Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!
29 listopada 2022, godz. 17:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie
wystawa przedaukcyjna:
24.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
25.11 (piątek): 11:00 - 19:00
28.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
29.11 (wtorek): 11:00 - 17:00
Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU
Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.
M. S. - Marc STERLING ? (1895-1976)
Nr katalogowy101
Głowa, lata 20. XX w.
drzeworyt, papier; 31 x 20 cm (arkusz w świetle passe-partout);
poniżej ryciny napis / sygn.? l. d.: M. Sterling (ołówkiem)
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) - według
Nr katalogowy103
Kuszenie św. Hieronima
heliograwiura, papier; 10,8 x 26,2 cm (wymiar kompozycji);
u dołu napis: KUSZENIE ŚW. HIERONIMA;
Leon WEISSBERG (1894-1943)
Nr katalogowy105
Grający Pierrot
druk artystyczny, papier; 29,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L Weissberg, numer odbitki: 77 / 150 (ołówkiem).
Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)
Nr katalogowy107
Zamek Królewski na Wawelu, po 1965
drzeworyt, papier; 30 x 49 cm;
sygn. i opisany poniżej ryciny: „Zamek Królewski na Wawelu (wg starej ryciny) (40) St. Raczyński” (czarnym długopisem),
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Nr katalogowy109
Polonez - z teki „Tańce polskie”, 1927
rotograwiura, papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA (drukiem); data l. d.: 1927 (drukiem);
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Nr katalogowy111
Żydowski - z teki „Tańce polskie”, 1927
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Nr katalogowy113
Polka - z teki „Tańce polskie”, 1927
115
Polnische Graphik
wyd. Eduard Stichnote, Potsdam, 1948;
stron 6 + 39, całostronicowych ilustracji (jednej ilustracji brak); 34 x 24,5 cm;
Louis Jules Frédéric VILLENEUVE (1796-1842)
Nr katalogowy117
Kobiety z Fryzji - mężatka i panna, lata 30. XIX w.
litografia kolorowana akwarelą, papier; 25 x 17 cm (w świetle passe-partout);
wg rysunku z natury H. Greevena; wydawca: Thierry Freres, Paryż.
119
Stefan Batory oblega Wielkie Łuki
"Stefano Batory assedia Wielkie Łuki", 1831
miedzioryt, papier; 14 x 22 cm;
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Nr katalogowy121
Chrystus Ukrzyżowany, 1915 / 1924 [1915 - „Teka Podhalańskia”], 1924 - powtórzenie, teka "L'Eroica"]
drzeworyt, papier; 15 x 10 cm;
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Nr katalogowy123
Cela 45 na Pawiaku w roku 1942, lata 60. XX w.
długopis, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: majaberezowska 42 (długopisem),
Tadeusz BRODOWSKI (1821-1848)
Nr katalogowy125
Odpoczynek rajtarów, 1843
ołówek, tusz lawowany, gwasz, papier; 17,4 x 20,4 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Brodowski 1843 r.
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Nr katalogowy127
Portret Wandy P.
akwarela, karton; 43 x 32 cm;
W katalogu wystawy monograficznej Leonard Pękalski 1896-1944 , Warszawa 1969, poz. 346 jako własność siostry artysty.
Erich KUBIERSCHKY (1854-1944)
Nr katalogowy129
Pejzaż, 1891
akwarela, papier; 14,5 x 22, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. Kubierschky / 26 . I. 91
Władysław GRUDZIŃSKI (1875-1942)
Nr katalogowy131
Samotna łódź nad brzegiem rzeki
akwarela, tektura; 13 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Grudziński;
sygn. p. d.: Wł. Grudziński;
Jan Bohumil POSPIŠIL (1898 - 1968?)
Nr katalogowy133
Martwa natura z kwiatami
olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.
sygn. p. d.
Anna BILLING (1849-1927)
Nr katalogowy135
Parawanik z malowanym pejzażem, 1903
farby do tkanin, jedwab; 69,5 x 49,5 (w świetle oprawy), rama w stylu Empire: 116 x 65,5 x 33,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Anna Biling / Haga 1903;
Marian KRATOCHWIL (1906-1997)
Nr katalogowy137
Żniwo wojny
olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie); 50 x 60 cm.
Wanda CZARNECKA (XX w.)
Nr katalogowy139
Kwitnące jabłonie
olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. p. d.: Wanda Czarnecka.
sygn. p. d.: Wanda Czarnecka.
Irena ZMARZRLIŃSKA-DZISIEWSKA (XX w.)
Nr katalogowy141
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 37 x 25 cm;
na odwrocie opis autorski
na odwrocie opis autorski
Vito ESPOSITO (1935-2021)
Nr katalogowy143
Praca domowa
olej, płótno; 23,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: V. Esposito.
sygn. l. d.: V. Esposito.
Malarz nieokreślony (XX w.)
Nr katalogowy145
Scenka rybacka - w stylu dawnych mistrzów
olej, płótno; 23 x 29,9 cm.
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Nr katalogowy147
Martwa natura z kwiatami i owocami, lata 20.-30. XX w.
olej, tektura; 36 x 25 cm;
na odwrocie (na tekturze) pieczątka salonu sprzedaży i firmy przyborów malarskich: „Juljan Burof /Warszawa /Nowy Świat 47”.