29 listopada 2022

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

29 listopada 2022, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

24.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
25.11 (piątek): 11:00 - 19:00
28.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
29.11 (wtorek): 11:00 - 17:00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Anna CIESIELCZYK (ur. 1951)

342
Akt męski ołówek, karton; 42 x 20 cm;
sygn. p. d.: ACiesielczyk.

Ryszard MIŁEK (ur. 1955)

343
Bez tytułu pastel, papier; 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Miłek;

Maurycy BLOND (1899-1974)

344
Łodzie akwarela, papier; 20,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: M. Blond.

Jarosław MARKIEWICZ (1942 - 2010)

345
Bez tytułu, 1982 olej, płyta; 47 x 47 cm;
sygn. i dat. na odwrocie; praca oprawiona;

Daniel KRYSTA (ur. 1976)

346
WD 33, 2011 technika mieszana, płótno; 50 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: DANIEL KRYSTA / tyt: „WD 33” / techn. miesz. na płótnie / 50 x 70 cm / 2011.

Teresa STARZEC (ur. 1952)

347
Łódka ugrowa, 1990 olej, płótno; 27 x 50 cm;
sygn. p. d.: Teresa Starzec;

K. SCHLETTER, XX W.

348
Pejzaż nadmorski olej, płyta pilśniowa; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: K.Schletter.

Malarz nieokreślony, XX w.

349
Martwa natura z dzbanem olej, płótno, sklejka; 45 x 55 cm;
na odwrocie, na sklejce nieczytelny opis (ołówkiem).

Autor nieokreślony, XX w.

350
Kompozycja kolaż, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).

Henrik HORST (ur. 1942)

351
Kompozycja metal, technika własna; 42 x 93 cm;
na odwrocie naklejka.

Ludwik SANDECKI (1932-2013) ?

352
Domy w La Manczy olej, płótno; 80,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: L. Sandecki;

Hooman DERAKHSHANDEH (ur. 1980)

353
Nadzieja olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. p. d: Hooman Derakhshandeh / 2003;

Avar WILLIAM (Iran 1917-2012 Stockholm)

354
Oko w oko, lata 80. XX w. olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. Avar.

Szczepan SKORUPKA (1903-1997)

355
Jesienny pejzaż, 1970 olej, tektura, 34,8 x 44,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sz. Skorupka / 1970

Maciej TAMKUN (ur. 1955)

356
Wzburzone morze olej, płótno; 79 x 104 cm;
sygn. p. d.: M. Tamkun

Zdzisław KUDŁA (ur. 1937)

357
Jesień olej, płótno, 100 x 125 cm;
na odwrocie opis: ZWIĄZEK POL. ARTYST. PLAST. / ODDZIAŁ BIELSKO BIAŁA / TYTUŁ " JESIEŃ" / AUTOR: ZDZISŁAW KUDŁA.

Malarz nieokreślony

358
Młoda kobieta w buduarze olej, płótno; 60,5 x 50,5 cm.

Malarz nieokreślony

359
Portret dziewczynki olej, płótno; 51 x 41,5 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.

VIVIEN (XX w.)

360
Macierzyństwo olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. p. d.: Vivien.

Jadwiga MIJAL (1912-1997)

361
Złote chryzantemy, 1969 olej, płótno; 73 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MIJAL-69;

LOVEN

362
Dziewczyna z bukietem kwiatów, 2020 olej, płótno; 91 x 60,5 cm;
sygn. i dat.. l. d.: Loven 20

Jarosław WOJTKOWIAK (ur. 1952)

363
Martwa natura z makami olej, płótno; 65,5 x 81 cm;
sygn. p. d.: J. WOJTKOWIAK.

Malarz nieokreślony, XX w.

364
Nabrzeże portowe - pastisz ze starego mistrza olej, płótno; 60 x 99,5 cm.

Engelbert BYTOMSKI (XX w.)

365
Jesienny pejzaż - w manierze starych mistrzów olej, płótno; 80 x 99 cm;
sygn. i dat. p. d.: [podpis artysty] / 79?;

Jan A. KOMOROWSKI-SAILOR

366
Na spacerze z końmi, 2013 olej, płótno; 50,5 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Komorowski-Sailok / v.2013 r.;

Jan A. KOMOROWSKI-SAILOR

367
Chłopski wóz, 2013 olej, płótno; 49 x 59,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Komorowski-Sailor / V.2013 r.;

Malarz nieokreślony (XX w.)

368
Pejzaż olej, tektura; 21,5 x 26,5 cm;
sygn. l. d. nieczytelna.

Dan MARLIN (XX w.)

369
Pejzaż z drzewami olej, płyta pilśniowa; 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: Dan Marlin.

AREMOORTERE (XX w.)

370
Wnętrze pokoju olej, płótno; 91 x 81 cm;
sygn. p. d.: AREMOORTERE.

Ferdynand SZYPUŁA (ur. 1931)

371
Pejzaż małomiasteczkowy, ok. 1960 olej, płótno; 47 x 58 cm;
napis p. d.: F. Szypuła;

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942) - projekt kompozycji

601
Talerz dekoracyjny - Erotyk z cyklu "Na skrzydłach pieszczot" / "Sur les ailes des”;
porcelana biała szkliwiona, kalka, średn. 25 cm;

602

603
porcelana biała szkliwiona, kalka; średn. 25 cm;

604

Para bużuarków

605
porcelana; 9,5 x 17,5 x 18 cm; Polska, praca autorska, 4 ćw. XX w.

606
Zestaw 6 kielichów z przedstawieniem głów końskich (3 „kasztanki” i 3 „siwki”) porcelana, druk, złocenia; wys. 13,5 cm;
sygn. na spodzie.

607
Zestaw dobierany fajans szkliwiony, farby naszkliwne;
wazonik: 14,5 x 9 x 9 cm; sygn. na spodzie zielenią podszkliwną: WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND;

WŁOCŁAWEK - Anna WINIECKA

608
Szafka z szufladami i pojemnikami drewno, okleina, fajans, farba podszkliwna; 58 x 88 x 23 cm;
szafka z 14 szufladami ceramicznymi oraz 4 pojemnikami (2 bez pokrywek);

609
Talerz z dekoracją orientalną ceramika, farby naszkliwne; średn. 26 cm;
oznaczenia na spodzie: wycisk nieczytelny; kilka drobnych odprysków szkliwienia.

610
Para dużych talerzy porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 4,3 x 35,5 x 35,5 cm;
na spodzie oznaczenie: GDCC? / Hand Painted / Decoration / Made In China;

611
Dwa talerze ceramika, farby podszkliwne; średnicy: 31, 32 cm;
na odwrocie jednego z talerzy napis markerem: Azim Kütahya / MADE IN TURKEY; si

612
Dwa talerze ceramika, farby podszkliwne; średnicy: 32 cm każdy;
na odwrocie jednego z talerzy napis markerem: Kütahya / TÜRKEY;

613
Para paterek w kształcie muszelek z koroną książęcą porcelana, farby naszkliwne, złocenia; 5 x 23,5 x 14,5 cm;
4 ćw. XIX w.

614
Para wazonów ceramika szkliwiona, farby naszkliwne; 25 x 15 x 15 cm;
Azja, koniec XX w.

615
Wazon + dzban z przedstawieniem młyna wazon: fajans, druk podszkliwny; 23,5 x 13 x 13 cm; sygn. na spodzie: Delft;
dzban: fajans, kobalt podszkliwny: 29 x 17 x 13 cm; na spodzie: 150. / DELFT BLUE.

KAISER

616
Wazon w manierze Ming porcelana, druk naszkliwny, złocenia; 42 x 21 x 21 cm;
sygn. na spodzie: KAISER / W. GERMANY / Ming.

FLEURS DE SAXE

617
Wazon tykwowy ceramika, kalka, złocenie; 45 x 19 x 19 cm;
sygn. na spodzie: Fleurs de SAXE / Keralux / BOCH FRERES / BELGIUM;

FLEURS DE SAXE

618
Dzban + wazon bez pokrywki ceramika, kalka, złocenie (zatarte);
dzban: 23 x 18 x 13 cm; sygn. na spodzie: Keralux / BOCH FRERES / BELGIUM; naklejka firmowa na wylewie;