29 listopada 2022

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

29 listopada 2022, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

24.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
25.11 (piątek): 11:00 - 19:00
28.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
29.11 (wtorek): 11:00 - 17:00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

M. S. - Marc STERLING ? (1895-1976)

101
Głowa, lata 20. XX w. drzeworyt, papier; 31 x 20 cm (arkusz w świetle passe-partout);
poniżej ryciny napis / sygn.? l. d.: M. Sterling (ołówkiem)

Leopold PILICHOWSKI (1869-1933) - według

102
Siedząca kobieta, 1911 rotograwiura, papier; 28,5 x 17 cm;
napis ołówkiem l. d.: L. Pilichowski.

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) - według

103
Kuszenie św. Hieronima heliograwiura, papier; 10,8 x 26,2 cm (wymiar kompozycji);
u dołu napis: KUSZENIE ŚW. HIERONIMA;

104
Jawnogrzesznica heliograwiura, papier; 12,9 x 26 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d. na płycie;

Leon WEISSBERG (1894-1943)

105
Grający Pierrot druk artystyczny, papier; 29,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L Weissberg, numer odbitki: 77 / 150 (ołówkiem).

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

106
Kościół Bożego Ciała na Kazimierzu druk litograficzny, papier; 26 x 21 cm;
sygn. p. d.: L. Wyczółkowski (na płycie).

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

107
Zamek Królewski na Wawelu, po 1965 drzeworyt, papier; 30 x 49 cm;
sygn. i opisany poniżej ryciny: „Zamek Królewski na Wawelu (wg starej ryciny) (40) St. Raczyński” (czarnym długopisem),

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

108
Kołomyjka - z teki „Tańce polskie”, 1927 rotograwiura, papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA (drukiem); data l. d.: 1927 (drukiem);

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

109
Polonez - z teki „Tańce polskie”, 1927 rotograwiura, papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

110
Kujawiak - z teki „Tańce polskie”, 1927 rotograwiura, papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

111
Żydowski - z teki „Tańce polskie”, 1927 rotograwiura, papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

112
Krakowiak - z teki „Tańce polskie”, 1927 rotograwiura, papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

113
Polka - z teki „Tańce polskie”, 1927 rotograwiura, papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);

A. PUCH (XX w.)

114
Zamek Wolfsburg akwaforta, akwatinta, papier; 16 x15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany na dole pracy: Zamek Wolfsburg, akwaforta 21 / 25;

115
Polnische Graphik wyd. Eduard Stichnote, Potsdam, 1948;
stron 6 + 39, całostronicowych ilustracji (jednej ilustracji brak); 34 x 24,5 cm;

Jean-Pierre LAURENT (ur. 1920)

116
Nabrzeże druk artystyczny; papier; 42 x 54 cm;
sygn. p. d.: Jean Pierre Laurent.

Louis Jules Frédéric VILLENEUVE (1796-1842)

117
Kobiety z Fryzji - mężatka i panna, lata 30. XIX w. litografia kolorowana akwarelą, papier; 25 x 17 cm (w świetle passe-partout);
wg rysunku z natury H. Greevena; wydawca: Thierry Freres, Paryż.

118
Książe pruski składa hołd Zygmuntowi II Augustowi, 1831 Il Duca di Prusia vente omaggio di Sigismunto Augusto, 1831
Ilustracja do „Dziejów Polski w miedziorytach sztycharzy florenckich z lat 30. XIX w.”

119
Stefan Batory oblega Wielkie Łuki "Stefano Batory assedia Wielkie Łuki", 1831
miedzioryt, papier; 14 x 22 cm;

120
Śmierć Wandy "Morte della principessa Wanda", 1831
miedzioryt, papier; 14 x 21 cm;

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

121
Chrystus Ukrzyżowany, 1915 / 1924 [1915 - „Teka Podhalańskia”], 1924 - powtórzenie, teka "L'Eroica"] drzeworyt, papier; 15 x 10 cm;

122
Madonna z Dzieciątkiem, 1915 / 1924 [1915 - „Teka Podhalańskia”], 1924 - powtórzenie, teka "L'Eroica"] drzeworyt, papier; 15,5 x 10 cm;

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

123
Cela 45 na Pawiaku w roku 1942, lata 60. XX w. długopis, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: majaberezowska 42 (długopisem),

Antoni WASILEWSKI (1905-1975)

124
Taniec - Krakowiak tusz, gwasz, papier; 27,2 x 20 cm;
sygn. p. d.: Antoni Wasilewski (ołówkiem).

Tadeusz BRODOWSKI (1821-1848)

125
Odpoczynek rajtarów, 1843 ołówek, tusz lawowany, gwasz, papier; 17,4 x 20,4 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Brodowski 1843 r.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

126
Portret siostrzenicy, lata 30. XX w. akwarela, karton; 50 x 36 cm.
Lit.: „Leonard Pękalski 1896-1944” [katalog wystawy monograficznej], Warszawa 1969, poz. 360 - tu jako własność siostry artysty.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

127
Portret Wandy P. akwarela, karton; 43 x 32 cm;
W katalogu wystawy monograficznej Leonard Pękalski 1896-1944 , Warszawa 1969, poz. 346 jako własność siostry artysty.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

128
Czerwone domki, lata 30. XX w. akwarela, karton; 22 x 29 cm;

Erich KUBIERSCHKY (1854-1944)

129
Pejzaż, 1891 akwarela, papier; 14,5 x 22, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. Kubierschky / 26 . I. 91

Władysław GRUDZIŃSKI (1875-1942)

130
Pejzaż nadwodny akwarela, tektura; 13 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Grudziński;

131
Samotna łódź nad brzegiem rzeki akwarela, tektura; 13 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Grudziński;

Jan RAWICZ (XX W.)

132
Uliczka olej, płótno; 35,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Rawicz;

Jan Bohumil POSPIŠIL (1898 - 1968?)

133
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.

Henryk Piotr HEREC (ur. 1928)

134
Martwa natura,1967 olej, płótno; 44,5 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: gmerk artysty; dat.: 67;

Anna BILLING (1849-1927)

135
Parawanik z malowanym pejzażem, 1903 farby do tkanin, jedwab; 69,5 x 49,5 (w świetle oprawy), rama w stylu Empire: 116 x 65,5 x 33,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Anna Biling / Haga 1903;

Malarz nieokreślony

136
Koncert domowy olej, płótno; 61 x 91,5 cm;
rama: drewno, gipsatura, szlagmetal, farba; rama: 97,5 x 127 cm;

Marian KRATOCHWIL (1906-1997)

137
Żniwo wojny olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie); 50 x 60 cm.

Jan BERNHARD (1888-1960)

138
Odpust w Szczyrku, 1959 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: JBernhard 58;

Wanda CZARNECKA (XX w.)

139
Kwitnące jabłonie olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. p. d.: Wanda Czarnecka.

Henryk GRUNWALD (1904-1958)

140
Martwa natura z kubkiem, 1946 olej, płótno naklejone na tekturę; 38 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: GRUNWALD 46;

Irena ZMARZRLIŃSKA-DZISIEWSKA (XX w.)

141
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 37 x 25 cm;
na odwrocie opis autorski

Malarz nieokreślony

142
Chrystus nauczający, XIX w. olej, płótno; 63 x 76 cm.
Stan zachowania: na odwrocie łaty konserwatorskie, pękniecie płótna w prawym górnym rogu obrazu, ubytki malatury.

Vito ESPOSITO (1935-2021)

143
Praca domowa olej, płótno; 23,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: V. Esposito.

Italo BOLLINI (XX w.)

144
Dom w górach, 1977 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: IBollini…1977

Malarz nieokreślony (XX w.)

145
Scenka rybacka - w stylu dawnych mistrzów olej, płótno; 23 x 29,9 cm.

Malarz - kopista nieokreślony (XX w.)

146
Wiatrak w Wijk bij Duurstede - według Jacoba van Ruisdaela olej, płótno; 50 x 61,5 cm.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

147
Martwa natura z kwiatami i owocami, lata 20.-30. XX w. olej, tektura; 36 x 25 cm;
na odwrocie (na tekturze) pieczątka salonu sprzedaży i firmy przyborów malarskich: „Juljan Burof /Warszawa /Nowy Świat 47”.

Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)

148
Pejzaż - obraz dwustronny -) Pejzaż ze snopkami - olej, płótno naklejone na tekturę; 18,3 x 25,3 cm (w świetle oprawy);
-) Pejzaż z rzeką - olej, płótno naklejone na tekturę: 27 x 20 cm