.: „Spokojny sen” (ołówkiem)

Leon ŚLEWIŃSKI

329
Porwanie Europy, 1959 monotypia, papier; 63 x 45 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Wien LeSli 59 ( w kompozycji);

Leon ŚLEWIŃSKI

330
Martwa natura, 1966 monotypia, papier; 54,5 x 45 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: LeŚli / 66 Wien (w kompozycji);

Łukasz ROSIŃSKI

331
Ulica, 1969 grafika, papier; 49 x 31 cm (odcisk płyty), 70 x 54,5 cm (arkusz);
sygn. i dat. p. d.: Ł. Rosiński 1969 r.;

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

332
Teka: „Ghetto of Warsaw” 16 woodcuts by Stefan Mrozewski
plansze offsetowe prezentujące prace artysty zgromadzone w Judach L. Magnes Memorial Museum w Oakland (Cal.), 1976

Leszek KNAFLEWSKI (1960-2014)

333
Bez tytułu, 1991 technika własna, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 91 / KNAF.

Henryk BARCZYŃSKI (1896-1941)

334
Radość życia pastel, papier; 31 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: H. Barcz...

Henryk BARCZYŃSKI (1896-1941)

335
Akwarium pastel, papier; 31 x 15,5 cm;
sygn. l. d.: H. Barczyński;

Jerzy FACZYŃSKI (1917-1994)

336
Głowa młodej kobiety, 1968 ołówek, papier; 55 x 38 cm;
sygn. i dat. l. g.: Faczyński / 15.3.68. (ołówkiem);

Jerzy FACZYŃSKI (1917-1994)

337
Akt leżącej kobiety, 1981 ołówek, papier; 38 x 56 cm;
sygn. l. d. : Faczyński / 81. (ołówkiem).

Jerzy FACZYŃSKI (1917-1994)

338
Postać nagiej kobiety, 1968 ołówek, papier; 56 x 38,5 cm;
sygn. p. g.: Faczyński / 12. 5. 68 (ołówkiem)

Jerzy FACZYŃSKI (1917-1994)

339
Akt kobiety, 1968 ołówek, papier; 56 x 38,5 cm;
sygn. p. d : Faczyński / 14. 3. 68 .(ołówkiem)

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

340
Pejzaż, 1951 gwasz, papier; 38 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cyan 51.

Lucyna KUŚNIERCZYK (ur. 1936)

341
„Słońcem darząca” - z cyklu „Postacie”, 1996 gwasz, papier; 28,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: L Kuśnierczyk 96;